Foreļu Ogres posms

Mača laikā ķerts brīdis ir patiess

Mača laikā ķerts brīdis ir patiess

Principā tā publiskā telpa izstiepusies tik plaša, ka drīz jau par notikumu priekšstatu varēsim gūt no FB atrodamās informācijas vien.Veči piedalās, pārdzīvo, analizē- ko es tādu vēl varu no sevis pielikt? Trot sport Latvia viss apkopojas pats no sevis…

Par startu- smieklīga substance ir tās sacensības zivju ķeršanā uz laiku, ja tā paskatās. Veči nervozē, cenšas un dažam sanāk labāk, dažam sliktāk. Pierasts ka šādās sacensībās var izvilkt gana daudz zivju, šoreiz pirmajā dienā to forelēnu pret upes lielumu bija salaists par maz.

Uz to jau sporta cope bāzējas, ka zivis savā starpā konkurējot villojās un rodas savstarpējā agresivitāte. Tad nāk tavs māneklis un notiek grābiens…Ja zivju par maz- tās nolien katra savā dobītē un nerādās, nav piešmaucamas. Šādā mazzivju taktikā pirmajā dienā labāki bija mūsu dārgie viesi, viņu bija tikpat cik mājinieku komandu (7:7). Acīmredzot ķert zivis kuras cenšas nerādīties Krievijā ir piersatāk nekā štaukāt agresīvā stilā.

Man sanāca smieklīgi- pirmajā piegājienā tiku pie iziešanas vēlu un tā arī zivis izprast nespēju. Kaut ko taustījos, bet šīs jau ierakumos. Dzilnas kungam pēdējā minūtē izdevās vēl vienu izvilkt, pašās mača beigās, man tas neizdevās, zivis pēc copes leca stiprajā straumē un nost bija, nedroši bija tie grābieni. Pārsteidza tas, ka par spīti vēsam laikam zivis labprātāk uzturējās straumēs, krievs Vihrovs ieejot šķietami bezcerīgā zonā iznāca no tās ar 17 zivīm!

Vecogres HEs nekādi nevaru paslavēt- rausta viņi nabaga Ogres līmeni lejpus dambja kā pēdējie nelieši. Zvanīju, lūdzu- nekā, līmenis staigā droši vien debila likuma noteiktās robežās 20-30 cm diapozonā. Man labpatīk domāt, ka nezin ko viņi ar to upi dara, bet skaidrs ir viens- mazūdens periodā visām šajos mačos ar rokām salaistajām zivīm būs kaps. No vietējām, savulaik lielā daudzumā laistajām zivīm mačos izvilku vienu mazu forelēnu un pēc mačiem zinu ka Ogres Toms izvilka mazu alatiņu. Viss. Es iestājos par to lai HESi uzstāda caurplūdes turbīnas, kā Ērgļos, nevis rausta līmeni N reizes dienā. Mēs paši redzam, ka tā ūdens pastāvīgā caurplūde upi bendē krietni mazāk.

Divi čupa čupseļi

Divi čupa čupseļi

Tātad bija jābūt gatavam ne tikai kaprīzām forelēm, bet arī ūdens svārstībām. Otrajā dienā biju. Ķēru kad straume rūca akmeņos, ķēru kad tā apsīka un tiesnešu iemērktie aliņi izkāpa krastā, bet ko darīt kad straume atkal atjaunojas- tas mani drusku iegāza un no iespējas vinnēt zonu nācās atvadīties.

Pārsteiidzoši cik slikti uz zivīm strādāja vobleri. Es personīgi to izskaidroju ar nekvalitatīvu zivju materiālu. Strauta foreļu nebija nemaz, ielaistās varavīksnenes bija kā zombiji, domāju augušas pārāk lielā blīvumā, līdz ar to uz blakus esoša zivjveidīga objekta prom trenkšanu slikti pavelkamas.

Saprotiet mani pareizi, es nesūdzos un nesūkstos, vienkārši cenšos saprast kapēc kārtējo reizi zivju uzvedība bija tik netipiska.(nepipiska tu teici?)

Rezultātus var redzēt fishing.lv, man vairāk interesē zivis…

Secinājumi pēc mača ir vērtīgi, uz papīra uzlikti tie kļūs banāli un nesaprotami. Man patīk ķert foreles un es gaidu Augustu un otro posmu.

 

Raksts par tēmu Blogs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*