Tropu Burtnieks

Jurģis, Mārtiņš, Kārlis,Krists, Pēteris un OLT- Osprey team pilnā skaitā.

Jurģis, Mārtiņš, Kārlis,Krists, Pēteris un OLT- Osprey team pilnā skaitā.

Nu jau cita nedēļas nogale un citi iespaidi ļauj man mierīgi un bez pārspīlejumiem atskatīties uz Burtnieka posmu spiningošanā no laivām. No malas skatoties- braucām, trenējāmies, bet sanāca viduvēji. Nevarējām līdaku āderes uztaustīt neskatoties uz to, ka iestrādnes bija labas. ~Burtnieks šogad ir -1,2 metri no normālā pavasara līmeņa. Pakāpeniskā ūdens temperatūras celšanās ļāva domāt, ka visā Latvijā zandarts dabūs iznārstot un būs sprauns un lecīgs pēc tam, kad tiks atļauta to spiningošana. Arī Burtniekā. Tikai mūsu sacensības notika nedēļu pirms šī maģiskā datuma un laika apstākļi bija iegrozījušies tā, ka karstuma vilnis, kurš parasti LV sasniedz aprīļa beigās, tagad to izdarīja mēnesi vēlāk.

Dzīvs, bet jau nolemts- kā tāds Frankenšteins jūtas?

Dzīvs, bet jau nolemts- kā tāds Frankenšteins jūtas?

Ko tas nozīmē pēcnārsta zandartam? Ezers bija pilns ar viņiem. Vēdriiem gaisā tie peldēja un lēnām beidzās.Ar sēni apauguši tie pēc tam smirdēja zālēs, tāpēc no zivju viedokļa biežākais jautājums bija- kāpēc tā?

Nedēļu vēlāk- tādi viņi tur peldēja

Nedēļu vēlāk- tādi viņi tur peldēja

Mani te mēģināja pārliecināt, ka tas ir maliķu darbs, bija jau arī fakts, ka daži malači nārsta pleķos tiešām džigojuši pat nārsta laikā un naktīs, zivis maisos tad veduši krastā, ja bijušas aizdomas ka pieķers- metuši pār bortu. Otra versija- slimība. Par to mani tviterī tirdīja Intars Rešetins. Patiesība, man domāt, slēpjas zivs pēcnārsta vājumā, kombinētā ar zemo ūdens līmeni, kad nav kur nolīst atkopties, un, iespējams, arī makšķernieku slodzē. Noķertam zandartam siltā ūdenī tā ir liela slodze. Un šī zivs ir sevišķi trausla savā dzīvībā. Tas, ka pie vainas nav tikai cilvēks- visi tie mironīši bija aptuveni viena vecuma. nedēļu pirms mača, kad piedalījāmies pagastveču mačā Vecatē, tie radās un nedēļu vēlāk jau paldēja fermentējoties. Un tas bija brīdis kad pēc remdena mūsu pavasaris kļuva fuckin tropisks. Ūdens no 14 grādiem dažās dienās uzleca uz 21.

Startam pamazām gatava laivu varza

Startam pamazām gatava laivu varza

Tā pat vieta, tas pat laiks, pirms diviem pavasariem. Ūdens līmeni redzi?

Tā pat vieta, tas pat laiks, pirms diviem pavasariem. Ūdens līmeni redzi?

Nu un tajā tropu uzlējumā mums bija jāmango zivis…Burtnieks vispār ir gauži loģisks, kad skatos atpakaļ un pilnīgi neparedzams, ja uz priekšu. Līdakas tajā dzīvo pūznīšos- daudzas vienuviet, uz ķeršanos tās nav skubināmas, bieži pat laivas motora kņada tām patīk labāk kā klusums. Līdaku , tāpat kā citu zivju, ezerā ir daudz- atliek tikai izdomāt kā pielikt pilnu 20 ieskaites zivju sarakstu.

Mēs sākām ar asariem. Un tad braucām līdakās. Tās dzīvoja zālēs tik dziļi, ka bija ļoti grūti piemānāmas. Pagājušajā gadā Rušonā bija tāds karstums un grūti dabonamas līdakas. Un šī gada Burtnieks bija ļoti līdzīgs šim Latgales ezeram.

Šoreiz bijām nolēmuši nečakarēt galvu ar variantiem- soma bija viegla, tajā bija variācijas par diviem pamatmānekļiem un daži džigi asariem. Tie bija skaisti- vidēji 28 cm līdz brīdim, kad uz asaru punkta sāka ķerties trīs zandarti un maza līdaka pēc kārtas. Uz ultralaita stibīt labu mēra zandartu ir seksīgi. Pēteris Lideris to pat aiz astes iemanijās aizķert- bija sajūta ka zivs milzene ir pieķērusies.

Mēra zandarts uz smalka rīka- tas ir kaifs. Ieskaitei neder

Mēra zandarts uz smalka rīka- tas ir kaifs. Ieskaitei neder

Otrā rīta pirmajos metienos arī vēdzele aiz muguras spuras tika… Bet līdaku drošu recepti tā arī neuztaustijām+ arī taktiskas kļūdas otrajā dienā sadarījām. Rezultātā gan individuāli gan komandām atradāmies zemāk, kā gribējās. Vinnēja AGAT- atbrauca piektdien no rīta un paņēma visus uz svaiguma. Liekas zināšanas par līdaku uzvedību šoreiz vien traucēja. Facebook var redzēt Eglīša raudu- ap kilo, kura pagrāba mikrodžigu. Intervija par viņu piedzīvojumiem Burtniekā un citur- šīs nedēļas Zaļajā stūrī SWH arhīvā.

Tā Pētera vēdzele izbrīnija arī Juronkuli no Rapala

Tā Pētera vēdzele izbrīnija arī Juronkuli no Rapala

Tagad kārta Daugavai, nākamās sacensības ir Kokneses zandarts un tad arī drīz jau otrā kārta laivu čempim. Līdz tam laikam būs daudz interesanta ko piedzīvot.

 

Māris Olte, no Ērgļiem

Raksts par tēmu Blogs.

Komentāri par “Tropu Burtnieks

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*