Skābekļa bads!

Šonedēļ Kāla ezeru Vidzemē apstrādāja BIOR zinātnieki, kuri centās saprast cik un kādas zivis te dauzās apkārt un kā aug. Skaties raidījumu!

Tika vilkts vadiņš, darbināta elektriskā zivju ķeršanas ierīce, likti tīkli. Zivis gadījās smukas, galvenā interese bija par nesen ielaistajām pālijām un sīgām. Pirmās netrāpijās, otrās gan. Acīmredzot vairāk darba jāiegulda, lai vasaras pilnbriedā atrastu vēsu ūdeni mīlošās Zuzes 400 ezera hektāros.

Manas pārdomas izraisīja viens zinātnieku konstatēts fakts- dziļāk par pieciem metriem skābeklis šajā dzidrajā un tīrajā ezerā nav dabonams zivīm komfortam vajadzīgos apmēros! Domājot, piemēram par lielajiem asariem. Varbūt nomaļnieki kautrīgie lielie spuraiņi zemūdens kalnu virsotnēs daždien uzturas nevis tāpēc, ka patīk dzīle, bet tāpēc, ka citu nomaļu vietu dziļumā nav tādu, kurās ir ko elpot!

Protams nāks stiprāka vēja dienas, līs lieti un apstākļi kļūs labāki. Bet fakts, ka vasarā zivīm ūdenī trūkst gaisa, pastāv.

Labākā situācijā ir Daugavas HES ūdenskrātuves. Tur ūdens masu aizsprostu turbīnas sakuļ un sajauc visā dziļumā, vismaz lejpus dambjiem. Zinātnieki

Raksts par tēmu Blogs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*