Pavasara darbi

Vaidelotis Dzilna ar patiesību rokās

Vaidelotis Dzilna ar patiesību rokās

Lūk jums ziemas beigas un pavasaris. Ko darīt pie ūdeņiem- nu galīgi nav skaidrs. No vienas puses- ir  malači kuri asarus tramda ar džigu. Ja atrod kur tie pulcējas- labus var dabūt. Salacā šosestdien pirmie lašu un taimiņu mači- man tie iet garām. jāfilmē Piedzīvojums dabā… Bet “Gaujmalas Bunkurs” piedalīsies, būs jālūdz lai arī atraksta tur piedzīvoto.

Meža ļaudis un 39 cm forelīte. mīļākais brīdis. Foto Kaspars Poišs

Meža ļaudis un 39 cm forelīte. mīļākais brīdis. Foto Kaspars Poišs

Pats silstu uz foreļu tramdīšanu, bet nu par aukstu vēl pagaidām. Modra Račika, Konstantīna Koļesņikova un Dzilnas Igora Facebooki to pierāda labāk par pašām forelēm. Nu Dzilnītis atradis bija kur lielās ziemo, katrs ar “Priežuku” pa vienai piešmauca un viss. Lai bukņītu pasīvās no dziļumiem ārā- tas nav tas ko forelētājs no pumpainās gaida. Ja nu kāds taimiņš varētu iepriecināt, bet pie galda sēžot tie arī ne pārāk kožas, kā smejies. Ar Rapala komandu plānojam pirmo pavasara sižetu drīzumā lūkot noīstenot.

MOSP seminārs, lektors Ojārs Beķeris

MOSP seminārs, lektors Ojārs Beķeris

Sezona tuvojas, tā būs spraiga un interesanta. Esmu nolēmis foreļu čempī un spiningošanā no laivām ņemt dalību. Forelēm nupat voblerīšiem ierindas skati uztaisīju. Ticiet vai ne- bija pozīcijas, kuras krietni jāpapildina. Sabiedriskās aktivitātes arī iet vaļā- 27.martā Smecerkrogā MOSP seminārs projekta “Mums rūp” ietvaros pulcēja gana kuplu interesentu pulku sarunās par organizēšanos un ūdeņu apsaimniekošanas nākotni. Pašvaldības bija aktīvākas kā citas reizes, ja skatās pēc dalībnieku reģistrācijas lapām. Tas ir lieliski- tajā smagajā ūdens nomāšanas tiesību deleģēšanā pašvaldībām ir ļoti daudz neskaidrību. Prezentācijas, tiem kam interesē, var atrast MOSP mājas lapā.

Makšķernieku skolas "Zelta Zivtiņa" atklāšanas diena

Makšķernieku skolas “Zelta Zivtiņa” atklāšanas diena

Sestdien kalēja dēls Vairis Viļēvičs 81 gada vecumā piepildīja savu senlolotu sapni: Ļaudonā dienas jauniešu centrā ACS atklāja savu makšķerēšanas skolu. Apbrīnoju Vaira uzņēmību. Vairāk kā desmit gadus viņš domāja, plānoja un štukoja līdz šopavasar visu salika pa plauktiem. Ļaudonā pa sestdienām būs bērniem kas māca un ko mācīties pie ūdeņiem gan praksē gan teorijā. Palīdzēšot dēli un pazīstamie makšķernieki. Man sirds silst kad redzu cik jēdzīgi kopēja interese par ūdeņiem spēj vienot dažādas paaudzes. Paldies par jauko fotogrāfiju vietējai kultūras darbiniecei!

Līdaku nārsts. Audzētāji teic, ka ar ikriem, kuri pēc iznēršanas dabon aukstumu viņi galā netiek. Daba, šķiet, tiek- Lubānā un citviet seklumos klusi plunkšķi liecina ka viss notiek pareizā virzienā. Lielākajā Latvijas ezerā tas vienīgais mīnuss ir zemais ūdens līmenis. “Atbildīgie dienesti” bailēs no plūdiem tik lieliski nostabilizējuši līmeņa svārstības, ka Lubāns šobrīd ir zemā vasaras līmenī un pārplūdumos zāle čab, nevis līgo. Savi metrs- pusotra par zemu. Kā tas nārsta rezultativitāti iespaidos- grūti teikt. Varbūt daba līdakām seklumos līst liek lai tur ikriņi siltākā ūdenī raitāk attīstītos, varbūt tur tie ir grūtāk atrodami tiem, kas tos ēd… Visādā ziņā drusku pastāvot ar brillēm uz deguna redzēju 20-30 zivis, kuras pamazām ievibrinājās nārstošanai. Semināra gabaliņu, Vaira skolu un līdakas plānoju rādīt drīzumā, sekojiet programmai, bet šoceturtdien iesākšu rādīt Mencu pētījumu, kurā vēl pēdējo reizi būs redzams mans aizgājušais draugs Valdis Celmiņš. RIP

Raksts par tēmu Blogs.

Komentāri par “Pavasara darbi

  1. Sogad vismaz varēs kārtīgi izmačoties Salacā, jo sapńu zivis ir tik cik ir. Varbūt beidzot kaimińiem ieliksim robā jo zives var palūgt uzsist pa vizuli tikai zināmās vietas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*