Ventas kustināšana

Venta

Taimels “Snakeye”

Tas jau nav traki- izbraukt trijos lai rītu pie Ventas svētītu…Juris no Alūksnes pusdivos to darīja… Kurzemnieki- Jums ir maza nojausma ko Malēnijā un Viduszemē spēj izdarīt vīri kam labs copes dizains ir svarīgs.

Salaca ir untumaina šogad, Gauja pūš zivīm miglu acīs, nevar paspiningot, veči teic, Venta ir lieliski lasāma, neapēd vairāk par diviem- četriem mānekļiem dienā un tur ir reāla iespēja ieskaldīt skaistu sudrabaino kā lieliskāko no pretiniekiem.

Maksis Jr. ar Maksi pašu un zivi skaisto

Maksis Jr. ar Maksi pašu un zivi skaisto

Pēc filmēšanas- makšķerēšanas, div nedēļas vēlāk nolēmām veikt makšķerēšanau- filmēšanu. Juris Baltais ar GoPro II, Maksis ar Jr., kuram, šķiet, ir labas spējas kompozīcijā un Samsung Galaxy 3 neo, Matīss Ābiķis, viņš arī Rapala Latvija iekš FaceBook ar Shimano Sport camera un es ar iPhone 6 bildēm un backup vajadzībām un Panasonic HC X900 kā pamatkameru, protams komplektā ar labu mikrofonu, jo laba skaņa ir tikpat svarīga kā bilde, ja ir ko filmēt. Un Jums, skatoties mūsu piedzīvoto, ir svarīgi redzēt kāda bilde nāk ārā no ierīcēm, kuras mums reklamē ar saviem megapikseļiem un gaismas spējām.

Faktiski šis viss ir kā paskaidrojums gabalam, kuru rīt rādīsim RE:TV 22.45 vai te, nomadā ieliksim kā “15.aprīļa MAO”

Šajā lēzenajā un konrastainajā pavasarī(man nemaz negribas domāt par nārsta produktivitāti līdakām, ja vienā dienā ir +18, bet nākamajās divās vien +2) Venta ir ar pazemu ūdens līmeni. Pa lietavu nedēļu tajā saspurgušas Vimbas un salakas ar, tas liek Lielajiem būt agresīviem un aizstāvēt savu teritoriju. Lielākajā vairumā gadījumu tas ir iemesls kāpēc tā blietēšana pa mānekli notiek. Otrais variants- tas taimis to salaku ēd. Tas ir labs iemesls upē būt sudrabainajiem zvēreļiem, kas tai seko kā vilcēni no Jūras.

Zvēreļa sāni zālē zaigo

Zvēreļa sāni zālē zaigo

Div dienas analizējot lomus gan jāteic, ka šogad ļoti labi rijās arī pērnie taimiņi. Ūdens līmenis un dzidrība devusi tiem iespēju dabūt spožus sānus un uzrīties līdz līmenim kad par katru izvilktu zivi ir jānotur vesels disputs un gala atbilde top skaidra vien apskatot vai pērnie ikri puncī ir vai nav. Zivis ir lieliski atkopušās, spožiem sāniem, stipras un dusmīgas.

Tas ir rets un saudzējams zvērs. Lasse, ka Celmiņš teiktu

Tas ir rets un saudzējams zvērs. Lasse, ka Celmiņš teiktu

Ja šī nedēļa pieturēsies vēsa un ūdens strauji nekritīsies, domāju vēl pāris nedēļas VEntā kaut ko izmānīt varēs. Vien jāņem vērā tas, ka zivis pamazām velsies lejup, tuvāk glābjošajai jūrai, tā mēs ar Zelta Bārdas kungu vakar gudri izspriedām.

Lasi noķērām vienu, atfilmējām gardi. Tas mīlēja labu straumes malu un uzleca uz voblera, cik neciešams tas bija… Taimiņi turējās pūznīšos, kā Pēteris Lideris saka, ja uzgāji kur tas ir, varēja dabūt ne vienu vien.

Nu smukas un atkopušās zivis! Makšķernieks ar stiprs izskatās

Nu smukas un atkopušās zivis! Makšķernieks ar stiprs izskatās

Mums vajadzēja atrast vairākus, bet atradām un divas dienas papostijām vienu vien. Piecas zivis no tā novilkām.

Eglīte kā piezveja

Eglīte kā piezveja. vareni pretojās, Foto Maksis Jr.

Klauzes līkumā kurzemniekiem tas pat scenārijs bija gadijies. Zinātāji no Saldus makšķernieku kluba teic ka Uldis via “Vikings” lielisku copi piedzīvoja, 4,5 kilo spožais ar savu trako uzvedību esot viņa copes pašapziņu līdz pašiem pamatiem sadrebinājis. Tesiens un auļošana esot bijuši iznīcinoši, bet divkājainais galvainis tomēr izveicis jūras zivi.

Uldis un Laime

Uldis un Laime

Citam gadījies vēl trakāk- (principā es kaut reizi mūžā gribētu šito piedzīvot) zivs paņēmusi un spolei kaucot visu auklu notinusi un norāvusies. Kas Kurzemniekam neļāva tai līdzi skriet, lai auka nebeidzas- gods vai kāju trūkums, neprasiet, es vien atstāstu nedēļas nogales Ventmalas teikas.

Ir garīgi diezgan nospiedoša situācija kad citi velk, bet tu ne. Maksis un Juris mums to baudu pirmajā dienā sagādāja papilnam. Bet ar pumpainajāmzivīm lielā upē tā ir.

To nav pārāk daudz un jāatrod tas balanss starp kustēšanos un piestrādāšanu, kas arī var dot Lielo zivi. Turklāt Ventā viņas rādās, tas ir vēl viens iemesls turp braukt. Ir viens brīdis no rīta un viens vakarā, kad tu vari manīt gan delfīniņu iznirienus, gan astes pazibēšanu no ūdens, gan varenus nogriezienus ar atkārtotu uznirienu. Es sestdienas rītā vienu varen Lielu redzēju, div reizes bezelējās- slotas garumā, tā laiski un grandiozi. Bezelējās, bet  uz āķa neuzkāpa.

Cits, mazāks, pacēlās un arī uz vizuļa uzleca. Beidzot es “Basaru” iesvētiju kaujā ar zivi. Ir tik kaifīgi iemest no pilnas rokas, vizulis iedziļinās, uzvelkas un tad, 35-40 metru attālumā jūtu kā to paspiež uz vienu pusi, tad uz leju un ‘Bams’, galā! Makšķerīte jūtīga, aukla lašiem par tievu- kaifa pilna sirds.

Abinieki uzglūn gatavi lekt virsū

Abinieki uzglūn gatavi lekt virsū. Foto Maksis Jr.

Lasi būtu laidis vaļā, bet taimiņš pie mums nav tik apdraudēta suga- bērniem LV godīgi iegūtu zivi dot ir katra tēva prieks.

Vēl interesanta zivs gadijās Maksim Jr.-Danilam. Viņa zivs bija 77 cm gara un 3,7 kilogramus smaga bet ar tādu brūci paurī, ka domāju par to jau trešo dienu. Kas tādu var radīt, un kāds būtu zivs liktenis ja puika to nebūtu uzkacējis uz savu Timon…

Danils un Eksemplārs. Pats izvilka!

Danils un Eksemplārs. Pats izvilka! Foto Maksis pats

Paskatamies tuvāk

Paskatamies tuvāk

Kā ar tādu dzīvot- nesaprotu

Kā ar tādu dzīvot- nesaprotu

Ticamākā versija- tas ir harpūnas šāviens centimetru par augstu.(normāla piebilde te būtu obligāta- es tam zemūdens medniekam pašam harpūnu centimetru augšpus acīm… bet tā neteiksim).

Noķertās zivis patiesi spēj zinātājam un vērīgam makšķerniekam izstāstīt daudzus stāstus par savu dzīvi. Kā Lasim jāmīl sava guļvieta lai enkurojoties straumes apakšā izrīvētu sev pazodē, tūlīt zemāk par sirdi, tādu izgulējumu.

Lasse, viņa augstība...

Lasse, viņa augstība…

Klasiskas vērtības noved pie brūcēm. Straumes mīlestība vainīga

Klasiskas vērtības noved pie brūcēm. Straumes mīlestība vainīga

Par to, kā pērnie lupī iekšā salakas, lai būtu duka atkopties, vīri pēc izvilkšanas ostīja un teica ka baigā jūras smarža zivīm esot.

Ostam- o! Jūra...

Ostam- o! Jūra…

Atverot- pilns puncis ar Gurķu zivtiņām…ne pēc jūras pet pēc pārēšanās ar salakām tas oda!

Kas lācītim vēderā? Sakakka, soms teiktu

Kas lācītim vēderā? Salakka, soms teiktu

Ja Jums ir kādi atklājumi vai novērojumi- dodiet komentāros vai man iekš FaceBook. Jo vairāk mēs domāsim par zivīm, jo mazāk laika parējām muļķībām paliks.

Trešdien RE:TV 22.45 “Makšķerē ar Olti” Ventas epopejas zivju daļa un ievads mikrodžiga jaunumos atjaukts ar Dzirnupes nelikumībām dambja celtnieku un manis paša izpildījumā. Esmu gatavs baisam sodam.

 

Raksts par tēmu Blogs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*