Ledus vien aiz ādas man

 • Vājas cerības

  Vājas cerības

  Cilvēks Facebook man jautā: Vai vari lūdzu padalīties ar info par savu “Makitas” urbjmašīnu kura tika filmēta sižetā komplektā ar rapala urbi? Cik ālinģus vidēji var izborēt ar vienu akumulatoru, ja ledus 10-15cm? Tagad “Makitas” nāk ar 3 akumulatoriem- domāju dienai vajadzētu pietikt. Urbis Mora Nova

  Atbilde: 10-15 cm vari urbt visu dienu. Man ezeros ir 45-55 cm ledus- tajā kādi 30 cm sanāk, bet saproti ka pašam jādomā līdzi- aķus labāk siltumā, ja ārā auksts. Vairāk par diviem akumulatoriem nekad nevajag. Ja pats meistaro rīku- uzliec drošības ripuli lai gadījumā kad nejauši stskrūvējas “patrona” uzparikte nenoslīkst.

  …Skābs tas ziemas vidus mums padevies. Laika apstākļi tik mainīgi ka ar dižām cerībām uz ledus līst pat nav jēgas. Nezināmo tik daudz, ka nav atbalsta punkta uz kura sratēģiju būvēt. Vienkāršāk?- Lūdzu: Asaru mammām ir lieli vēderi, tas liek domāt ka tās neizvēlas lielus mānekļus. Skābeklis lielo asaru patvērumā- dziļumos pie grunts ir mazāk nekā ūdens vidējos slāņos. Lielajiem tas liek meklēt seklākas vietas vai uzturēties pusūdenī.

  Janvāra vidū Lielais atkusnis atrāva gruntsūdeņus vaļā un zem ledus sapūta daudz kusušā ūdens. Tas zivīm nepatīk tik labi kā ezera avotainais. Straumītes un grāvīši joprojām ir atkusuši un dara savu darbu par spīti dažbrīd spalgam salam.

  Tā gruntsūdeņu celšanās acīmredzot kaut ko pamainījusi arī barības objektu izvēlē. Pat dziļos ezeros no copmaņiem atskan ziņas ka asaris atrodams krasta niedrēs vai to tuvumā. Pārslēdzies uz kukaiņiem, vardēm un piekrastes iemītniekiem? Un vai atgriezīsies pie dziļuma kantīšu asaru bariņiem kā ziemas sākumā darīja ? Mānekļus man visi iesaka izvēlēties smalkākus, bet es negribu. Ja meklēju patiesi lielus asarus, ko man dos 5 cm balansieris? Septītnieks  var būt selektīvs šajā laikā vairāk nekā jebkad, tā es spriežu un spītīgi turpinu.

  Jā, jaunākie divi izbraucieni asaros bija bez trofejām…bet tas laiks arī neļauj nopietni piestrādāt. laba atmosfēras spiediena tendence bija pirmdien, tonusu zem ledus jutu labi ja stundu, tad nomācās un viss. Atmosfēras spiediens lēkā kā blusa un neļauj sagrupēties labai  un pamatotai copes dienai ar bļitku. Pat potenciāli labu vietu necopē nevar atvērt, līdz ar to arī atrast ne.

  Varētu jau pāriet uz mormiškas dimdināšanu vai banāniņu, bet negribas rokrakstu čakarēt, vēl jau badā nemirstam- bļitka interesē vairāk kā rezultāts.

  Dzilnas kungs ar mormišku...

  Dzilnas kungs ar mormišku…

  Kolēģi zvana un raud ka līdakas daudzviet slepkavo, esot jau gluži ikru pilnas, ķeroties kā trakas un tas esot žēl… Drīkst jau arī neķert tās likumīgās piecas.

  Sabiedriskā darba frontē kopā ar makšķerlietu darba grupu pa otrdienām slīpējam Makšķerēšanas noteikumu jauno versiju, par to kas un kā tur domāts patlaban pāragri spriest vai stāstīt.

  Ko darīt ja gribas zivju?

  Mēs Zivīm pateicoties Ikšķiles laivu nomai ķer maliķus ar 100 km/h

  Mēs Zivīm pateicoties Ikšķiles laivu nomai ķer maliķus ar 100 km/h

  Iespējams, jābrauc uz Pērnavu. Peipusu vai taimiņus mālēt.

  Lideru Pētera loms. Vēdzele uz mormiškas. No 5 feb. atļauts loms

  Lideru Pētera loms. Vēdzele uz mormiškas. No 5 feb. atļauts loms

  No aktualitātēm- 14. februārī- Liepājas Stinšu festivāls, lūkošu to darīt radošāku attiecībā pret zivju meklēšanu arī pats. Ledus tur nav, cope notiek no krasta ar gruntenēm! Filmēsim un rādīsim. No turienes tad arī nākamais materiāls.

  P.S. ja esi Facebook- paskaties Rapala Latvia, tur ir daudz interesantas informācijas.

Raksts par tēmu Blogs.

3 komentāri par “Ledus vien aiz ādas man

 1. Andri, ko nu muldies par to, ka esi makšķernieks. Papētīju Tavas aktivitātes, neko citu kā sēdēt pie datora un piemēslot svešus forumus Tu nemāki, reklamē tik saites uz savu ātro kredītu lapu. Cerams, ka blogu autori sāks bloķēt šādus spamotājus.

 2. Un Tu, Dārta Kaņepe, ar ko nodarbojies, ja gandrīz katrā forumā apsaukā šo pakalpojumu reklamētājus? Tā vien liekās, ka pati esi sasitīta ar šo nozari.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*