Jā, es biju NOR

Kaut kas primitīvs

Kaut kas primitīvs

Par spīti visai raibai copes ģeogrāfijai es tak nebiju ne reizes ticis mērkt pilkeru Norvēģu jūras vai citu ziemeļjūru ūdeņos. Patiesībā nedēļa tiešām izskatijā ne pārāk noslogota un Pedro (Pēteris Blumbergs)- mans senais orientēšanās RRR vaduguns, mani pielauza. Visvairāk viņam bija taisnība par jaunatni runājot- ja es puikas šogad neizvilkšu līdz tālākām zemēm, nākamgad tas jau būs pulka grūtāk. Un mēs aizbraucām. Vairāk kā 500 kilometrus aiz Polārā loka, līdz pašam Nordkapam.

Copēt mencas- Jānis lepojas

Copēt mencas- Jānis lepojas

Plānā bija copēt mencas, filēt un likt mājupvešanai, iziet kādā ziemeļu pārgājienā un palūkot kādu foreli vai lāceni. Principā viss izdevās- problēmas bija ar sniega dabūšanu un ar lācenēm, tās nebija gatavas…

Skaistums zemē bez nakts

Skaistums zemē bez nakts

Pirmajā braucienā norāvu stresu- salikt visu ģimeni BUSH airu laivā bez motora, atirties fjordā līdz 30-55 metru dziļumam jūrā, kuras temperatūra pat vasarā nav augstāka par 6-8 grādiem, tad dot jaunatnei rokās mencu sistēmas un pašam ostīt vēju, lai nepārsteidz nesagatavotu… likās pārāk nekontrolējama situācija. Vēlāk jau izrādijās ka tik traki nav- vējš šinī gadalaikā un vietā tiešām nemēdz būt brāzmains. Zivis bija, zivis ķērās- vislabāk uz tiem lielajiem mencu makaroniem no gumijas trubiņām, lejā 250-750 gramīgs pilkers.

Neticīgais Indulis lauka virtuvē būs ēsti

Neticīgais Indulis lauka virtuvē būs ēsti

Bija mūsu kompānijā arī neticīgie- tie kabināja zivju gabaliņus uz āķiem un arī vilka. Jāatzīst ka vienīgais nelielais paltusiņš tiešām arī pirms noķeršanas bija noskrubinājis vienu tādu gabaliņu no āķa…

Paltusiņa izjaukšana

Paltusiņa izjaukšana

Viena līča daļa bija tāda, kur biežāk gadijās jūras vilki, rūsganās zāļu menciņas gadijās arī pie krasta klintīm.

Menciņas gadijās

Menciņas gadijās

Krasta mala bēgumā

Krasta mala bēgumā

Mums bija lērums visādu nestandarta mānekļu, divi laivu kāti, viena jēdzīga un viena sagrabējusi jūras spole un bērnu komplekts.Tas bija domāts Nemo- Shimano Speed Master 180 cm viengabalainais ar testu līdz 40 gramiem. Kopā ar Curado 300 klases džerka spoli un auklu bija labi-. Savu lielāko mencu- 6.2 kilo džeks izstibīja ar lielu cīkstēšanos.

Ja ir saidas, būs arī mencas

Ja ir saidas, būs arī mencas

Vispār ceļojuma lielākā bija Vanemainenam no Smiltenes- viņš savā lēnprātībā 8 kilo doršu izlieca pēdējā vakarā pirms prombraukšanas.

Vanemainena 8 kg

Vanemainena 8 kg

Protams paltuss- tos gribējām un gaidijām- bija divas brutālas copes- vispirms Incim manu acu priekšā smagā testa kātu 350-800 gr. nospieda, salieca kā makaronu un tad izrādijās, ka bremze neatdod auklu… tās rezerve tai reizē bija pietiekoša labai cīņai.   Agnim arī uzkrāva, bet pēc pāris tesieniem noāķējās kas liels, kas noteikti neesot bijusi ne menca ne Vilciņš.

Nemo Vilciņš

Nemo Vilciņš

Savā skaistākajā izbraucienā redzējām delfīnus- 5 gab. pa metriem 25, tad mājupbraucot es atradu 30-35 metru dziļā vietā uz maltīti ieklīdušu mencu baru. Tesa pusūdenī 15-20 metros, zivis virs 4 kilo sēdās pa divām uz āķa, dila nost, ķīlēja padilušo spoli un es dabūju smagus dupletus vilkt ar pirkstiņiem- kā ziemā. Džezs bija labs, drīz vien kaste bija pilna un laimes pilnas sejas.

Džezs bija...

Džezs bija…

Ejot 12-15 kilometru pārgājienā pa slīpētajiem pakalniem tikām pie laba daudzuma ziemeļbriežu ragu, beigās uztaustijām upīti kur pilns ar forelēniem vai taimiņiem, kāda atšķirība…

Ragnesis

Ragnesis

Forels!

Forels!

Bērni!

Bērni!

Dizains!

Dizains!

Vēl laba bija sniega meklēšana kalna galā un tā stibīšana lejā. Kaut kur tak tas aukstums bija jārauj…

Sniegu atradām tālu augšā

Sniegu atradām tālu augšā

Un nesām tālu lejā

Un nesām tālu lejā

Arī Ziemeļos, pat 400 kilometrus augšpus Polārā loka, bija 27 grādus silts. Pašā Nordkapā nebija tik traki.

Pedro ar parasto buti uz pusotra kilo svarā

Pedro ar parasto buti uz pusotra kilo svarā

Zvaigznīšu brīdis

Zvaigznīšu brīdis

Ģimene sajūsmā, zivīm pilna saldētava, sacienāti kaimiņi un lieliskas atmiņas no kopīga pasākuma. gandarījums lielāks nekā tad, ja būtu braucis ar parastajiem dzērājiem.

Neparastie

Neparastie

Māris Olte

Raksts par tēmu Blogs.

2 komentāri par “Jā, es biju NOR

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*