Sacensību noslēpumi

Mazie eksperti min uz papēžiem

Mazie eksperti min uz papēžiem

Nopietna lieta- piaugušu vīriešu dzīve.Katram dēļ saviem iemesliem patīk ārdīties sacensību režīmā. Man šogad prioritātes divas- foreles un spinis no laivām, tad arī šiem mērķiem ziedojos šajās nedēļās. Un sports ir tāda smieklīgi noslēpumaina lieta- veči pirms villošanās necik dāsni ar informāciju nav. Es arī. Nu ko man dos izvīterot kādu recepti lai pēc tam ar tās adaptāciju citā laivā dabūtu pa muguru?!

Šo Dzilnas kunga grimasi nevar neielikt, reiz tā ir nofočēta. Andrim Paldies!

Šo Dzilnas kunga grimasi nevar neielikt, reiz tā ir nofočēta. Andrim Paldies!

Pēc foreļu čempja, kad balvā dabūju Finetail no Major Craft Tests līdz 12 gramiem, tipisku upes spiningu, kopā ar Matīsu braucām to iemēģināt uz vienu tranzītkoridoru. Un ko domāji? Koridora pietekā, netālu no pamatupes mans Cherry Blood uzmodināja Monstru! Milzīga forele izpeldēja, upe vien nolīgojās, uz sāka interesēties par fobleri! Cik viņā bija? centimerti 70-80, pēc taimja ap trim kilogramiem izskatijās, vien jāsaprot ka foreles ir blīvāk būvētas… Es nebiju tik tuvu redzējis foreli svarā starp 2 un 3 kilogramiem- monstrs četras reizes sita vobleri tam sekojot, beidzamās reizes jau pie manām kājām! Sita, bet nepaņēma… Piecas stundas vēlāk es tam atkal lūkoju iebarot mākslīgo ēsmu- 7 cm Grace Minnow… Maile tika iekosta, milzīgais rumpis izlocijās lokā, atliecās un atkal iegūla piestraumes plauktā. Neuzķērās. Skaidrs, ka nevaru pat skaidri atbildēt, gribēju es to zvēru pakustināt, jeb man pietika arī ar apskatīšanu…Matīss arī redzēja otro iznācienu, tas nozīmē ka es nesapņoju. Divas dienas vēlāk es ar lielu džigu gāju vēlreiz savu copeni iemēģināt. Gāju vakarā, kad foreles ir aktīvākas uz rīšanos un gaismas ir mazāk nekā dienā. Ko es redzēju? Lielu upes nošūpošanos, jo Lielā bija jau iznākusi rīties un mana, lai arī ļoti piesardzīgā parādīšanās, viņai nepalika nepamanīta. Vēl pēc divām dienām Viņas vairs tur nebija.Aizgājusi uz lielo upi un kur tajā meklēt…Piedodiet, nezinu. Toties nu jau zinu dažas nianses par norisēm dabā vairāk!

47 centimetri piktas zivs

47 centimetri piktas zivs

Makšķeri man iesvētīt, protams, izdevās. 47 cm gara skaista mamma ir lielisks atradums un cīnijās tā godam, bet to lielo, to viņai nepārtrumpot. Tagad man foreļu pieredzē ir par Leģendu vairāk. Dzīvo milzenes arī Vidzemes straumēs… Varbūt nākamgad viņai atkal labpatiksies iepeldēt savā pietekas rezidencē uz kādu dieniņu…Tas koks krastā- tas būšu es. Māris Olte, Nomad.lv

Smukākā forelista puķīte

Smukākā forelista puķīte, Kaspars Poišs teiktu

Raksts par tēmu Blogs.

2 komentāri par “Sacensību noslēpumi

  1. Varbūt tomēr var teksta fontu uzlikt mazliet tumšāku – patiesi grūti lasīt (pārslēdzu monitoram visus 5 iesējamos režīmus nu neviens neļāva komfortabli lasīt)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*