Rudens zelts nedodas!

Zinu, ka daudzi līdaku copes mīļotāji ir nesaprašanā- laiks ir skaidrs, mēness fāze īstā, bet atmosfēras spiediens ir augšā un zivis gaišajā saulē ir piesardzīgas, ja tas ir īstais vārds! Visas dienas garumā Dienvidu dzestrajā vējā un bezmākoņu debesīs mēs divatā plosijām Lubāna seklumus! Bet sinoptiķi nesolīja Dienvidu un arī debesīm nebija jābūt skaidrām!

Telefonā instalētais iSolunar spītīgi apgalvoja, ka cope būs laba, pat ļoti. Zāļu bija joprojām daudz, darbojos ar Ofseta āķi un grimstošu gumijzivtiņu. Dienas garumā patstāvīgi kaifojot par to, cik daudz te labu līdaku dzīves vietu es dabūju galā piecas līdakas. Tas notiek tā- redzi grābienu, sekundes divas ļauj ierīt un tad dod pa zobiem! Skaistākais brīdis bija kad trijiniece pieleicas lai uztvertu grimstošo zivtiņu tiktāl, ka aste izbāžas no ūdens ārā… Tā norāvās. Un lielākā norāvās, jo iznāciens bija negaidīti straujš un nebiju pietiekami skarbs dodot pa zobiem. Šķila sāka tīrīt kā urbis griežoties pret grunti ar muti vaļā un savu panāca, man atlika tikai ierēkt par tādu attapību.

Mans gids un laivas biedrs palika uzskatos, ka mani rīki ir pārāk delikāti- vajagot līdakai ģīmī stādīt pamatīgu divžuburi- nav ko kautrēties. Tas lika man iespītēties- protams es līdz nākamajai copei meklēšu spēcīgākus āķus un brangākas pareizās formas zivis, bet grimstošā ofseta sistēma būs tā, uz kuras es savu līdaku rekordu labošu, ja liktens būs lēmis!

Kātu izmantoju Major Craft Rizer, bija čut par īsu un smalku- nākamreiz ņemšu rupjo Norstream DynamicII ar testu līdz 25 gramiem, ja pareizi atceros. Rizeram tests bija līdzīgs, bet garums tikai 2,1 m. Norstream ir 2,4m! Un spoli no 2500 uz 4000 izmēru pamainīšu Shimano skalā, auklu likšu nevis 0,15 pīto, bet 0,2- viss var gadīties un Jābūt GATAVAM!

Reiz sāksies lietavas un vēji, kas zivis ļaudīm dos…

Raksts par tēmu Blogs.

Komentāri par “Rudens zelts nedodas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*