Līņu pārdoma

Aizdomīgais kundziņšEinārs Siliņš, tagad sastpoams Daugas makšķernieku veikalā Ogrē, raksta man noslēpumu, kas domāts Jums. Līņos, Butēs un Brekšos viņš man ir autoritāte. jo savus spriedumus prot ar darbiem apstiprināt.

Einis raksta:

Es kādu brīdi tā domāju pie sevis, vai tev šo stāstu stāstīt vai nē, jo zinu, ka, un esmu pat pārliecināts, ka palaidīsi tālāk, bet varbūt tas pat ir labāk, jo daudziem tā būs laba informācija ikdienas copei kas iegūta nu ne pavisam īsā laika sprīdī.
Ilgajos gados pētot kādas zivs dzīvi un sākumā pat īsti neizprotot kāpēc tieši viņai ir bijis vērsts mans pastiprināts acu, domu un ideju uzbrukums es beigu beigās tomēr esmu sapratis, ka tā ir ļoti gudra zivs un viena no gudrākajām, ja ne pati gudrākā kāda mīt mūsu ūdeņos.
Stāstot tev par šo zivi nav vērts pieminēt jau zināmus faktus, bet viens ir kāds ļoti īpašs pašas zivs noķeršanas procesā, un tas mani ir tracinājis, mānijis, piemānijis, licis prātot pat gulēt ejot par 100% daudzus gadus. Tikai šogad man beidzot nāca apskaidrība, un droši vien, ka daudziem tas būs licies elementārs pasākums, bet man bija jākož situācija vismaz savas 30;40 vai vairāk copes reizes. Varbūt pārspīlēju, bet fakts uz acs.
Situācija it kā vienkārša.

Vietējo brekšu mīklas minot

Vietējo brekšu mīklas minot

Ir iebarota vieta, Nāk vakars un es gaidu savu zivi. Nejēgā ķeras ruduļi, jo dziļums ir ierastais un nepārsniedz aptuveni 1,2 metrus. Liec uz āķa ko gribi, bet ruduļi vai raudas, dažķārt pa plicim vai asarēnam ēsmu noknābā vienā setā, tārpam pat nepaspējot nogrimt līdz grunts virsmai. Un tad nāk tā itin bieži redzētā situācija, ka pēkšņi mazo zivju uzbrukums beidzas un copē iestājas pauze……Pēc neilga brīža pludiņš ļoti lenām, vismaz minūtes garumā, sāk zemūdenei cienīgu, palēninātu iegrimšanas procesu. Tajā pašā laikā par zivs aktivitāti, kas liecinātu attiecīgi uz pludiņa kustībām uz sāniem, vai augšu un leju, nekas neliecina. Pludiņmakšķeres 3 – 6 gr pludiņš vienkārši iegrimst aptuveni 3 – 6 cm zem ūdens virsējā slāņa līmeņa un tur pat paliek mirušā stāvoklī.
Esmu šādos gadījumos mēģinājis piecirst kā asāk tā maigāk. Tāpat esmu mēģinājis viegli pievilkt auklu lai saprastu kas notiek tur pie ūdens grunts. Visās reizēs esmu saņēmis kā atbildi pilnīgu informācijas fiasko.
Pats ilgākais laiks ko esmu pavadījis pie šāda veida copes vai kaut kā cita, ko nebūt neapzinājos bez ēsmas izvilkšanas, ir bijis vismaz 30 minūtes! Pat tu man esi teicis: nu kā var tik ilgi gaidīt!
Summējot un zīmējot šādu visai interesantu momentu nācu pie vairākiem secinājumiem, bet pats galvenais bija tas, ka nezin kāpēc šāda pludiņa uzvedība notika tieši tajā brīdī kad uz āķa atradās trekns naktstārps.
Šis faktors tika piefiksēts jau sen, un radās izskaidrojums. Esot mūsu zemes copes lietu tirdzniecības apritē esmu nopietni aplauzies uz noteikta ražotāja pludiņiem. Situācija tāda, ka pateicoties nekvalitatīvam pludiņa materiālam, sliktam krāsojumam un lakas uzklājumam pluds saņēma ūdens mitrumu un uzsūkdams to lēnām palika smagāks kā iepriekš ticis izsvarots attiecībā uz svina daudzumu un savu kravnesību.

Smuka rīta loms

Smuka rīta loms

Esmu pat Latvijas pludiņmakšķerēšanas mačos uz šādiem pludiem “uzrāvies”. Tāds bija sākuma izskaidrojums, kaut gan situācija ar pludiem tika mainīta un iegādāti pavisam citas kvalitātes signalizātori.
Tā nu pāris nedēļas atpakaļ atkal sākās tā pati opera. Iebarotajā vietā ūdens virsma vārās kā zem buljona katliņa! Tā vien šķiet, ka pludiņu vienkārši izmetīs krastā, bet copes nav. Mana zivs attiecībā uz piedāvāto ēsmu klusē. Nu un tad es izdarīju kārtējo aso piecirtienu kaut gan pilnībā biju pārliecināts par jau zināmu rezultātu, bet pēkšņi sajutu anormālu pretestību. Zivs trakā ātrumā nesās uz sāniem, zāļu virzienā un tajā pat brīdī nospruka. Izvelkot ēsmu ieraudzīju to ko jau biju gaidījis, ka nakts tārps bija pilnībā neskarts, taču…..uz tā atradās dažas, ļoti smalkas un man tik pazīstamas zvīņas kas tur bija noturējušās pateicoties gļotu palīdzībai. Par laimi pierādījumam šajā vakarā piedzīvoju vēl vienu šādu versiju un droši, ka tagad tikšu no tavas puses nolamāts bet uzliekot 2 Nr !!!!!!!!!!! āķi ar treknu naktenieku galā piedzīvoju tieši tādu pašu scenāriju.
Tātad?

Mans personīgais rekordists. No Eiņa barojuma

Mans personīgais rekordists. No Eiņa barojuma

Mana zivs šogad, pateicoties ļoti īpatnējiem laika un vietu apstākļiem ( tas gan skar atsevišķus novadus, ūdenskrātuves) mīl šādā veidā lēnām uzgulties ēsmai un to it kā sargāt. Turklāt dara to tik uzmanīgi, ka liek makšķerniekam ( vismaz
man ) būt pilnīgā neziņā. Jebkurā gadījumā žēl šīs divas itin lielās zivis, jo cik sapratu tad vēderi tām ir lielākā vai mazākā mērā uzplēsti.
Tajā pašā laikā jautājums par šādu pludiņa rīcību ir noskaidrots. Iespējams, ka tas būtu noskaidrojies jau ātrāk, ja vien manai zivij būtu tik lielas zvīņas kā karpai, karūsai, vai breksim kas mēdz šādi sargāt savu barošanās galdu. Tad jau krietni ātrāk pie kāda no spējiem piecirtieniem būtu parādījusies uz āķa kāda liela zvīņa, bet manam LĪNIM taču tādu nav!!!

Zemes sirdspukstu pieraksts

Zemes sirdspukstu pieraksts

Tā teikt mūžu dzīvoju un mūžu mācos.

Raksts par tēmu Blogs.

2 komentāri par “Līņu pārdoma

  1. Spoža hipotēze, varētu pat piekrist.
    Bet kāds risinājums – jāuzmet otra makšķere,izrēķinot, kur viņam aste,kur galva? :)’
    Visticamāk nē. Jo – ja būtu liela apetīte, tad apēstu. Vai nevarētu būt tā, ka ēsmas “sargāšana” sākas tad, kad pirmais bads jau nodzīts?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*