Gluhozīmejs (Dziļi ziemā)

910 garmi, 41 cm Andris Spaile

910 garmi, 41 cm Andris Spaile

Janvāra vidus laikam jau nav tas pat kas Pirmais ledus. Lielais kārtējais atkusnis ir ierāvis daudz kūstošā ūdens apakš vākam. Kāla vidū pie izurbta cauruma pēkšņi jākonstatē ka ūdens ir brūns! Dzidrais ir aizspiests prom un kūstošais ūdens ir tā vietā. Skaidrs, ka zivis uzreiz kaut kā reaģē.

Svētdien Kālā tur kur bija brūnais ūdens ieplūdis zivis nebija aktīvas. Klusākos stūros, kur izurbjoties rāvainai nenāca- tur kaut ko sagrabināt varēja. Sēžot uz brekšiem vīriem pa līdakai pieteicās uz Ūdas, bet kronis visam bija Andra Spailes iznesiens uz vertikālās bļitkas!

Vispirms tanī vietā man sēkļa kantē liela līdaka nonesa pirmo šī gada balansieri, tad Andris izvilka zemmēru, to atlaidām un tad, metrus desmit tālāk- asara grābiens! Te redzama cīņas gala fāze:

41 centimetrs un 910 grami, ļoti skaists zvērs, dusmīgs un negants. Uz vertikālo bļitku! manu balansieri vien grūstīja, balto bļitku ignorēja vispār, bet Andra fasons viņam likās graužams… Sešu ar pusi metru dziļumā.

Man patīk šī "Borisitch" vertikālā bļitka. Mazajam ar

Man patīk šī “Borisitch” vertikālā bļitka. Mazajam ar

Pēdējo divu nedēļu secinājums- asaris briest nārstam vēl netaisās, turpat pie grunts vien grozās un ņem selektīvus mānekļus, ne visu kas iekarās degungalā. Armands Romanovs ar LJ Mebaru Facebookā pozēja ar sestdienas it kā noķerto “Big One”…kāpēc viņš tā dara?!

Es atvainojos Armandam personīgi ja te- nomadā esmu spriedis nepareizi , ticēt uz ledus sastaptiem vīriem vairāk kā viņa paša fotogrāfijām ir nepareizi, bet kamēr viņš te neuzrakstīs smalkāk kā tas notika es tam, ka uz Mebaru var dabūt BIG ONE neticu.

Armands lej ūdeni

Armands lej ūdeni

LJ Mebaru- līdakai, iespējams arī citur asarim derīgs māneklis, bet ne šajā ezerā! Tas nav stulbais jūras asaris, tas ir vietējais kurš zin ko ēd un kāpēc ēd, nevis lec uz visu kas kustas.

Šobrīd laikam kopā filmu par zivju monitoringu Latvijas iekšējos ūdeņos. To darot aiznesu Toma Deināta 12. decembrī izvilktā kilogramnieka galvu uz vecuma noteikšanu.

Toma asaris 12.decembrī 1.03 kg. 46,5 cm

Toma asaris 12.decembrī 1.03 kg. 46,5 cm 11.gadi

Rezultāts- šis asaris Kālā uz kilogramu uzaudzis 11 gados! Tas liecina par ļoti labiem augšanas tempiem, ja salīdzina ar Alūksni( 1,5 kilo 20-22 gados). Var jau teikt- maz mums to datu. Tiesa. Ko darīt? Vāksim datus paši. Ja gadās liela zivs- asaris, nomēri pilnu garumu, neosver precīzi un galvu kopā ar zīmīti ar datiem( datums, vieta, garums, svars) ieliec saldētavā un tad sazinies vai nu ar Bior iekšējo ūdeņu laboratoriju vai ar mani. Viss. Ā, ne ,nav viss- sargā no sievietēm ar saldētavas tīrīšanas tieksmēm. Ledusskapja saldētavas fāzē uz miskasti aiztika gan Dauksta 600 gramīgie, gan mans pusotrinieks, gan Ratnieka ezera 700 gramīgais, gan Rušona 920 gramīgais no dziļā gala…

Skatos kalendārā un ar prātu saprotu- vai nu uz Burtnieku, vai Igauniju. Lai atgriežoties var arī citus uzcienāt… Bet ar sirdi esmu lielo asaru medībās. Un par tām jau rīt ReTv vakarā būs raidījums. Kā meklēt, kā atrast un vēl visādas fiškas. Jāskatās.

Lūk šī te spuras augšējā maliņa- drusku drusku iesārta- tas ir tikiai šim asarim! Pirmo reizi!

Lūk šī te spuras augšējā maliņa- drusku drusku iesārta- tas ir tikiai šim asarim! Pirmo reizi!

Raksts par tēmu Blogs.

2 komentāri par “Gluhozīmejs (Dziļi ziemā)

  1. Sveiks māri,apvainojums par itkā aizlienēto zivi ir visai nopietns,tāpēc tev prasīšu nopietnus pierādījumus,ja to tev nav tad lūdzu atvainojies man un atsauc rakstu savā blogā.Man sevis aizstāvībai ir visai nopietni pirādijumi.Nešauj pāri strīpai,vēl varam palikt draugi.Un galvenais,SKAUDĪBA IR GRĒKS ,izlasi SĀLAMANA pamācības tur būs par vējā palaistu vārdu.

  2. Liels paldies Tev Māri par atvainošanos,es ļoti novērtēju šo soli jo zinu pēc sevīm ,tas nav viegli.Kas atiecas uz mānekļiem,nevaig būt tadam mānekļu rasistam tad Tev būs vieglāk un vienkāršāk ķert zivi.Runājot par kur,kā,kapēc,labs atgadījums bija Meksikā 1986 gadā,ja atceries Maradonu. Un galvenais,IZSKATĀS KA BŪSIM DRAUGI.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*