Nakts atradums internetā + Sīgas!

Sākums. Kopā ar inspektoru Aleksandru Foto Juris K. 11025859_10202713378035366_3250981592455274271_o

Nekad neesmu Latvijā bļitkojis sīgas. Šodien man būs tā iespēja un jau divas stundas esmu ārā no gultas jo nevaru saprast kas gaidāms no šīs dienas. Skrobe vai līksme.

Skaidrs, ka jau viena noķerta zivs uz mums četriem būs labs rezultāts, BET ko un kā būs jādara… rakājos internetā. Un atradu savu vecu brīnumlīdzekli. Vorobjovu no Pēterburgas! izrādās- arī viņam neinteresē mormiškas dricelēšana(Dzilnas kungs!) un savu laiku puisis vada žibulējot.

Skaidrs, ka viņu žibulēšanas tradīcijas var tikai apskaust, bet arī mums neviens nav liedzis kaut ko dzīvē iemācīties. Te ir logs uz Tehnologa blogu, pārējo daram paši!

http://www.moscanella.ru/blog/person-115/487-vysokinskoie-oziero-kubok-sankt-pietierburgha.aspx

Pie pirmās izdevības turpinājumā ielikšu arī atskaiti uz dienu, kura vēl tikai būs.

Divus rītus vēlāk: A mēs divas zivis noķērām! Vakar MOSP pilnsapulcē telefonam baterija beidzās no bilžu rādīšanas!

Kā jau Matīss Ābiķkungs Facebook salika- braucām dzīt pēdas Leģendai. Tā to arī uztvērām. Nu nav reāli aizbraukt uz svešu ezeru un ieskaldīt zivi, kuru 80% LV makšķernieku vispār nezin, 98% nav mēģinājuši ķert un 99.57 % jebkad un jebkur noķēruši.

Ezera vidus. 13-16 metrus dziļš. Ezera dibens nav mierīgs- tas dīdās. Grūti atrast vienu līdzenu plato bez dziļuma izmaiņām. Tur sēž divi- trīs vīri un ar dīvainām kustībām kaut ko māna. Ūdens dzidrs- redzamība 4-5 metri, āliņģi milzīgi- 25 cm diametrā, kas tos urbis…

Netālu vīd Lielā plaisa(atskaņa- baisa).

Makšķerējot Lielajā Plaisā

Makšķerējot Lielajā Plaisā

Aprunājamies ar večiem- viena sīga dienā ir labs un lielisks sasniegums. Lielākā savulaik bijusi 2,8 kg svarā. Sīgas ķerot pavasara pusē, sīgām patīkot saulains laiks, sīgas esot ieliskas cīnītājas, sīgas, sīgas, sīgas… Sākt var kad ezera mazā salaka- sņetoks, sastājas vienā slānī dziļumā, pagājušogad tas nemaz neesot noticis.  Šogad ir.

Latgales separātista portrets

Latgales separātista portrets

Ķeršanas rīki- robusti un vienkārši, bet ne primitīvi.

Kadiķa kāts

Kadiķa kāts

Kadiķa kāts ar diviem atzariem, paresna- līdz 0,3 mm , aukla un balta 3,5-5 cm bļitka ar cieši stiprinātiem āķiem. Eholote ir vajadzīga, viens vīrs stāstīja ka paklājiņš arī. Tad varot copēt guļot uz vēdera.

Juris fočē gurķu zivīti

Juris fočē gurķu zivīti

Copes laboratorija- kožam bļitku paternus

Copes laboratorija- kožam bļitku paternus

Metodika- atrodi mazo zivju slāni dziļumā, tas labi redzams. Ielaid savu mānekli tajā iekšā, paspēlē un cel uz augšu līdz pat metram zem ledus. Un lūri caurumā.

laboratorijas skats. eholotē rezams zivju slānis. Priekšnoteikums

Laboratorijas skats. eholotē rezams zivju slānis. Priekšnoteikums

Sīgām esot niķis uzturēties tā slāņa tuvumā. Es arī uzturētos, jo tas “sņitoks” izskatās kā dreijāts vizulis. Juris fiksi sameistaroja mazmakšķeri un ielaida līdz tam slānim- stinte kas stinte, ar visu gurķu smaržu! Tā smarža man deva vienu pavedienu kuru tālāk attīstot arī gadijās brīnumainie piedzīvojumi.

Tāda doma man bij prātā

Tāda doma man bij prātā

Labu laiku noplivināju AGAT Ekscentriķi ar stinti virsū pa visiem dziļumiem- nekā. Arī lieli asari gadoties šādi sīgojot, viens aborigēns apgalvoja ka reiz izvilcis asari vieglās automašīnas riepas garumā. Dīvaina atskaites sistēma, joprojām brīnos kam galvā jāsaslēdzas lai tā asarus mērītu.

Slikti nobildēta vietējā matadora sīgu bļitka

Slikti nobildēta vietējā matadora sīgu bļitka

Bet ar nobīdēm tie sīgotāji ir visi, pat es ar savu asaru dīdītāja garu sajutos tur par smagu! Plivinās, lūr caurumā, kaut ko redz- baigie burvji no OZ zemes…

Nujā- iztēlojos 7-10 metru horizontu, gurķu dobi vairāku hektāru plašumā un sāku domāt pie lokalizācijas stratēģijām. Sīga nav LV parasta zivs un vienkāršs loms. Sīgas visvairāk vērojis tiku Aļaskā- tur upē tās Whitefish varēja labi redzēt, to bija daudz.

Skaidrs, ka tā metodika liecina par labu sīgas plēsoņas dabai- to bļitku viņa ieskalda pie laba garastāvokļa un kā no bara nošķīrušos stinteli, tas ir skaidrs. Stinte ir trekna, sīga- vēl treknāka. No sākuma sasniegums ir zivi ieraudzīt ceļamies pakaļ māneklim, tad- jau piešmaukt.

Esot reiz pat bijis tā ka sīga gaidījusi āliņģī jau ievilktu bļitku, pat pabāzusi galvu lai to iekamptu! Dzīve dīvainā iekārienā padara īpatnu, tā varētu teikt… bet gribas to spēku sajust, gribas ļoti!

Mana pieteicās negaidīti. Atradu savu slāni, spole sametās- atpinķēju un skatos- eholote rāda labu zivi. kā piecēlu tā dabūju! Stīvēšanās- es jau nedomāju ka tā sīga! Zandartēns uzkūlies, likās, tā smagi sēdēja lejā, tad jau augšup un vairāk ar vērienu. Ar 0,2 florkarbona auklu jutos droši, nebija tā kā stāsta, ka desmit metrus plēš pa gaisu… mož slinka zivs gadijās?!

Mans sapnis ir rokās!

Mans sapnis ir rokās!

Prieks jau no tāda zvēra notveršanas nav izstāstāms, to vien bildēs var jaust!

Mans Sudraba klucis. Grūti nebūt sajūsmā

Mans Sudraba klucis. Grūti nebūt sajūsmā

Resna, smalka, trausla, neticama- nu viens dīvains sapnis mums tur iepildijās.

man rokas vēl vakar pēc Viņas smaržoja

…man rokas vēl vakar pēc Viņas smaržoja…(Plūdonis)

Visiem mums, jo pēc pareizās receptūras atrašanas Juris K. arī pēc kādas pusstundas sāka līkņāt, krēkšķēt un mocīties- viņa zivs bija vēl dižāka- 1,780 grami! Mana bija 1,170, ja nemaldos- Reinis B. svēra.

Kopā sanākot vienojāmies, ka šīs zivis esam notvēruši visi kopā- paši zinat cik svarīga ir kolektīva iekšējā ķīmija tādos smalkos izlūkošanas pasākumos. Katrs no mums četriem drīkst apgalvot ka bijis Rāznā un ticis pie sīgas.

Zonderbrigādes kopfoto

Zonderbrigādes kopfoto

Divas lieliskas zivis- tas ir divreiz vairāk nekā biju uzdrošinājies cerēt rītā, kad nemiera piecelts sāku rakstīt šo sleju. Lieliskas medības Tev un man, ko vēl piebilst?

Jā, ir viena spēles nianse, ko iedrošinos apgalvot, izštukoju pats uz savām zināšanām balstoties. Tā arī mums deva labu lomu dienā kad vietējie teica- ne pārāk. Bet es būtu nelga ja dotu rokās visas atslēgas, ar to jau cope skaista, ka ir vieta padomāt. fakts- viņas tur ir, viņas ķeras, vajag tik braukt!

Skaistas dienas skaists loms. Copes Dizains

Skaistas dienas skaists loms. Copes Dizains

Es skatos yr.no , ledus dilst, divas nedēļas- tas jau ir optimistiski teikts- man vajag saulainu dienu, vienu saulainu un mierīgu dienu un es būšu tur!

Raksts par tēmu Blogs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*