Auksts vai sauss būs šis pārpratums?

 

Dzīva un uz 0,11 monofilās. Mksimāls izaicinājums

Dzīva un uz 0,11 monofilās. Maksimāls izaicinājums

Dabai jau likumi nav rakstīti, tas ir skaidrs, bet tas kas te šopavasar veidojas ir dīvains pasākums. No Ziemeļvidzemes un Malienas izanalizētajā foreļu informācijā veroties sanāk ka zivis nesteidzas iemigrēt upju vidustecēs un augšās. Tas atrodamas tuvāk druknām bedrēm, kas parasti vairāk ar ziemošanu asociējas.

36 cm atnāca pie bērniem uz maizītēm pagulēt. Basara6 ir ļoti interesanta Lucky John ORIĢiNĀLĀ iestrāde

36 cm atnāca pie bērniem uz maizītēm pagulēt. Basara6 ir ļoti interesanta Lucky John ORIĢiNĀLĀ iestrāde

Šodien braukšu filmēt ceturtdienai ziņu par Daugavas zivju ligzdām. Tur iznērsto ikru daudzums tālu pārsniedzot parasti novēroto. Daugavas uzpludinājumos zivis cenšas nērsties iespējami dziļi, kaut uzsilušie seklumi nav mazāk seksīgi kā parasti. Šī pavasara īpatnība ir vēsās naktis un nokrišņu trūkums. Nevarētu teikt ka zemi ir arī gruntsūdeņi, bet ūdens no augšas tiek dikti gaidīts, to jūtu ar katru poru. Daudzviet upēs esot beidzies alatu nārsts, turu īkšķus par saviem Ogres emisāriem- ļoti gribās lai šīs lieliskās zivis iedzīvojas manas Ogres posmiņā kur savulaik pirms gadiem desmit tika ielaistas ar atkārojumiem četru gadu laikā. Kad sāksies ķeršanas sezona, varēs saprast cik un kas no manas nelielās armijas ir pēc ziemas saglabājies.

Daži malači vēl medī sidrabiņu, redz ko Sandis Grīnbergs no Ventas atrakstīja:

Beidzot sagaidījis!

Beidzot sagaidījis!

Čau, nesanāca man tās zives tur safočēt. Biju viens un bez fočika-zaudējis cerību;))). Tagad par to, kā viss bija. Šoreiz aibraucu nenormāli agri, jo iedomājos, ka būs vēsāks. Tā arī bija un kā vēlāk izrādījās bija pareizi, jo diena bija baigi karsta un bez copes. Patika tam spožajam tas rīta dzestrums. Biju pie upes 5 no rīta. 1. cope bija pus6 otra ap astoņiem. Pirmais bija 3,2kg un otrs 3kg spožais. Abi ar svecēm pa 2reizēm-skaisti!!! Visa tā darbība pēc drūmās krāces ar bedri apakšā. iepludini tur un BAMS!!! Visa māksla. Domāju, ka viņi tur kā kafe gaida iznārstojušo salaku, kas krīt pa straumi tieši uz spožā pusdienu galda. Copēju ar šupiņiem. Baltiem gariem ap 26gr.(citiem zināmi kā Šilova) Vietējie mauc ar gumijas zivtiņu un arī viss strādā. Pats vēl redzēju, kā izceļ 5,2kg spožo-pats džekam nosvēru. Pie tam tur sēž arī tādi ar kuriem ir grūti tikt galā, bet man tāds nav uzsēdies. Kas vēl. man ir shimano tehnum 2,7m kāts, Daiwa Laguna 2500, 0,28 monofīlā aukla.  Pilikšu kādu bildīti.

Citi- iekāš pa līdakai. Zigis no Rēzeknes man izstāstija ka ar mušu švilpes labi kacinoties- blieziens pa mušu esot tīri baudāms. Un ko domājāt? Piektdien niekojoties ar svilpēm vakarpusē pa roku iegūlis kas druknāks. Sākumā nodomājis ka pieciniece, tad noticis leciens, zivs pārvērtusies par sešinieci, pēc pirmās pievilkšanas par astotnieci, tad pēc spurām divu plaukstu lielumā sapratis ka tā mammele maza nav nu nemaz. Izvilkta, pabrīnota un atlaista tā atstājusi savās ailēs vien cienījamo 110 cm garumu un aprakstu- resnā līdaka, ne slaidā. Svars pēc aplēsēm 12-13 kilogramu robežās. Un tas viss ar SAGE XP 5 klases kātu! Zigis priecīgs, līdakai pēc tāda sparinga sāp sāni, bet mums brīnums- publiskos ūdeņos ar mušu tādi briesmoņi piemānami…

Pavasara skaistie skati no Vītola viedokļa

Pavasara skaistie skati no Vītola viedokļa

Vakar bijām ar Piedzīvojumu Dabā Rāznas malā, tur inspektori velk krastā tautas nelegālos meklējumus zušu virzienā, oficiālie murdi smuki karogiem plīvojot stāv bet gar krastu un virs neuzdīgušajām zālēm mirgo miljoniem vīķu, auslēju, rudušu, raudu, breksēnu un citu zivju jaunuļu. Neganti liels daudzums ganās uzsilušajos krasta seklumos. Te redzams patiešām liels zivju daudzums.

Ceturtdien sāksim pa īstam ar zobainajām noņemties, Burtnieks būs mana vieta- tur filmēsim div sižetus. Vienu par līdaku mānekļiem un taktiku, otru par laivām, motoriem un navigācijas jaunumiem. Rādīsim 15. un 22. maijā.

Šoceturtdien, 1.maijā LTV7 būs ziņa par Zivju ligzdām un Mencu filmas otrā- nobeidzošā daļa.

Raksts par tēmu Blogs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*