Taimiņi sākuši nārstot

Un bērns tādu dabasmācību tagad zinās.

Un bērns tādu dabasmācību tagad zinās.

Taimiņi uz berzēm izskatās šādi

Taimiņi uz berzēm izskatās šādi

Jau divas dienas. Par spīti smagas ziemas prognozēm rudens rādas pāris nedēļas vēlāks nekā citus gadus.

Tam pierādījumi- lašu cemmerētāji lejpus Rīgas HES sūdzas, ka lašu šogad laikam nebūšot- par daudz oficiālo tīklu upē lejpus… Parasti taimiņi uz berzēm sāk līst 17-19 oktobrī. Bet laši lejpus HES- ap 24.

Šogad prieks, ka pamainīti likumi un beidzot drīkstēs legāli ķert un paturēt vienu lasi un taimiņu dienā Daugavā lejpus HES

Lašu sargāšana arī iet vaļā, gan bez tā publiskā pompa kādu mēdza radīt mans izbijušais izpilddirektors Birkovs. Kopš viņs ar mums veismīgi nozagto organizāciju LMA ir ticis “brīvs” no neērtajiem valdes locekļiem, neko par publisku zivju sargāšanas organizēšanu vai popularizēšanu nedzird. Un man šķiet, ka labi vien ir. Tāpat viss iet savu loģisko gaitu- Salacgrīvā ķer vaislu taimiņu nākamā gada mazuļiem, kurus izperinās audzētavā un tad palaidīs mazajās pietekās. Inspektori, valsts piešķirtā degvielas gūstā nonākuši sadarbojas ar pašvaldībām un strādā, ja tiešām to grib, par to dotām naudām.

Līgatnē vakar jau otro gadu sākām laist migrējošās zivis pāri aizsprostam, skaistas ir tādas taimiņu ikru vāceles trīs līdz četru kilo svarā. Pie viena forels un divas vēdzelītes arī dabīja liftu.

Rudens turpinās, Lašiem patiešām būt. Taupības režīma laikā- acīmredzot vairāk gan tur, kur vietējie patiešām tos grib redzēt un just.

Līgatnes pārceltuve. Makanu uztveramajā redzi tur lejā?

Līgatnes pārceltuve. Makanu uztveramajā redzi tur lejā?

AD savā firmas cepurē ar foreli pirms pārcelšanās.

AD savā firmas cepurē ar foreli pirms pārcelšanās.

Raksts par tēmu Blogs.

Komentāri par “Taimiņi sākuši nārstot

  1. Nezinu, kur citur lai prasu, bet:
    Kur būtu iespējams noskatīties komandējumu uz Jukonu?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*