Es to nelasu

AsarīšiKatram no mums, makšķerniekiem, ir savi mīļākie ūdeņi. Vietas, kurās jūties kā mājās, kur ir tā kā jābūt tad, kad visi ir mājās. Un tad, kad nav tās iespējas tikt līdz dzīvajai dabai, mēs izmantojam tās aizstājējus- interneta resursus. Liekam atskaites, bildītes un skatamies citu iespēto.

Šī publiskā informācijas apmaiņa arī šo to prasa no mums katra. Tā sanāk ,ka pateikts(rakstīts) vārds runā jau pati par sevi un ne vienmēr par labu tam, ko mēs parasti gribam lai no mūsu katra morālās fasādes redz.

Vakar noķēru sevi pie domas, ka vai nu saudzējot sevi…varbūt savu priekšstatu par mūsu zemes makšķerniekiem, tiem kuriem veidoju raidījumus, būtībā visiem saviem kolēģiem, es apzināti neeju divās interneta adresēs. Ne jau tāpēc, ka neinteresē, bet tāpēc, ka negribas vilties mūsu cilvēkos.

Laikam jau man vispār raksturīgi vispirms izdomāt kā tas izskatās un tad to piedzīvot, varbūt tas raksturīgs vīriešiem vispār, bet lielākās vilšanās mūs gaida brīdī kad realitāte nav gluži tāda kā mums savā pārliecībā par to izskatās.

Lielāko šoku ieķēru pirms gadiem trim kad man viens draugs ieteica ieiet www.draugiem.lv galerijās un meklētājā ierakstīt “Lielais Loms”. Tas, kas tur izleca pēc šīs darbības man bija jaunums. Pirmajā izbīlī vēl lūkoju kaut ko glābt savā stilā rakstot bilžu autoriem komentārus, bet tā jau mana problēma, kā tagad moderni teikt. Pilnas vannas ar butēm, ar cirvi komposta kaudzē sistas zemmēra līdaciņas, Full House, kā saka spēlmaņi.

Nu tā otra vietne kur nemēģinu sevi rūmēt iekšā ir www.copeslietas.lv  Kas tām vainas, vaicāsi? Morāle, tā šķiet. Jo vairāk dzīvo šajā pasaulē, jo vairāk gribas nešķiest spēkus pa tukšo.

Makšķerēšanas jomā šogad spriežot par noteikumu izmaiņām MOSP valdē izsēdējām ideju par Makšķernieka Kodeksu, kas ietu paralēli noteikumiem- pamatprincipi kurus inteliģentam makšķerniekam jāievēro. Labi desmit punkti sanāca, tā man šķiet, gan jau www.mosp.lv ir apskatāmi. Un tanī tik populārajā makšķernieku centrālajā domu apmaiņas vietā nav ne smakas no ētikas.

Iespējams, tas dēļ interneta diskrētās dabas(esmu kas gribu un rakstu bez atbildības). Pēdējo reizi tur pabāzu degunu TV paceltas copes problēmas sakarā un izlasīju ka esmu mudaks. Apziņa ka esi niecība pati par  sevi nav nekas slikts, bet aizvaino veids un apgalvotāja acīmlasāmā nejēdzība. Skaidri saprotams, ka ne jau man tas bija domāts, vienkārši oma bija slikta un vārdā “mudaks” ir mazāk burtu nekā visā manis nupat rakstītajā.

No otras puses- tā ir kārtējā veča kārtējā iedoma par to ka viņam viss skaidrs. (Zivis neķeras tiem, kam viss skaidrs- mana atziņa)

Ar apbrīnu līdz šim pavasarim skatījos kā Baloža kungs un Akmentiņa kungs divatā aizstāv mūsu MOSP viedokļus un iestrādnes un ar atvieglojumu sapratu, ka arī viņi vairs negrib sevi par miskastēm taisīt. Prātīgs lēmums.

Interneta forums bez morāles, apgalvojumi bez seguma, domāju vienu, bet rakstu citu…tās nav labas vēsmas mūsu makšķernieku sabiedrībā.

Ir jau arī labi jaunumi. Facebook iepriecina ar sadaļām ko iespējams izveidot uz atsevišķiem pasākumiem. Biedrība Sporta makšķerēšanai uz LČ 1. posmu no laivām izveidoja labu sadaļu, kuras saturu varēja veidot visi, kam tas šķita interesanti. Foreļu spiningotājiem ir sava sadaļa Latvia Trout Sport, kuru izveidojis Igors Filippovs, arī labi, ja kāds grib uzdot jautājumu vai ko izpētīt – ir iespēja. Rapala Latvija ir vietne kuru kūrē mans draugs un copes biedrs Matīss Ābiķis. Tur daudz no pasaules vēsmām jūtams un par saudzīgu attieksmi pret noķertajām zivīm. Nu- es savā “nomadā” gozējos, nerakstās blogi tik bieži kā Jums gribētos jo nav man viegls šis gada sākums visādās ziņās…

Jā, bijām Lietuvā, maija beigās. Viņu NORMARK rīkotajos tautas mačos, jau padsmito reizi tie tur notiek, drusku līdzīgi mūsu Minhauzena svētku tradīcijai, kas medniekiem notiek. 268 cilvēki bija gatavi ķert tikai uz Rapala mānekļiem un piedalīties notikumā! Vairāk par to stāstīt plānojam 24 jūnija raidījumā.

LIETUVA!

LIETUVA!

Jā, ir interesanti lomi foreļupēs, šo sestdien- svētdien Ogrēnos I posms, septiņas vietējās komandas tiks atšķaidītas ar septiņām no Krievijas- Baltkrievijas, uz otro posmu ir cerība ieraudzīt arī slovākus. Jā, biju pie viņiem uz Trout Union cup, gāja interesanti un svētīgi- daudz kas notiek makšķerēšanas pasaulē, Tu jau arī to jūti.

LIETUVA!

LIETUVA!

Un tad uzzvana svešs telefona numurs un stādas priekšā ka viņš esot AndrisAndris! Es bilstu ka tas neizklausās pēc latvieša uzvārda, bet viņš paskaidro ka tas copeslietu slavenais niks viņam esot… Jāsmaida gribot negribot.

LIETUVA!

LIETUVA!

Matīss un Scoreboard. Pēc sacensībām dalībnieki savāc savas bildes piemiņai

Matīss un Scoreboard. Pēc sacensībām dalībnieki savāc savas bildes piemiņai

Ko es te gribēju teikt? 1. Pasaule ir tieši tāda kādu mēs to iedomājamies, 2.Zivis neķeras tiem, kam viss ir skaidrs, 3. Interneta resurss bez godīgas morālās platformas raiti kļūst par sūdu bedri, turklāt sūdi ir pašu d…, nē- ražoti. Tālāk par  trim lietām nesecināšu, tautas paraža…

Nav smuki sarakstīts? Šis ir mans laukums, mans viedolkis un lūdzu neņemiet ļaunā ja es savā šībrīža iedomībā esmu tā domājis un te spriedis.

Raksts par tēmu Blogs.

Komentāri par “Es to nelasu

 1. * *

  Reiz divas govis uz takas
  Tikās un teica tā
  Kā lai te nesaiet ragos, māsiņ,
  pirms aizejam mūūū –
  žībā.

  Cita starpā arī daudz lieku vārdu
  tika pieminēts, nez,
  vai tie šeit maz derēs.
  jo, būtībā paskaties,
  tu taču esi viena prasta govs, mās,
  nevis kaut kāda tur aristo-
  tele

  Un es nezinu,
  kas tur gadījās,
  vai viņas patiešām badījās,
  bet kādu dienu
  govis grūstījās, grūsnījās,
  kamēr
  izmainījās.
  Pat tās!

  Par ko ir šī dziesma?
  Nu, iedomājies –

  Tu nāc man pretī pa taku,
  skan klusa mū-
  zika.
  Un drusku jau ragos niez,
  ja tā godīgi jāsaka.

  Visā Visumā klusu
  pagājis laikmets būs.
  Pa Piena ceļu uz dusu
  gaisma nopūtīs mū

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*