Vasaras svētki. Forele, asaris

Šie vīri ir Latvijas prasmīgākie forelisti. Bildē gan nav visi :)

Šie vīri ir Latvijas prasmīgākie forelisti. Bildē gan nav visi 🙂

Tā ir mana ēdienkarte kuru noteikuši notikumi, kuros šogad esmu izlēmis ņemt dalību. Un tie kopā ar cilvēka pienākumiem sabiedrībā un ģimenē prasa tik daudz enerģijas, ka pat raidījumu veidošanai šomēnes iedevām atvaļinājumu. Augustā viss būs, bet šomēnes negaidiet. Un kad tas izlemts ir jau laiks aizskriet klusi patramdīt Lielos asarus Kālā, kaut cilvēcīgi jūtos izraustīts. Un tas ir vasarā, kad visi brīvi! Acīmredzot jāsecina ka stresu rada nevis cilvēki bet domas par zivīm kuras regulāri ēd! Tagad pie sevis purpinu- Laivu spininga čempis beidzas nākamnedēļ un tur šogad daudz ielikts. Taktiskas kļūdas nav ļāvušas izņemt gandarījumu par ieliktoekipāžu konkurencē, tak komandām vēl varam pacīnīties par vietu trijniekā.

LČ jaunievedums- sacensības iesācējiem uzreiz pēc čempja. Zivis upē salaistas- ko tur žāvēt?!

LČ jaunievedums- sacensības iesācējiem uzreiz pēc čempja. Zivis upē salaistas- ko tur žāvēt?!

Sestdien Līčupē bija interesantais LČ forelēs II posms- vasara! Lietus intensitāte lika AGAT kā organizētājam panervozēt ar vietas izvēli. Ogre, kur sacensības bija plānotas vēl dievas dienas pirms zivju ielaišanas auļoja kā traks zirgs! Tika pieņemts drošākais lēmums- maza un stabilāka upīte. Mums tā ir Līčupe pie Saulgožiem. Vaicāsiet kā man gāja? Forelēs šinī posmā vienā dienā drusku apdirsos  Pusi sacensības gāju kā nākas, bet kad saduļķojās ūdens(traktors + bebrs), tā izsitos no sajūtas ka otro pusi nostartēju vissliktāk. Otrā diena tad jau , loģiski, bija mana bet vai izdosies 20-21 septembrī sev uz vārdadienu vietu izlases četriniekā iedāvināt uz vārda dienu 22. sept…- pacīnīšos. Bija arī mazs pulciņš līdzjutēju un mazo, kas piedalijās manā jaunievedumā- “Jaunais foreļu mednieks”. Uz vietas izrādijās, ka pēc sacensībām forelēt gribētāju ir daudz. Kategorijas noskaidrojās trīs- līdz 8 gadiem, virs 8 gadiem un sievietes. Medāļi bija no AGAT, divi Smith vobleri no Igora Filipova personīgi, kastītes un rotiņi no veikala “Pie Uģa” Vienības gatvē. Es personīgi gribu pateikties tiem vīriem, kas drusku attapušies atrada spēkus atnākt pacopēt kopā ar mazajiem un līdzjutējiem. Kaspars Piošs, Uģis Circenis, Igors Dzilna, Ainārs Eglītis, Uno Bergmanis, Toms Deinats- paldies veči! Tāpat noteikti organizēšu papildus maču jaunajiem un interesentiem arī pēc trešā posma Septembrī.

Mans šobrīd lielākais. Iztvičoju

Mans šobrīd lielākais. Iztvičoju

Arī lielo asaru medībās Kālā, kuras iet vaļā mūsu iekšējā sacensībā “Grande Pesca 2014” esmu pastarīšos. Līderis ir sencis Ivars Olte- 1150 grami, Otrais ir Modris Spaile- 1040 grami, trešais mans brālis Aldis- trīs asari 800-900 gr. vērtē. Šogad mēs ar viņu kopā ārdamies.

Skaists asaris skaistā vakarā

Skaists asaris skaistā vakarā

Vakar nonācu statista lomā- skatījos vien kā brols velk. Divi lielie iznāca, trešais iztaisīja klasisku triku- sapratis ka ir uz āķa tesa laivas virzienā un divus metrus taisni augšā. Bračka to nenokompensēja… Patīk ka laivā pēc lielo izvilkšanas valda liela vienprātība- ja nav reāla trofeja, laižam vaļā bez vārda runas. Tā vakar tika amnestēti trīs asari virs pus kilo. 200-400 grami- tie neķeras, kaut teorētiski žāvēti varētu būt makten gardi.

Šovakar jābrauc uz Rušonu art augšā datus lai tos liktu lietā LČ trešajā kārtā kas būs nākamās nedēļas beigās. Tad tas interesantais murgs būs šinī sezonā izsapņots. Varēs pievērsties Latvijas rekorda medībām. Un tas būs Kāla asaris, lai ko Dzilnas kungs no Alūksnes teiktu!

Raksts par tēmu Blogs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*