Alūksnē uz pēdējā ledus

Ķēra visi iesaistītie, es smakdams aiz sajūsmas lecināju suņus… Matīss uzblieza dievišķās saskarsmes aprakstu:

Līga un Kimlaki pāris

Līga un Kimlaki pāris

Iepriekšējās sestdienas vakarā braucu šķeļot viļņus Cēsu virzienā, galvu lauzīdams, kuram sapnim dzīties pakaļ, kad ienāk pretizlūkošanas dati, ka vietējais foreļu čempions Dzilna Alūksnietī uzgājis lielos, kas gatavi iekārdināties uz balansieriem.

Zvans kaimiņam un upju filozofijas kolēģim Armīnam un mūsu uzbrucēju trijnieks ar mani pašu un princesi Līgu ir noformēts. Startējam ap 4 no rīta, bet 6 jau ar licencēm kabatā esam pie Garā, kurš uzreiz mūs aplaiž ar kimlaku drudzi. Stāstījums ir saraustīts un aizgūtnēm – daudz un lieli, 6 metros uz 3 cm balansiera, bet varbūt pašam adrenalīns ausīs iesities, kamēr dodamies saullēkta frontē.

Uz priekšu un tad dziļumā

Uz priekšu un tad dziļumā

Pēc minūtēm desmit pirmais izšauj Armīnam. Ledainā sejas izteiksmē uz ledus tiek izcelts mēra zandarts.

Armīna dienas fotto

Armīna dienas fotto

Pēc brīža jūtu lielas mutes piegrābienu kādu pusmetru no grunts. Iepauzēju, vēl viens piegrābiens un dodu pa zobiem. Galā gan! Pēc smagajiem kūleņiem jūtu, ka asaris labs. Tīrā bauda ar 0,16 no 6,3 metriem līdz pašam āliņģim, kur strīpainis jau pa gabalu zem ledus manāms. Sekmīgs piezemējums – kādi 700gr. Gandarījums iesit pa galvu un izsit no sliedēm – mana taktiskā kļūda un kādu laiku nevaru uzķert rokrakstu. Veči vietām pa kādam izvelk un dažs ir raupjš kuprainis, bet visi vienā balsī velk, ka šodien jau necope…

Klusuma brīdis pieminot to, kurš TĀDĀ dienā lecina suņus

Klusuma brīdis pieminot to, kurš TĀDĀ dienā lecina suņus

Pa tam lāgam gan Dzilna, gan Armīns ir tikuši pie diviem brangiem kukuļiem katrs. Man pāris uzspiedieni un daži pannenieki. Vertikālā bļitka klusē, mazie balansieri pieklust arvien vairāk. Arī šī sēkļa asaru bars jūtami dabūjis pa zobiem, Dzilna no eholotes ziņo, ka lielie esot – paceļas, pabolas un nosēžas atpakaļ.

Šamējam pie 6 m atzīmes ir iesiets mezgls, kurā tad tiek noturēta apšaudes līnija. Pats mēģinu operēt vairākos diapazonos, bet pārsvarā nedaudz pasildu teju uz grunts un tad diezgan strauji aizlecu metru augstāk. Iemēģinu 7nieci un droši varu ziņot, ka katrs desmitais-divpadsmitais āliņģis izšāva pa smukam strīpainim, bļitku ņemot spēcīgi no sāna. Izcīniju arī divas zobainās, no kurām viena arī mērā. Atlaižamais sportiņš…

Diena izskan. Kopā esam salasījuši diezgan pieklājīgu lomu, augstās debesis virs Alūksnieša ir tīrījušas manas domas un pievilcīgu attēlu nākotnes pārdomām atkal kļuvis vairāk.

Kurš te galvenais? Ar cepuri- tas Matīss

Kurš te galvenais? Ar cepuri- tas Matīss

Nomad.lv redaktors

Matīss Ābiķis

Raksts par tēmu Blogs.

Komentāri par “Alūksnē uz pēdējā ledus

  1. Man vienmēr patikušas meitenes! Meitenes-makšķernieces ir ārpus konkurences! 🙂 Vakar, tanī vietā klusums! Noskrēju visu malu. Veči velk plicēnus….

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*