Ēdamgumijas

Itkā jau štrunts, bet tagad džigošana nonākusi manā uzmanības lokā. Un tur ir daudz interesantas fineses, tostarp arī ekoloģiskas.

Ķirsons savulaik stāstīja, ka kausējot savas formas gumijzivtiņas gandrīz veselību sagandējis- nu galīgi nav tie parasti izmantojamie materiāli videi draudzīgi. Samet divas dažāda tipa gumijzivis kopā- dažas reaģē sakausējot visu sev apkārt. Tāpēc draudzīgs ieteikums- nevajag ļaut bērniem tās kožļāt, staipīt un zem spilveniem turēt.

Nu un šīs sezonas Latvijas spiningošanas līgas modes kliedziens- ēdamās gumijas. Krievijas tirgī plašāk pazīstamas ir Ecogear gumijzivis, biodegradablas un ar zivis pievilinošu smaržu. Pats esmu tikai ar ofseta āķiem līdakas ar ēdamgumijām vicojis Engurē un Lubānā. Šogad kārta džigiem.

Tādas izskatās tās modīgās zandartu un asaru klūpamļurkas

Tādas izskatās tās modīgās zandartu un asaru klūpamļurkas

Pat uz paciņas redzami parametri, kas nosaka gumijas īpašības. Garums, kustības veids, krāsa, aromāts. Un maza zīmīte, ka tās ir ekoloģiskas. Tik ļurkanas, ka viegli trūkst un grūti fiksējas uz āķa. Man tas der, kaut arī makā drusku kož. Vairāk par divām- trim zivīm uz vienas izvilkt grūti.

Rekur tā zīmīte, kas nozīmē videi draudzīgumu.

Rekur tā zīmīte, kas nozīmē videi draudzīgumu.

Nē Latvijas ūdeņu aizdiršanai ar lētām un indīgām ļurkatām!

Raksts par tēmu Blogs.

8 komentāri par “Ēdamgumijas

  1. Par patstavīgu gumiju liešanu…
    Amsterdamas Eftteksā lūkoju interesantu piedāvajumu. Speciāls komplekts, kurā ietilpst presformiņa ar veselu čupu dažādu krāsu pudelītēm. Atliek vien šķidrumu ieliet formiņā, aiztaisīt kā grāmatu ciet un pēc minūtēm piecām māneklis gatavs. Lai arī ar iekšējo skepsi cīnījos varen nopietni, gala rezultāts bija necerēti labs.
    Redzēs, nonāks, nenonāks līdz mums?!

  2. Tikko (04.09.2011) noskatījos raidījumu “Ar makšķeri”, kurā jūs ķērāt asarus ar šīm gumijām! Jautājums – kurā ezerā/upē jūs makšķerējāt? 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*