“Iesēdināts” ledus

Cilvēku pasaule no sniega viedokļa

Cilvēku pasaule no sniega viedokļa

Medniekiem ir tāds jēdziens- medni no vakara “iesēdina” un tad pa tikko svīstošu gaismiņu lūk tikt tam klāt. Ar Alaukstu man šogad ir līdzīgi. Iepriekš gūtos impulsus apdomājot nonācu pie secinājuma ka asarus tomēr vienā vietā jutu, vien nemācēju paņemt. Tad izdomāju kas par vainu bija, pakonsultējos un nonācu pie secinājuma- jāņem smalkāk. Tā kā laika nebija daudz- sals mācās virsū, izvēlējos svētdienu.

No Ērgļiem izbraucot šķita- mož nebūs tā trakā ziemeļvēja 6m/s… Pa ceļam likās- mož tiešām, aizbraucot tur- jē- ezers vilnī. Seši metri sekundē ir tā robežā kad komfortabla un mērķtiecīga cope pārvēršas par miroņa grābstīšanos gar svecēm.

Stulbie 6 m/s un pikas

Stulbie 6 m/s un pikas

Man padomā bija trīs lokācijas, ar velci uz turieni arī vilku. Ja “Niedrītēs” vējš nāca krastā bija cerība, ka tas gals būs tuč komfortablāks. Tā arī bija. Jau gandrīz nonākot vietā uz Deep tail Dancera piekodās knapmēra līdacēns…Jau kaut kas- tātad zobainās šodien ir triecienā. Bet man jau vajag asari- zandartu… Piestrādāju.

Ceļot gumiju augšup aptuveni piecos metros- viens paķer. Stīvēju skatīties gaismu, šis negrib… beidzot uzpeld kilo līdaka un manu džigu jau pie laivas piesmej. Nokoda. Būtu sačoks- iznākums cits sanāktu. bet ne jau pēc tevis drostaliņ es te braucu. Te ir līdaki, mainu sēri.

Otrā vietā pirmajos metienos- asaris. Laiva gan te jau tiek mētāta un grozīta- lai vējš nepūstu esmi pagaru enkurauklu atstājis. Apmēram lokalizēju vektoru, bet tas seši metri sekundē man neļauj precīzi otrreiz atrast no kurienes tas kundziņš man izleca. Tā meklējot tieku uz akmeņu- mīkstās grunts robežas. Labs sitiens un ups- tā vairs nav līdaka! Stiepju pret sauli šamo, bet nu negrib nākt. Spole tarkš bremzi un gala pavada0,14 neļauj forsēt. Pēc desmit vikltiem metriem viss atslābst. Prom ir. Pēc copes- vai nu ļoti labs asaris vai žanītis. Vairāk par kilo- pusotra nebija, bet aizgāja… nekas. Esmu atbraucis “iesēdināt”- tas nozīmē pēc dienām trim jau pa ledu šurp atcilpošu!

Vienīgais gūsteknis tika atlaists...tagad saviem bračkām tas aumaļām stāsta par citplanētiešiem un savu pieredzi

Vienīgais gūsteknis tika atlaists…tagad saviem bračkām tas aumaļām stāsta par citplanētiešiem un savu pieredzi

Viss, vairāk lai kā mēģināju nekas neatsaucās. Vējš, sniegs, riņķi sāk salt ciet…savu panācis velcēju mājup. “Niedrīšu” Māris uz mani noraudzijās patiesi ar izbrīnu- vai auksti neesot bijis… Sūds un pieci- ja ir pareizās drēbes. Ja no laivas izveltos, tad gan nāve.

Aizvakar copēju, vakar bija mīnus 12, varbūt rīt vai parīt jau mīsim ledus tiltu…

Raksts par tēmu Blogs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*