Viņi aktivizējas, es arī

Skaista asara sāni kastītē zaigo...

Skaista asara sāni kastītē zaigo…

Vakar vakarā pa lielo asaru mednieku savstarpējo saziņu konstatējām ka Latvijas lielie ir aktivizējušies. Kālā pēdējo divu nedēļu laikā divi kilogramnieki ir pacelti, gan uz mormiškas. Alūksnē esot kādi četri ap kilo un arī nedaudz mazāki kukuļi. Beidzot uz balansieriem. Vairāk uz mazajiem, nekā uz lielajiem. 3cm, mazais sūdiņš ir gana labs tur, kur asaru mamma ar ikriem pilnu vēderu klusi bolās pienākusi tuvāk pavasara nojautām.

Es uz Peipusu biju aizvakar, tur vismaz ķerās. Ievests iekšā uz 10 metru dziļumu lūkoju tikt pie asariem un šo to arī sagrabināju. Gan neatsaucās tā, kā gribētu. Sapulcināšanu ar bļitku lai pēc tam salasītu ar mormeni ir grūti realizēt tik pieklājīgā dziļumā.

Bet nu bija jau patīkamie balansietra grābieni arī. Sakacinātais strīpainis paceļas metrus trīs no grunts, tad Kuusamo 75 mm krīt un pie ašas grunts atkal pieplanē… spiediens, cirtiens un ir!

Bijām divi datorspēļu pavēlnieki, kā paši smējāmies. Jānis Zilvers iemanijās savu eholoti pat nogremdēt, tā vienkārši iešļuka āliņģī! Zivs ierāva, Janka tik nopurpināja! Izbrīnītā seja atplauka smaidā kad deviņos metros tomēr izdevās aizķert un tad jau ar uzvarētāja drebelīgo uzstājību lēni “Praktiķis” atkal parādijās saules gaismā ar visu grunts paraugu uz sensora.

Pēterloms

Pēterloms

Bet Pēteris Lideris ieskaldīja breksi virs kilo, ar visām pirmsnārsta pumpām uz paura. Bez kilogramiem pieciem- septiņiem jau no Peipusa atbraukt ir neiespējami, ja vien neesi dzērājs. Raudas, kaut negribētas, bet arī gadijās un ķīši- punķainie bet gardie.

Diez no šitāda spiningot ir atļauts?

Diez no šitāda spiningot ir atļauts?

Vai līdīšu uz dīvainā vāka lai dienu pavadītu lūkojot asarus, kuri nu jau nārstam briest- es nezinu. Daudz spiningošanas šogad briest, jāsāk atgūt iemaņas. Konkurenti dod vaļā un nedrīkst atpalikt…

Raksts par tēmu Blogs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*