Foreles nāk

Beidzot Igors Dzilna atsaucās manam lūgumam un veltīja savu laiku un talantu manai rakstu vietnei. Paldies, brāl, tagad mums ir iespēja ieelpot Tavu šodienas copi! OLT

Nezinu kā jums, bet man piektdienas ir smagas! Liec flīzes vai špaktelē, bet ar domām un dvēseli esi TUR. Upē! Sestdienas rīts arī ievelkās. Meitas drauga solījums aizvest līdz upei palicis atklāts. Loriņi visi jau kārtībā, pats arī jau nopakojies gaidu. Tad vēl rīta kafija jaunatnei un esam ceļā. Novienojamies, cikos būs pakaļ un es jau esmu pie upes!
Aizbraucošās mašīnas troksnis apklust un mani pārņem patīkams sastingums. Klausos putnu treļļos, upes šalkoņā. Nesteidzīgi sariktējos. Pirms starta pīpe un pirmais metiens. Veroties ūdenī, nav ilūziju. Upe turās krastos un ūdens ar dūmakainu nokrāsu. Redzamība vien pāris sprīžu. Otrais, trešais metiens un nozib sāni! Vai man tikai izlikās? Nākamais metiens tur pat un galā ir! Smuka mēra forelīte pie kājām nopurinās. Ahā. Tātad pasākums solās būt cerīgs!

plunkti plunkti

Plunkti plunkti

Pāris „tukši” līkumi un sākās! Zivis ķerās kā no ložmetēja. Ne tikai ķerās, bet dara to skaisti! Neskatoties uz to ka rīts ir auksts, tās ņem kā vasarā. Žiperīgi izskrējieni līdz ūdens virsmai un visas copes baudu vizuāli. Sirds ir pilna! Vajag palepoties draugam. Nē-palielīties! Sauksim lietas īstajos vārdos. Sirsnīgas saruna ar draugu un solījums noķert lielo izčib! Krietnu stundu nenotiek nekas!

Uppe

Uppe

Sāku funktierēt, vai tik neesmu trāpijis uz migrējošām zivīm un nepamanu, ka spoles kasetē ieķēries gruzis. Slaids tālmetiens pa straumi uz leju un ātri svācu auklu, lai veiktu jau mērķtiecīgu metienu. Pusceļā “babām”! Nākamais metiens un redzu smuku čemnieku, kas jau prātīgāk ņem mānekli. Galā nepaliek.

Nomainu vobleri un atkal ņēmiens. Atkal pa tukšo. Labi. Man pietiek ar to, ka zinu-tu šeit esi!

Jābrauc būs pie Dzilnām

Jābrauc būs pie Dzilnām

Turpmākais gājiens dāvina pa kādai zivs copei. Lielāko daļu arī realizēju. Arī izmērs priecē. Zemmēra zivju nav.

Ššalc zaļais mežš

Ššalc zaļais mežš

Sākās meža posms. Šalc simtgadīgas egles. Sūnu paklājs līdz pašai upei. Pēdu nav. Laime! Kas tad ir laime? Tas, ka visi mājinieki ir veseli. Tev ir jumts uz galvas un mājās gaida mīloša sieva. Ir darbs un iztika. Tu vari makšķerēt savas dzimtenes ūdeņos un ķerās! Šobrīd! Nav vairs svarīgi tie aplauzieni kas bija un neizbēgami būs. Tā garša, ko jūti ir neatkārtojama! Arī speķa zīle kas virs galvas barās nevar izjaukt šo harmoniju!

Skaistuma veidi ir neskaitāmi

Skaistuma veidi ir neskaitāmi

Tā arī copi pabeidzu. Pat pēdējā vietā, kur finišēju izmānu mēra zivi. Viss! Pietiek! Ceļos jau jūtu nogurumu un laiks doties mājās. Meitas draugs mani savāc norunātajā vietā. Arī sieviņai prieks. Mājās ar mani atbrauc papiks gandrīz četrdesmit centimetru slaidumā.
Tīri tehniskā puse. Makšķerēju ar ierasto komplektu. Major Craft  Volkey tests 1-7 g , Daiwa Steez 2508 un pītā aukla 0,8 pēc japāņu klasifikācijas. Izmantotie mānekļi. Anre’s 7 degree 5HW, Tsuribito Masu Tsuri 5S, Kosadaka Gravity 55S.Ņēma gan apstrīmā, gan pludinātu pa straumi uz leju. Tvičs, neagresīvs. Cope pauzes brīdī.

Igors Dzilna. Alūksnē. 19.aprīlī

Raksts par tēmu Blogs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*