Lašu laiks

Ir sācies. Ventā, tagad var teikt arī Salacā. lai arī ūdens līmenis vēl liels, pumpainie IR dabūti.
Es te lieku savu kaujas virknējumu ar nelieliem paskaidrojumiem.
Divi komplekti, viens tautisks, otrs jau lepnāks.

AM_lasis


Tautas klase- Kāts- 3.00 Salmo Heavy Pike, kuru Meksikā man nolauza barakuda. Salmo Sīmanis uzlika jaunu spicīti un kāts pārvērtās no bomja par labu lašu kātu- svarīga lieta tā spicīte, ļauj just vizuli pludinot.
Spole Grand XO- Iekšas esot no tās pat rūpnīcas kur Stellas taisa, tā baumo. Testējot esmu šo spoli arī peldinājis- griežas un neklepo.
Aukla- O,2 mm Salmo Braid. Paskaļa, bet lasi vai taimiņu tur.
Sakabīte- Salmo Made in Japan sērijas.
Vizulis- es nezinu kā sauc to rūķi, kurš uz Stabu ielas Milo bodi savus izstrādājumus nes. Tā sanāk lētāk, jo noraut arī gadās.
Lepnais komplekts. 3.00 m japāņu Major Craft Restive 10 pēdas garš- jopštvai kas tā ir par jūtīgu antenu! Ziemā kā paņēmu Gold Fish to rokā, izlaist vairs nespēju. Ziemā Salacā palūkoju- bauda.Transportējams obligāti tubusā!
Spole- nu ir man Stella 2500, neliegšos. Gan vairāk pateicoties Normark, cik sava maciņa biezumam. 30 mārciņu testa aukla Varivas Jig, tā krāsainā.
Man Varivas PE8 paaudzes pītās patīk. Vienīgi kaprīzas pret berzi ir tās gaišās, spiningam domātās. Džiga auklai tādai nevajadzētu būt.
Otra opcija- Suffix Fuse 0,2mm. Paņēmu testam. Uz papīra tur 25 mārciņas, bet mani vairāk interesē trokšņainība un izturība mezglos.

Sakabīte- japāņu, firmu neatceros. Šūpiņus labākos kādo Latvijā nopērkami uztaisījusi AGAT firma, Golden Fish veikalā tie irnopērkami. Apzeltīti, apsudraboti un seksīgās krāsās.
Par mušām nākamreiz. Ne asakas!
Here I wrote up two kinds of armory for Salmon fishing by spoon. For fly I suppose is still  water too high.

Raksts par tēmu Cope.

14 komentāri par “Lašu laiks

 1. Sveiks,
  Kurā datumā ir filmēts pēdējais “Ar makšķeri sižets” ?
  Vnk esmu, sākot ar pagājušo gadu, sācis veidot tādu kā tabulu par raibajiem. Respektīvi, fiksēju ūdens līmeni, temperatūru un lomus. Gan savus, gan paziņu. Ceru 2-3 gadu laikā savākt info un izejot no tās izvilkt kādus objektīvus secinājumus par lašu/taimiņu copi Ventā.
  Varbūt Tev ir vēl kāda papildus info par šogad iespēto Ventā. Konkrēta vieta neinteresē, bet vismaz rajons.

 2. Sveiks, Māri! Klimatiskie apstākļi šogad lika meklēt jaunas (priekš manis) pumpaino copes vietas, ziemas sākumā – jūras līcī, pavasarī – Baltijas jūrā. Samērā ekstrēms pasākums, seviški pēc ledainas peldes, bet lasīts tur pavisam cits, gan cīņasspara,gan gastranomiskā ziņā, salīdzinot ar Salacas pēcnārsta zivīm. Kāda ir Tava pieredze piekrastes copē, ja nav “top secret”, padalies?

 3. Ainār, arī mani sauc Māris, protams saprotu, ka jautājums nebija man :)), bet par cik arī interesē pasākums jūrā, tad pagaidām varu pateikt tikai to, ka šogad esmu bijis līci 2x (taimis 3,2kg), atklātā vienreiz- 0, biju gan piebraucis vairāk, bet tie viļņi… 🙂
  Pagaidām secinājumi…nekādi 🙂

 4. Galvenā problēma,manuprāt, ir mainīgie laika apstākļi,prognozēm ir tikai informatīvs raksturs,vēja maiņas negatīvi ietekmē copi, labāks ir vējš no krasta. Arī ūdens dzidrība mainās strauji, duļķī perspektīvas kaut ko noķert strauji sarūk, jo zivis pārvietojas uz tīrāku ūdeni. Vispar,ja sakrīt visi labvēligie apstākļi un tu esi pareizā vietā, tad var paveikties no viena punkta nocelt vairākus eksemplārus, lai gan “žors” ir īslaicīgs. Nu kaut kā tā 😉

 5. Vienu taimiņu jūrā esam nofilmējuši copējot no krasta, bet vēl gadus piecus tā būs apgūstama tēma. 2 kg zivs netālu no Bērzciema pagājušajā pavasarī gadījās.
  Jūrā zivis pie krasta nāk nevis pēc noteiktiem datumiem, bet gan ledus apstākļiem piekrastē un valdošajiem vējiem.
  Ja Februārī ledu pastumj prom no krasta un siltais dziļuma ūdens tā tiek piespiests seklumam, viss notiek.
  Līdz šim tas ir Februāris vairāk nekā Marts, cik esmu dzirdējis.

  Salacas ietekas rajonā mana pieredzerāda, ka piekraste ir seklāka un zivis bailīgākas. Pakaļ nāk, bet negrābj. Acīmredzot vajag rīta vai vakara stundas.

  Ir Salacgrīvā Valdis Celmiņš, zvejnieks kurš par jūru visu jūt smalki- es pirms gadiem trim par viņu kā vaislas taimiņu ķērāju rādīju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*