Pavasaris Blidiukš!

Vakars un vēss Marts

Vakars un vēss Marts

Un riktīgi pa pieri! Vienās pāris dienās sniegs izkusa, upēs ledus pazuda un tu, makšķernieks, jūties kā teātrī. Vajadzēja tikai uz desmit minūtēm aizstaigāt līdz kafejnīcai lai atgriežoties konstatētu ka dekorācijas jau pavisam citas…

Daudz jaunumu pa šo laiku bijuši. Stinšu svētki, gan jau tos tepat makšķerēšanas sadaļā vai Re:TV paskatījies. Lieliska Liepājas ideja pievērst cilvēku skatus stintei un sajūgt to ar kultūru.

Pats tur biju uzaicināts kā kazlēns tīģeriem par ēsmu, filmējām noskaņas pilnas 26 minūtes. Ir labi justies domubiedru lokā, Liepājā stintes copē daudzi un līdz ar to intimitātes sajūta liela. Maz ir pilnīgu nejēgu un tāpēc sarunas ar cilvēkiem gluži citā jēdzīguma līmenī.

Ja vien dos nākamgad Ziema ledu, tur būs fantastisks pasākums visai Latvijai un Lietuvai ar. Vienīgi noilustrēt ar bildēm savu stāstījumu nevaru jo lieku reizi pierādās- ja esi iekšā par visiem 100%- nekāda paskatīšanās uz sevi no malas nesanāk, foto man nav…bet ir daudziem, ar kuriem tur tikāmies.

Ar puikiem uz brekšiem

Ar puikiem uz brekšiem

Ledum Vidzemē aiziet pēdējā nedēļa, tā izskatās. Pagājušo trešdien vēl bijām pa nakti ar puikām drusku pabaudīt brekšu caurumus, bet vairāk par pūcēm krūmos un zosīm debesīs nemanijām. Tagad nostājies labs anticiklons, pirms diviem mēnešiem es būtu gatavs visu dienu Lielajiem Asariem klauvēt, bet tagad dūša neceļas… Feisbukā redzu un no upēm ziņo ka pirmsnārsta kukulūši(kukulītes, ja precīzi) labi ķeras, bet man negribas tik apaļus vēderus mocīt. Iznārstos, uzrīsies un tad atkal varēsim paslēpes spēlēt.

Igors Dzilna zvanīja un apsveica, es esot viņam šogad asaros pogas izgriezis, viņš oficiāli atzīstot. man savukārt Matīss Ābiķis izgrieza. Un Armands Romanovs ar, neklātienē. Un tas puisis no Ļaudonas kurš esot uz bļitkas 1500 gramīgu dabūjis. Ar vārdu sakot, asaru rēķini beigušies, skatamies citā virzienā.

Cits virziens- Lasis un Taimiņš. Nu jau esmu redzējis abus. Pirms nedēļas ar draugiem pa Salacu pabagarējām, silta diena bija, līdz ar to cerības uz aktivitāti. Principā tā arī bija. Zelta Bārda ielika laša pamatus pie Tačiem, man izdevās Sudrabiņu uz mājām paņemt, šodien ēdīsim.

Jāteic ka Gaujas matadori ir tik eleganti iemācīušies ar vobleriem strādāt! Un ceļ zivis no visādiem dziļumiem! iespējams tāpēc ka šogad ūdens dzidrs, viņiem tas izdodas sevišķi sekmīgi.

Nav tā, ka driksē ar vienu un to pašu visu laiku, nē! Piemeklē katrai vietai un straumes blīvumam savu! Tackle House Vantage BitStream, Smith Cherry Blood, ZipBaits Rigge un Khamsin, Bassday, Megabass… Kā smejies- viss, kas atrodams veikalā  “Pie Uģa”. Un no augšas strādājot arī neieraujas tie vobleri tik traki kā smagie šūpiņi vai rotiņi, jāatzīst. Jāmācās no Monstriem…

Zelta Bārdas lasis

Zelta Bārdas lasis

Matīss teica, ka pēc drudžainās rīcības velkot un apstrādājot izvilkto, es esot atgādinājis neprāti kuram traki garšo.

Taimelis rīma

Taimelis rīma

Mans sudrabiņš

Mans sudrabiņš

Salacā ūdens līmenis lielisks, pat pārāk dzidrs. Putni pie tačiem norāda ka salaka upē varētu būt, vietējie pie Zirgakmens- ka baigi gribās. Zivju aktivitāti es pa tiešo saistītu ar temperatūru krastā- tiklīdz uzsilst, kaut kas arī gadās.

Reportieris Ā!

Reportieris Ā!

Mēļo ka D zonā vienam laimīgajam piecas lasenes esot uzlekušas īsā laikā. Tā gadās. Salaca man iepatikās un tāpēc otrdien atkārtojām braucienu.

Lai brauktu to gaisa gabalu es ņēmu kompāniju. No Ērgļiem braucām kopā ar Ēriku Bukovski. Viņš ir mednieks un daudz copē, bet lašos braucis nebija. Aizbraucām, es ierādiju visu kas un kā, ko darīt, kā vilkt un atstāju viņu pie darbnīcām, lai pats savu dienu veido. Un tak saveidoja!

Necik ilgi- zvana! Rokas trīcot, kājas trīcot, zivs esot krastā (un balss arī trīcēja)… jā, smuka lasenīte ir piezemēta pēc visiem likumiem, iegrābusi bija dziļo vobleri, trīs reizes vilkusi prom un tikai iemānīta bebru aizstraumē bija rokā devusies…

Rokas dreb, kājas dreb

Rokas dreb, kājas dreb!

Kopbilde

Kopbilde

Nu ko vairāk var vēlēties?! Ērikam lasse rokā, mums ar Matīsu katram pa uzsitienam, jāatzīst bija par pāris knikšķiem vēsāks nekā svētdien, un braucam mājās.

Alūksniešiem divas uz četriem

Alūksniešiem divas uz četriem

Tagad ostu gaisu no Kurzemes, klausos par ūdens līmeni Gaujā un gaidu kādu siltāku dienu Salacai. Mož otrdien, bet varbūt jau rīt… Trešdien gribas Re:TV kaut nedaudz no lašiem ierādīt…

 

Raksts par tēmu Blogs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*