LČ forelēs noteikumi

Viņas peld! Cik vari saskaitīt?

Viņas peld! Cik vari saskaitīt?

Man lūdza pastāstīt smalkāk par LČ spiningošanā no krasta čempionāta prognozējamajiem noteikumiem. Plānots, ka tas notiks četras dienas, div nedēļas nogales Maija beigās- jūnija sākumā Ogres upē. Plānotā dalības maksa 50 Ls no deguna+ katram jānodrošina ka līdzi ir viens tiesnesis. Tas lai viss notiktu maksimāli pietuvināti PČ- pat zivis ir plānots pielaist sacensību  vajadzībām.

Komandā domāti četri cilvēki. Katram jābūt ar zivju uztveramo tīkliņu. Sacensību laikā kategoriski aizliegts iebrist ūdenī- to var tikai tiesnešu iepriekš apzīmētās vietās, kas atzīmētas un visiem zināmas.Piemēram, ja dziļums ir pie pretējā krasta, bet priekšā plašs sēklis.

Copē līdzi ņem divus spiningus, vienu lieto, otrs stāv sektora sacensību centrā. Katrs komandas dalībnieks mačojas savā sektorā. Sektors sadalīts zonās, to ir divas reizes vairāk kā dalībnieku. Zonās dalībnieki iet izlozes kārtībā un copē 35-40 minūtes, lai pēc signāla atkal atgrieztos sektora centrā un izklīstu nākamajam setam jau citā izlozes kārtībā.  Tas lai katram būtu iespēja tikt vietā, kur koncentrējušās zivis. Laiks- trīs stundas. Copē ar rotiņiem, džigiem, šūpiņiem vai vobleriem pēc katra ieskatiem. Āķis nedrīkst būt rotāts ar spalvām vai spalvu imitācijām. Tāpar formāli nedrīkst izmantot uz džiga kukaiņu vai sauszemes kāpuru imitācijas- domāju tas domāts bišu tārpu imitāciju cienītājiem uz džiga. Svins nedrīkst atrasties pirms vai pēc āķa- izņēmums- džigs ar ” čeburašku”. Citu mānekļu grupu āķiem jābūt brīviem, skaidrs ka ar pieliektām atskabargām. Atskabargas pārbauda iedurot āķi drēbē un izvelkot ārā. Ja atkabarga ir- tiesnesis lūdz mainīt mānekli, ja niķis atkārtojas- diskvalifikācija.

Zivs nes vienu punktu. Tai jābūt aizķertai aiz mutes, uztvertai ar uztveramo tīkliņu. Copējamo zivju sugas izrunā pārstāvju apspriedē vai arī tās noteiktas jau iepriekš. Prognozējami- līdakas neskaitīsies, bet asari un sapali gan. Tiesnesim uztveršana jāredz. Zivs, kas atbrīvojas tīkliņā skaitās.

Mainot sektorus sportists drīkst aizņemt vien brīvos, sektors piekrīt tam, kurš pirmais tajā iekāpis ar kāju. Ja zivs izvadot ieskrien otrā sektorā un tad tiek iedabūta atpakaļ- tā tiek ieskaitīta. Ja tā uzķeras kad māneklis ieslīdējis blakus sektorā- to neieskaita(protams, ja kāds tam seko speciāli).

Kuram vairāk punktu, tam augstāka vieta, katru setu vērtē atsevišķi, tāpēc jācenšas dabūt zivi katrā piegājienā, jo viena nulle var pamatīgi iegāzt.

Tas pamatā viss ko vēl gribat zināt? Jāsāk trenēties, ne?

Raksts par tēmu Blogs.

42 komentāri par “LČ forelēs noteikumi

 1. Kādēļ foreļu čempionāts, ja skaitās arī asari un sapali? Kādēļ neskaitās līdakas?

  Vai ir versijas par mākslīgi ielaistām forelēm konkrētos upju posmos?

 2. Māri, cik atceros no PČ, tad arī pieķērusies, bet ielaista blakus sektorā (boxā) zivs neskaitās (starp citu šitā pazaudēju 3 zivis un pirmo vietu sektorā).
  Man arī nav skaidrs par sapaliem un asariem, ja jau foreļu ķeršanas pasākums- tad foreļu 🙂
  Nākošais- īsti nesapratu par tām 35-40min, tāpēc tak ir brīvie boksi par kuriem var pārvietoties. Saprotu, ka grūti būs atrast daudz maz līdzīgu posmu ar vienmērīgu zivju koncentrāciju, bet tā tas ir vienmēr. Tā 😀 laikam pats atbildēju uz savu jautājumu :DD
  Vai pasākums ir domāts kā komandu cīņa, vai tomēr var katrs individuāli pieteikties. Maksa ir komandai vai no katra “mūļa”. Kas ietilpst maksā?? Respektīvi- kāpēc par to ir jāmaksā??

 3. Vai dalības maksa 50 LVL nav par šerpu priekš tādiem lauku bāleliņiem kā es???Un tādu gribētāju kā es ir ļoti daudz,jeb tā lielā dalības maksa ir lai atšūtu parastos mirstīgos???:(

 4. Paldies MO pat info.
  Ko var atkal baalelinji gausties par daliibas maksu 2 labu vobleru cenaa! Nepiecieshams saspraust zonas, iepirkt foreles ielaishanai, nodroshinaat kaartiibu un droshiibu (lai nepazuud sektora viduu izliktie ne-leetie kaati) pashaas sacensiibaas utt.
  Skaidrs, ne visi to var atljauties tos 50Ls, bet nav iespeejams arii noorganizeet machus 200 un vairaak pamakskjereet gribeetaajiem. LR chempionaats ir domaats, kaa pakaape uz augstaaka liimenja machiem. Lai par tiem domaatu, nepiecieshamas zinaamas investiicijas ekipeejumaa un arii atbilstoshos maanekljos.

 5. MO: FIPSED noteikumos mineets, ka nedriikst izmantot mushas un uudens kukainju imitaacijas (aquatic larvae).
  Kaa tad iisti ir: gumijas veeziishus un uudenstaarpu imitaacijas driikstees, bet bishu kaapuru un slieku imitaacijas nee?
  Vai arii vienkaarshi nepareizi paartulkots?

 6. Atbildot uz … jautājumu, sorry MO, ka Tavā vietā – vispār tas ir PČ spiningošanai no krasta. Pie mums tik par foreļu PČ sauc 🙂
  MārisV -> vismaz PČ spiningošanā no laivām ir atļautas jebkuras formas gumijas, bet spalvainie mānekļi nē.
  MO, būtu dīvaini aizliegt kautkādu gumiju / siliconu formu. Lai tak izmanto kaut mikimaušus, bet gumijas / silicona :)))))

 7. Interesanti, kāpēc komandu mači?! Par 50Ls dalības maksu var nodrošināt arī tiesnesi, katram! Jāmačojas individuāli, tad arī labākie veido komandu!!!

 8. Pilniigi piekriitu ZG. Arii JST teica, ka pirmajaa gadaa buus tikai individuaali machi.
  EdgarG: PCh noteikumus visi var izlasiit. Tur skaidri aizliegtas aquatic larvae imitaacijas. Itkaa nesaprotami prieksh kam, bet ok. Nezaapeec LV chempii plaanots otraadi. Kautgan tam pasham kaapuram var pieliimeet mazu astiiti no twistera un tad to vairs iisti nevar nosaukt par bishu vai kaada cita kaapura imitaaciju. Un nez vai taam forele juut to atskjiriibu vai taa ir bishu vai udenstaarpa kaapura imitaacija.
  Liidakas peec PCh noteikumiem tiek skaitiitas. Taapeec buutu negodiigi, ja kaads ar 0.12 auklu izcels liidacinju, bet vinjam to neskaitiis. Tajaa pat laikaa cits, ar mormisku un motilja imitaaciju uz aakja kruumos saskaldiis 10 gramiigus asariishus. Un par katru sanjems punktu.

 9. aquatic larvae – tur domātas nimfas, tas ir spalvainie, būtībā mazi džigi / mormiškas ar spalvām, jebkautkā tā 🙂

 10. Esmu redzeejis arii silikona nimfinjas, pat berkley taadas ir 🙂 Man personiigi silikons principaa patiik labaak nekaa spalvas 🙂

 11. Tad jaajautaa vai silikona nimfa ir uzskataama par imitaaciju vai nee?
  “Only artificial bait shall be allowed (“fly” and “aquatic larvae” imitations will not be allowed).” Shito personiigi saprotu taa, ka nedriikst buut vispaar nekaadas nimfu imitaacijas.
  Lai nebuutu nekaadu paarpratumu, varbuut tieshaam LV chempii var atljaut silikonu prinicipiaali: kaadu nu kursh veelaas (taarpus, gliemezhus, mikimausus uc)

 12. Lasot FIPSED noteikumus ievēroju, ka “čīburaškas” nemaz nav atļautas, tikai nekustīgi iekausēts āķis.
  Kopumā izskatās daudzsološi, ja sanāktu pietuvināt visu šo pasākumu starptautiskiem standartiem. Vienīgi māc bažas par tiesnešu izglītošanu šajā jomā, bet gan jau ar laiku viss izdosies.

 13. Mirtinam
  Čempis saucās plēsīgās zivis ar māxlīgo ēsmu no krasta, FIPS versijā. Civilizētās zemēs to saprot ar forelēm, bet ieskaitītas dažādās zemēs tiek arī citas zivis. Portugālē neskaitijās Barbes, atceros. Bet ar maziem ašukiem uz mikrodžiga ir džeki par sešiniekā kopvērtējumā līduši. Konkrēti Jurajs Mrazik, kurš Horvātijā bronzu dabūja- gan ne ar ašukiem.
  Ir domāts par zivju papildus ielaišanu, zivis – 20-25 cm strauta foreles ir jau tā kā aizrunātas pat.

 14. MK
  Zivs ieskaitīšana vai ne bieži atkarīga no bļāvējiem un tiesnešu izpratnes par situāciju. Ja brēcošs vīrietis mēģina sadirst pusaudzim tiesnesim smadzenes, tas viņam bieži izdodas, tāpēc arī katram aiz muguras ir atbalsta cilvēks no savas komandas PČ.
  Brīvie boksi ir lai varētu brīvi savu taktiku īstenot. Ja daži pirmie no sektoriem, kuros ir zivis neiet ārā nepakam, tad ir citi, kas meklē atlecošās bumbas.
  Komandu cīņa- formāli. Uz izlasi pretendēs individuāli labākie.

 15. Arsiks
  Tu gribi dzīvot divas nedēļas nogales kādā vietā, kaut ko ēst, saņemt balvas un copēt ielaistas zivis. Noorganizēt maču pēc starptautiskajiem noteikumiem arī kaut ko maksā. Ja cilvēkam ir sapnis- 50 Ls var salasīt kaut lūžņos, ja ir cena. Pavasarī tos labi atrast. Bez ironijas to saku.

 16. marisV
  Tur jau ir tas lielākais stulbums. Ir daudzi kukaiņi, kuru kāpura stadijas ir ūdenī dzīvojošas. Makstenes, Strautenes, viendienītes. Kurš dalībnieks pierādīs ko imitē viņa māneklis?
  Un kurš tiesnesis mācēs to konstatēt?! Tāpēc- kā teiktu Džeks Sperovs par pirātu goda kodeksu- it s more like guidelines…
  Tā arī to praksē darīja. kašķīgie apmierināti, bet skaidrs tāpat nekas nav- vienīgi bišu kāpuru imitācijas ne.

 17. Dzilngārnim
  Komandas- tas ir domājot pat vietām, kur veidojas klubi. Visam ir vērtība, ja bez plikas sacensības tiek sekmēta arī savstarpējā sazināšanās- citādi būs kā pēc LMA lašu mača- Reinis vai Colle neaizbrauc uz noslēgumu, jo slikti gājis, par komandu nedomājot. Bet kabatā viņam mana licenze, kura rezultātā netiek nodota. Finālā uz gadu tiku Birkova melnumu sarakstā, pats to negribot…

 18. Par mākslīgajām formām- domāju tāpat kā PČ tās nianses izdistutēsim pirms starta pārstāvju sanāksmē un galvenais mērķis ir sekmēt interesantu un jaunu tehniku ienākšanu.
  Par līdakām- ceru ka izdosies sektorus straujumos izveidot, uz to tiek cerēts. Tāpēc uz lēnu teci un klusiem zāļainiem lēnumiem, kādu Ogrē nav maz, cerēt nevajag.
  Itālijā upes būs ar garantiju straujas.

 19. marisv
  Tās Berkley nimfiņas tika izmantotas, slovākiem tās mīļas. Arī mazie vēzīši.
  Itāļi bišu kāpuru rumpīšus sapārotis pa trim lietoja, džigu vidējā sprauda un tad tas lērums bija neatvairāms kumoss- pret to tie precizējumi veidoti.

 20. Smieklīgākais, ka foreļu reaģēšana uz gumijas mānekļiem ir diezgan neprognozējama. Ja Bulgārijā visi līderi uz to līda, tad Andorā pēkšņi izšāva visas taktikas, kurām normāli nevajadzēja izšaut. Gadu vēlāk Horvātijā izrādijās, ka gumija zivīm nepatīk 80% no copes laika. Slovāki savu komandu zeltu nopelnīja pēdējās 20 copes čempionāta minūtēs!

 21. Mārīt! Tev jau īpaši nekad nav gājis labi ar komandām! Vieni rāda “fcuk yuo” pirkstu kombināciju, otri pamet “kaujas laukā”! 😀 😀 😀
  Par LČ: Līdaku jau nu vajadzētu ieskaitīt. Ar ko sapals vai asars ir pārāks?! Tad lai iet “tīrais” foreļu čempis. Vai arī skaitām visas spiningojamās zivis, alatu ieskaitot. Ar trijām 000 var ķeksēt vīķes! Ceru, jūsu upē tādas dzeivoj?! 🙂

 22. Neskaidriibas pirmajaa LCh gan jau pa visiem sporta progresa labaa piecietiisim. Ljoti laba ideja par zonaam straujumos, lai kaut nedaudz pietuvinaatos copes apstaakljiem Itaalijaa.

 23. A es saskaitīju 10. Tās trīs noteikti Gārnis ir jau novilcis:DDDD Vai arī bildē jāskatās ar polarizējošajām brilēm?

 24. ..uh…būs interesanti, veči riktīgi dabūs nošansēties. Kā noprotu, tad skatītājiem ar vajadzēs kādu rubuli samaksāt??? (paraugdemonstrējumi,apmācība,mušmetieni u.t.t.)

 25. Es ar atradu tikai 10 (brilles gan palika maajaas). Varbuut bilde origjinaalaa bija lielaaka un taas 3 palika nogrieztajaa daljaa 🙂

 26. Māri, Tu te daudz ko sarakstīji, bet tā arī nesapratu 🙂
  1. 50Ls uz degunu vai kā…
  2. Piedalās komandas vai individuāli…
  3. Visās LČ disciplīnās, ja ir komanda, tad jābūt arī LMSF biedram ar visām biedra naudām u.tt.
  4. Kas konkrēti ir ietverts tajos 50Ls ??? Lai var arī papildus izdevumus sarēķināt …

 27. Laikam vecums nāk 😀
  Atbildi uz pirmo jautājumu atradu 🙂
  “Plānotā dalības maksa 50 Ls no deguna+ katram jānodrošina ka līdzi ir viens tiesnesis”
  Bet pārējie jautājumi tāpat aktuāli 🙂

 28. Zhetons eMKa!
  3shais punkts ir ljoti aktuaals, jo cik tad to LMSF biedru, kas ar savu komandu piedaliisies forelju spiningoshanas sacensiibaas? Pasaule, Silverscale, varbuut Rapala…? Jaaljauj starteet individuaalajiem, citaadi atkal nejaushi gadiisies, ka uz PCh brauks tikai atseviskju biedriibu biedri 🙂

 29. Izklausās interesanti, bet man tāds pats jautājums kā willow’am, no skatītājiem arī gribēs saņemt naudu?

 30. marisv Tur jau tā lieta, ka braukt grib tie paši vēži, tikai citā kulītē! Uztaisām, citiem neizdevīgus noteikumus un ok!!!

 31. Zivgārnisim
  Es Tevi zupā izvārītu, ja tik daudz pēc zivīm nesmirdētu!
  Jautājums par LMSF biedriem- klubiem ir būtisks. Turklāt mūsējo kā treniņmaču pagodināt ārpus konkurences pieteikušies arī krievi!

  Mūsu mērķis ir noskaidrot stiprākos individuāli un atbalstīt klubošanos. Es lūgšu Egonam lai Stikutam šo jautājumu uzdod- kā būt ar klubiem- ne biedriem. Noskaidrosim.

  Aste uz vieniem un purns uz pieciem tika ieskaitīts par divām zivīm?

 32. Mārīt! Tu man draudi?! 🙂 Tu taču zini, ko nozīmē, kad bezkaunīgs malēnietis, piedzēries ālējās Tavā mājā! Šoreiz būsim divatā. Līdzi būs Pededzes krievs, kuru ar maizi nebaro, bet iedot izkauties! izēdīsim tavu ledusskapi, piesmiesim tavus mājdzīvniekus un atņemsim makšķeres!!! 😀 😀 😀

  Ja nopietni, krievi ar taisās būt?! Mūsu komanda ir nokomplektēta! Saturās!

 33. 2010 gada Ogres forelē. No 230 zivīm tikai 3 bija līdakas. Varbūt pat mazāk, jāskatās protokolos.

 34. Par līdakām nav vērts cepties, jo tajos upes posmos, kur varētu taisīt mačus tās diezvai pamanīsies uzķerties.

 35. Tikai divas detaļas.

  Visi LR čempionati ir atklāti, piedalīties var visi, taču biedriem parasti ir priekšrocības – samazināta dalības maksa.

  Visvairāk būtu jāpiedomā pie prasības “tiesnesi katram dalībniekam”. Ar šādu prasību var ātri sagraut visu pasākumu vai ierobežot dalībnieku skaitu līdz absurdam. Varbūt es nenovērtēju forelistu līdzjūtēju fanātismu, taču mana pieredze saka priekšā, ka tiesāšanas ideja būtu jāvienkāršo. Mēs to esam sekmīgi darījuši daudzos čempionātos, galvenokārt, lai samazinātu budžetu. Tas viss kopā ir jāizdiskutē savlaicīgi, jo šogad maču rezultāti pirmo reizi reāli iespaidos izlases sastāvu.

 36. Jāni, nedomāju, ka ir ļoti liela problēma. Katrs var paņemt līdz kādu draugu vai ģimenes locekli, tikai te būs aktuāls jautājums par tiesāšanas kvalitāti.
  Piemēram, ja es paņemu savu vecāko puiku un viņš trāpa tiesāt ZG 🙂 , vai vienalga kuru :), kam skaļāka rīkle un ambīcijas un uzbraucienam, ka zivs tika noķerta nevis aizķerta, domāju ka uzvarētu sportists.
  Tāpēc varbūt ir lietderīgi iesaistīt forelistus, kas nav gatavi startēt LČ, jaunos forelistus (var pastāvēt aiz muguras un pamācīties), bet katrā ziņā, lai kā arī nebūtu, tiesnešiem ir nopietni un konkrēti jāizstāsta noteikumi un jāiedveš sajūta- “es esmu sektora Dievs” un nebūs nekādu pielaižu- lai kas arī nebūtu copmanis. Arī dalībniekiem ir jābūt skaidram, ka nav iespējamas nekādas diskusijas. Ieskaitīja- ieskaitīja, neieskaitīja ieskaites zivi, var iesniegt protestu…
  P.S. Vai tad PČ tiesā profi, kas saprot drēbi? Pārsvarā diletanti, vai tādi kas vispār ar foreļošanu nav saistīti, bet ķer karpas…u.tt. 🙂

 37. Trout with Natural Baits –
  Trout Fishing in the Lake (meeting) –
  Carnivorous with Artificial Baits Shore Angling

  uz kuru no pasaules spēļu itālijā disciplīnām tēmē foreļnieku uzvarētāji? pieņemu, ka uz trešo variantu… tad kāds loģisks pamatojums izņemot emocionālo ir neskaitīt līdakas??

 38. MK
  Tiesnešu ietekmēšana notiek arī PČ, tad viņi parasti aizstāv viens otru- es nezinu kur var rasties “jaunie forelisti”, ja ne vecajiem uz čempi līdzi braukt, turklāt holeriķus mēs jau no forumiem kā raibus suņus zinam, pieliksim viņiem Rozentālonkuli!
  Alfreds
  Stiprs līdakās jūties? Noteikumus varēs precizēt uz vietas, tomēr arī beidzamajos astoņos čempionātos ir nācies lasīt atļauto zivju sarakstus.
  Portugālā Barbes nederēja, atceros.
  Kāpēc es nevaru ar džigu copēt vīķes?! Jautājumi būs, lēmumus pieņemsim kopīgi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*