Limbažu Dūņezers inspicēts

Tas gan ir jocīgi- ezers, kura nosaukums ir Dūņezers tiešām izrādās Dūņains!

Vakar filmējām sižetu kopā ar copes rakstnieku Ingu Dukaļski. Izvēlējos šo jocīgo ezeru, jo šķita, ka seklajos ezeros jau nu kaut ko…

Izrādās- nav tik vienkārši! Redzi- Dūņezera dabisko plēsoņu mānīšnas loģiku jauc tās Lielezera auslejas, kuru te pa upīti piesprucis tā, ka bail. Nu pilns, lēkā simtos kvadrātmetru vietās, kur nostājušās! Kam līdakai tad vajag karūsu, ja šīs ir uz zoba dabonamas. Varbūt vēlāk sīkās pazudīs, bet vakar līdz ar tumsu noskaidrojās atziņa, ka lielie un vidējie mānekļi nerullē. Rezultatīvs izrādijās 7 cm Flat Rap vīķes krāsās! Līdz ar krēslu uz tās uzrāvās trīs gabalas zemmērnieces, diemžēl ne man- laivas biedram Jānim Remesam, ezera pārzinim, vai kā to amatu sauc.

Copējām trešajā pleķī un interesanti tas, ka seklais ezers ir bez zāļu kontrastiem- tikai sapropelis un krasts. Kā bļodiņa dziļāka, tā plēsoņu var just. Bieži redzami mutuļi vai sīko bēgšana. Arī lēkājošas brangas karūsas…

Cik liels ir līdaku resurss šajā ūdenī- par to funktierēju tagad- ja visas zivis ganās pa dūņaino seklumu, tad vajadzēja vairāk zivīm būt. Ceturtdien eposs būs redzams LTV7 21.30 raidījumā Ar Makšķeri, un tagad arī nomad.lv!

DūņezersP.s. Sazinoties ar Limbažniekiem kļuva skaidrāka tā bilde. No Dūņezera iztek Svētupe un tad, kad kļūst vēsāks Līdakas no visiem čūkšļiem salien relatīvākā dziļumā. Rullējot KRYPTO Nr. 3 vai 4 gumijzivis bez savina galvas. Tagad esot vēl pāris nedēļas jāpaciešas.

Raksts par tēmu Blogs.

4 komentāri par “Limbažu Dūņezers inspicēts

  1. Paldies par interesantu raidījumu!
    Ļoti patīkami bija ieraudzīt raidījumā I. Dukaļski, jo man ļoti patīk viņa raksti “Copes Lietas” žurnālā! Un arī raidījumā viņš ļoti interesanti par visu stāstīja.
    Gribētos viņu redzēt vēl nākamajos raidījumos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*