Foreļu čempja nolikums

Ja interesē- lūdzu, nupat beidzām pingpongu ar LMSF par to kādam tam jābūt.

LR 2011. gada čempionāts spiningošanā no krasta.(Ķer un Atlaid)


NOLIKUMS

Sacensību mērķis.
Makšķerēšanas sporta popularizācija.
Pieredzes apmaiņa.

Licenzētās makšķerēšanas, kā upes apsaimniekošanas veida popularizēšana.
2011. gada labāko LR sportistu un komandu noteikšana spiningošanā no krasta.

2. Laiks un vieta.
Sacensības notiek 2010. gadā četrās kārtās.
1.kārta – 28.05.2011.
2.kārta – 29.05.2011.
3.kārta – 04.06.2011.
4.kārta – 05.06.2011.

Visas kārtas noritēs Ogres upē, sacensību vadības centrs atradīsies Menģeles pagasta “Ogriņu” mājās.

Čempionāta organizators – Egons Simsons, MK “Pasaule”  kabatas tālr. 29410832,  Atbalstītāji: bierība “Mēs Zivīm,”, SIA Gold Fish, SIA Oltemāris.
Galvenais tiesnesis – Viesturs Rozentāls. Kabatas t.29159593

3. Sacensību dalībnieki.
Sacensībās piedalās komandas, kuru sastāvā ir 4 dalībnieki. Ja vēlēšanos startēt izrādīs ārpus komandām esoši makšķernieki, vai komandas būs nepilnas- tās komplektēs uz vietas pirms sacensību pirmā posma, lai visiem dalībniekiem nodrošinātu līdzīgus apstākļus.
Katram dalībniekam obligāti līdzi jābūt 1 tiesnesim (vecākam par 14.gadiem). Dalībnieki startē četros sacensību sektoros, katrā sektorā pa vienam no komandas. Visus tiesnešus sacensību galvenais tiesnesis sadalīs starp dalībniekiem tā, lai katram dalībniekam būtu tiesnesis,

Atbilstoši MN prasībām katram dalībniekam ir jābūt makšķerēšanas kartei.

Komandām ieteicams izvēlēties vienveidīgus formas tērpus.
Katram dalībniekam jābūt līdzi uztveramajam tīkliņam un standziņām zivs saudzīgai atbrīvošanai no āķa.

Sacensības skaitās par notikušām un tiek vērtētas čempionāta kopvērtējumā, ja kārtā piedalās vismaz 50% no komandu skaita, kuras uzsākušas čempionātu.

Komandām, piesakoties  jāiemaksā dalības maksa 200 Lati. Viena posma dalības maksa- 60 Lati. Par šo naudu tiek ielaistas zivis, iekārtotas zonas, sagādātas licenzes, nodrošināta tiesāšana (četri sektoru vecākie tiesneši un galvenais tiesnesis). Par nektsmītni jārūpējas pašiem, “Ogriņos” ir telšu vietas.

Iepriekšējā pieteikšanās lidz septītajam maijam pa telefonu: +371 29410832, vai e-pasta adresi maris.olte@apollo.lv saskaņojot dalības maksas apmaksu.

Konta numurs: LV33UNLA0002043612313, SEB banka. Saņēmējs Māris Olte, (12096810524)
Vārdiskie pieteikumi, tai skaitā informācija par izmaiņām komandu sastāvā jānosūta pa e-pastu vai jāiesniedz tiesnešu kolēģijai ne vēlāk kā 2 dienas pirms attiecīgās kārtas sākuma.
Dalībniekiem, kuri vēlas piedalīties atsevišķās kārtās, jāpiesakās un dalības nauda jāiemaksā ne vēlāk kā 7 dienas pirms kārtas sākuma.

4. Sacensību noteikumi.
Sacensības notiek, ievērojot Makšķerēšanas noteikumus Latvijas Republikas ūdenstilpēs un citus tiesību aktus, kuri ir spēkā attiecīgajā vietā un principu “ķer un atlaid” . Spiningojot vienlaicīgi atļauts pielietot vienu spiningu, kurš aprīkots ar mākslīgu ēsmas imitāciju, uz starta sektoru līdzi var ņemt divus spiningus. Ar vienu makšķerē, otrs stāv sektora sacensību centrā. Vizuļu āķiem jābūt bez atskabargām vai ar pielocītām atskabargām. (Āķa atskabargas tiesneši pārbaudīs iedurot pārbaudāmo āķi drēbē.)

Vizuļos nedrīkst izmantot dabīgus materiālus- spalvas vai to imitācijas, vizuļu āķiem jābūt nedekorētiem  ja lieto džigu, atļauta arī džiga galvas kustīga sasaiste ar āķi. Džigā nedrīkst lietot sauszemes kukaiņu vai to kāpuru imitācijas. Spiningo ar vienu mānekli, svins nedrīkst būt atdalīts no āķa ar auklas gabalu.

Spininga kāta maksimālais garums 2,7 metri.

Zivs tiek ieskaitīta, ja viens no vizuļa āķa žuburiem tai ieķēries mutē, tā tiek ieskaitīta arī gadījumā, ja atbrīvojas no āķa uztveramajā tīkliņā. Noķerto zivi uztveramajā tīkliņā un neatbrīvojot no āķa uzrāda tiesnesim, pēc tam to atbrīvo un palaiž vaļā. Ja āķis nav izņemams- zivs jāatlaiž ar visu mānekli.

Par katru noķertu zivi dalībnieks saņem no tiesneša žetonu, sākoties pārtraukumam dalībnieks apstiprina savu noķerto zivju skaitu parakstoties rezultātu lapā, kura atrodas pie teisneša. Ar parakstu apstiprina arī kopējo rezultātu kārtas beigās.

Makšķerē trīs stundas, šo laiku dalot četros 45 minūšu garos posmos, starp kuriem ir 10 minūšu pārtraukumi.

Dalībnieku starta secību zonās katrā posmā nosaka datora veikta izloze. To dalībniekam paziņo tieši pirms sacensību posma starta, savukārt sekotoru, kurā jāstartē katram dalībniekam izlozē pārstāvju sanāksmē.

Sacensību sektors saladalīts vienādās zonās, kuru ir divas reizes vairāk nekā dalībnieku sektorā. Pēc katra pārtraukuma spiningotāji ieņem vietas zonās saskaņā ar konkrētā posma izlozi.

Ieskaitē tiek vērtētas strauta foreles, alatas, varavīksnes foreles, sapali, baltie sapali, līdakas, asari, salates, pālijas. Viena noķerta zivs, neatkarīgi no izmēra dod vienu ieskaites punktu.

Tiesnešiem telefonu lietošana sacensību laikā aizliegta. Tiesnesis nedrīkst sniegt dalībniekiem palīdzību, saistītu ar zivju ķeršanu. Neskaidrību gadījumā jāvēršas pie sektora vecākā tiesneša..
Nelabvēlīgos laika apstākļos drošības apsvērumu dēļ sacensību dienā var tikt noteikts cits sākuma laiks un sacensību ilgums.
Protesti kopā ar drošības naudu 20 Ls apmērā par sacensību rezultātiem tiek pieņemti 30 min. pēc rezultātu izziņošanas. Ja protests tiek apmierināts, drošības nauda tiek atgriezta protesta iesniedzējam.

5. Uzvarētāju noteikšana.
Katrā kārtā un četru kārtu kopsummā tiek noteikts individuālais uzvarētājs. Uzvarētāja komanda tiek noteikta tikai četru kārtu kopvērtējumā.
Kopvērtējumā vietas tiek noteiktas summējot katrā kārtā iegūtās vietas sektoros. Ja vietu summas vienādas, uzvarētājs ir tas, kuram vairāk noķerto zivju. Augstāko vietu iegūst dalībnieks vai komanda kam ir mazākā visās kārtās iegūto vietu summa. Dalībnieka pirmā vieta sektorā komandu vērtējumā dod vienu punktu. Gadījumā, ja komanda vai dalībnieks kādā kārtā nav piedalījies, tas saņem punktus, kuri atbilst pēdējai vietai +1 punkts.
Vienādas vietu summas gadījumā priekšroka ir komandai ar lielāko noķerto zivju skaitu.

6. Apbalvošana.
Komandas un individuālie sportisti, kas izcīnījušai pirmo vietu čempionāta kopvērtējumā, tiek apbalvoti ar kausiem un čempionu medaļām, 2. un 3. vietas ieguvēji – ar attiecīgiem kausiem un medaļām. Sacensību rezultāti kalpos arī, lai noteiktu kandidātus Latvijas izlasei- pirmo četru vietu ieguvēji varēs automātiski pretendēt uz vietu izlasē.

PIEZĪME.
Dalībniekiem savlaicīgi un patstāvīgi jārūpējas par naktsmītni vai pārnakšņošanu uz vietas.
Dalībnieki par savu drošību uz ūdens pilnā mērā atbild tikai personīgi.

Raksts par tēmu Blogs.

23 komentāri par “Foreļu čempja nolikums

 1. Jautājums par šo “Džigā nedrīkst lietot sauszemes kukaiņu vai to kāpuru imitācijas. ”
  Tātad tārpu, kas nav kukaiņu kāpuri, kā arī zirnekļveidīgo imitācijas izmantot drīkst?

 2. Pareizu jautājumu aizķēri. par to arī Pasaules čempī tika daudz spriests. Kurš tiesnesis spēs atšķirtspāres kāpura imitāciju no airvaboles imitācijas.
  Šo formulējumu atstāju, jo galvenā doma ir nepieļaut lai t.s. bišu kāpuru imitācijas netiktu lietotas. Ar tām itāļi pirms gadiem trim visus izpogāja.
  Drīkst lietot vēzīšus, dēlītes, abstraktus peleriņus, bet nedrīkst nimfas un kāpurus.

 3. Sveiks,Māri!Vai čempim ir noteikts arī maksimālais komandu/dalībnieku skaits?

 4. Unikis
  Man sanāk 50 lati no deguna, ja piesakās komanda un uz visu maču. Kā piedalīties plāno Tu- nezinu.
  Uzsvars ir likts uz biedrošanos un organizēšanos. Individuālisti tad lai piemaksā par sava EGO kultivēšanu.
  Rolands
  Pagaidām nav, vietas itkā pietiek. Domājam, ka par komandām 10-15 vairāk nebūs.

 5. Aha. Īsti neizpratu šos teikumus “Komandām, piesakoties jāiemaksā dalības maksa 200 Lati. Viena posma dalības maksa- 60 Lati”. Sapratu tā, ka 200 LVL jānoskaita tikai par piereģistrēšanos, un vēl 60 par katru posmu 😉

 6. Maari: kaa var pieteikties individuaali? Nedziivoju LV, taapeec arii komandu diez vai izdosies izveidot.

 7. Par komandām un individuālajiem dalībniekiem. Saprotams, ka formāli ir svarīgs komandu princips, lai mači atbilstu starptautiskajiem standartiem un tādejādi iegūtu lielāku svaru. Tomēr ir taču arī subjektīvais faktors – kur vēl individuālāka nodarbe par foreļu copi? Kolektīva foreļu cope taču ir tas pats kas mīlēšanās svingeru klubā… Nu sadaliet taču divās ieskaitēs – komandu mači, kur komandas cīnās par tiesībām pārstāvēt Latviju un individuālo dalībnieku mači, kur cilvēki vienkārši parāda ko māk vai nemāk bez īpašām ambīcijām.

 8. Unikis
  Ja piedalies un samaksā- viss skaidrs
  Ja dirsies un pats nezini ko darīsi- maksā par kātru kārtu atsevišķi, bet vairāk.
  Marisv
  Man jau viens ārzemnieks komandas gaidās ir pieteicies. Sūti uz maris@nomad savas koosrdinātes un varbūt ārzemnieku komanda sanāks!
  Toms
  Uz savas ādas esmu pārliecinājies cik svētīgi ir čupoties pirms un pēc copes. Neviens jau neliedz izcīnīt uzvaru individuāli pārstāvot komandu!
  Latvijā daudzas nelaimes no individuālistiem- egoistiem radušās, tāpēc uzskatu ka organizēties un biedroties nepieciešams kā vēl nekad.
  Arī Pasaules čempī visus tos mestarmakšķerniekus varam tikai ar kolektīvu iedvesmu, individuālistiem mūsu komandā jau ne reizi izdevies lekni iesvempties.

 9. …komandām ieteicams izvēlēties vienādus formas tērpus!!!

  Mārīt! Visi nav tik turīgi vai naudīgu sponsoru ieredzēti! 🙂 Latvijā, takš dzīvojam! Nezinu, kā organizatoriem, bet man 50Ls ir liela nauda, kas jānopelna fiziski, smagi strādājot! + degviela, pārtika četrām dienām!
  …formastērpi…attopieties!!!

 10. ZG, necepies 😀 , tas ir tikai ieteikums. Kaut ko izdomāsim, piemēram vienādas apenes 😀 😀 , bet ja nopietni, tad ir man pāris idejas, kas neko īpaši dārgi neizmaksā, bet būs visiem vienāds akcents.
  Māri, pastāsti labāk, kas ar to iebrišanas punktu noticis. Tas ir atļauts vai nē?
  Bija tak punkts, ka cope atļauta no krasta neiebrienot, izņemot vietās, kur ir kāds škērslis priekšā (piemēram sausa plata sēre) un arī tikai ar sektora tiesneša atļauju.

 11. Zivjugārni
  Maskās varat startēt, lai citi neknābā ne tiešā, ne pārnestā nozīmē!
  Un nosaukums oriģināls- Maski Šou
  Un Tev iz muguras uzadīti burti- Alūksnes Domes Mīlulis.
  Ko saki?

 12. MK
  Cope no krasta, ja bū problēmas zonās, tiesneši un pārstāvji lems, nolikumā tam nav jābūt.

 13. Kā viss notikās iepriekšējos mačos es nezinu, tādēļ mani interesē jautājums par skatītājiem. Vai būs ieejas maksa, paraugdemonstrējumi, iespēja aprunāties ar speciālistiem….varbūt būs kāds konkurs, atrakcijas bērniem vai savādāk…..Saprotu, ka atvēlētā nauda šiem mačiem būs tik, cik būs un šis pasākums nav gadatirgus…taču domāju, ka vismaz pirmajā (atklāšanas) dienā varētu ko tādu sarīkot…..

 14. sveiks Māri. es ar takā gribētu palūrēt To pasākumu,kaut pa samaksu,jo neesu forelists un viņus nezinu,tapēc lūgt kādam lai paķer līdz uz slepeno upi kur šie copē ir bezcerīgi,bet te…..moš pašam panesas.

 15. Kāda samaksa par skatīšanos :), varbūt tie, kas vēlas piedalīties un paši necopēt var pieteikties tiesnešu lomai? Vai būtu kāds ar mieru? Bet tad tās ir divas dienas 🙂

 16. Par paraugdemonstrējumiem varam domāt.
  Ir noteiktas ziņas, ka ārpus konkurences piedalīties brauks visi astoņi labākie krievi, četri baltkrievi. Par čehiem pagaidām vēl nav skaidrības.

  Un ja tādi monstri atbrauks- grēks būtu sveci zem pūra turēt. Es piestrādāšu pie šīs domas, tā man patīk.
  Bet skatītājiem maksa nebūs, varbūt tikai zona par kuru tuvāk sektoriem nākt nedrīkstēs.

 17. Sveiki,
  Vēlētos(pēc a.god.MO idejas(visas tiesības uz autora godu) )apzināt tos kuri atrodas citvalstīs un vēlas piedalīties ,lai varētu radīt tā saucamo Ārvalstīs esošo bālēliņu komandu. Jo man tieši tā pat kā Jums nav daudz pazīstamu Latvijas spiningotāju.Ja kādam ir interese varat rakstīt uz mailu- gvlv001@yahoo.co.uk

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*