Jūnija tīrīšana Daugavā

Miglā asaro logs...

Miglā asaro logs…

Jūs neticēsit cik tālu var tikt makšķerēšanas meistarības kopšanā. Es pie pilna prāta un saprašanas esmu gatavs apgalvot ka Latvijas Čempionāta posms, kas pēc Jāņiem notiks Daugavā šobrīd mērķtiecīgi čakarēts. Funktieris vienkāršs- lai neviens neizlektu ar kaut kādiem superlomiem, visas potenciālās vietas tiek notīrītas, pārtīrītas un satīrītas. Nometnieks zandarts līdz ar to vienkārši paliek par parādību uz kuras uzvaras stratēģiju nevar būvēt. Kas paliek? Asaris un līdaka. Asaris labāk vērsies pēc mēneša, kad būs siltāks, līdaka nez kāpēc ir grūti izskaitļojama- ir maz un neregulāri. Ak jā- sams! To nu gan pie mums var pievilt tikpat neprognozējami kā mežavimbu…

Džeki brauc uz darbu

Džeki brauc uz darbu

Ar vārdu sakot- briest interesanta “zavaruha”. Skatot piemērus kaimiņvalstī Krievijā patika PRO Anglers līgas video gabaliņi, sevišķi filmiņa “Uzvara par katru cenu…” tā lieliski ataino to “zajobu” ar kādu jārēķinās iesaistoties startēšanā LV čempionātā. http://www.youtube.com/watch?v=_AoOqJkHHPc

Pārējā dzīvē viss notiek kā jau jūnijā. Ezeros kur iedzīvojušies zandarti tie kožas un ir noķerami. Piemēram Alaukstā- ja māki lasīt eholoti brauc tik un meklē džigošanai vietas. Kas apnīk, pabraukā tām pāri un ir liela varbūtība ka dabūsi! Būtu mana darīšana, sen jau Alaukstu un Inesi liktu licenzēto kārtā. Lai kaut kāda naudiņa aizķeras arī tiem, kas tur grib saimniekot.

Iesaistītās puses izlasāmas, melnajā- tas Ivars Dubra

Iesaistītās puses izlasāmas, melnajā- tas Ivars Dubra

Rīt braukšu ielaist miljono foreli uz Lobes krogu- liels un svētīgs darbs ir padarīts. Redzēs kā tālāk virzīsies tas projekts- varbūt dzīve vēl kādu zivju plānu no Skonto Būves piespēlēs. Komanda taču ir radusies, cilvēki jēgu zivju resursu atjaunošanā sajutuši…

Dubra Ivars no sejas puses. Kopā ar reti sekmīgi pienārstotām Daugavas zivju ligzdām

Dubra Ivars no sejas puses. Kopā ar reti sekmīgi pienārstotām Daugavas zivju ligzdām

Līņu makšķernieki pirms šī aukstuma apgalvoja ka šur tur līnis nārstā aizgājis- ko tagad tas dara savā dūņu un zāļu valstībā kad ārā no rīta būs pieci grādi- dievs vien zin.

Kamēr vienu zivju ligzdas, citi piestrādā izķerot plēsējus. Šīs stāvūdas dodas pēdējā gaitā

Kamēr vienu zivju ligzdas, citi piestrādā izķerot plēsējus. Šīs stāvūdas dodas pēdējā gaitā

Foreles un citas lašveidīgās priecājas- tās vairāk karstums baida. Tas gan palicis vien sinoptiķu prognozēs, teiktās pirms nedēļām trim. Pagaidām vasara ir vēsa. pagaidām.

Ko varu ieteikt tiem, kas paši nezin kurp doties?

Te sēž 40 cm varavīksnene. Noķerta un atlaista.Brauc pakaļ!

Te sēž 40 cm varavīksnene. Noķerta un atlaista.Brauc pakaļ!

Alūksnē nakts sēdētāju lomos atkal zuši parādījušies, zandarti nav pazuduši…Es jau brauktu asaros. Uz vietu kur viņi ir. Vai var būt. Gadiem ejot esmu secinājis ka tā ir ļoti interesanta un sportiska zivs. Aizdomu pilna un tanī pat laikā tomēr pavedināma. Tēvs svētdien 1140 gramīgu pievārēja! Kāla ezerā. Neoficiāli avoti ziņo ka 90mm acs tīklā esot 3220 gramīgs dabūts. Par kilogramu smagāks kā oficiālais valsts rekords…- jālūko dabūt šim faktam kādu pierādījumu.

Rets foto- kopā ar Mudīti beidzot iemūžināts tas lops, kurš grauž upmalas apses visā karaļvalstī! Bērziņu viņam...

Rets foto- kopā ar Mudīti beidzot iemūžināts tas lops, kurš grauž upmalas apses visā karaļvalstī! Bērziņu viņam…

Vasara turpinās un mēs tajā iekšā.

Labākā asaru ķeršanas brigāde!

Labākā asaru ķeršanas brigāde!

P.s. Ceturtdien LTV 7 manā raidījumā būs par to ar ko atšķiras zivju piebarošana no zivju iebarošanas un pie kādiem secinājumiem ideālās laivas meklējumos nonācis Gints Zeiļa.

Māris Olte

Raksts par tēmu Blogs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*