ZSV+JG. Silti sveicieni

Ledu gaidot sarūpēju sev dāvaniņu. Uzrādot pat mormiški, ja vajag

Ledu gaidot sarūpēju sev dāvaniņu. Uzrādot pat mormiški, ja vajag

Labs iegadījies šis laiks laivu spiningotāju laiks. Taimiņu dīdītāji ar likumpaklausības pazīmēm bikli mīņājas, foreļnieki kā velns bada laikā- ēd mušas un ķer atlekušās bumbas, bet laivotāji paši sev par brīmumu turpina operēt.

Pats neesmu pārāk mierā ar savu izbraukumu biežumu. Pa vasaru atliktie darbi mežā liek laiku veltīt arī citām darbībām- jaunaudžu kopšanai un mīļajai ģimenei kopīgā darbā. Bet lūkoju spiest uz kvalitāti. Un dienas šobrīd tik īsas, ka diviem darbiem gaismas laikā rūmes nepietiek…

24. decembrī Kālā stiepu laivu nost no steķiem un īros iekšā. Lai cik dīvaini, bet uz džiga neviens nepieteicās. Uz velces pārītis grābienu bija. Vienu līdaku pavilku. otra gandrīz mani izputināja. Pēteris jau iepriekš mani brīdināja ka airēt un turēt spiningus zem ciskām ir riskanta velcēšnas metode. Varot spiningu padēt, ja nopietnāk kāds piecopē.

Es pats sevi nomierināju ar to, ka nekas tamlīdzīgs līdz šim vēl nav atgadijies un ar to ka esmu baigi koordinētais uz kātu pagrābšanu.

Skaistais ezers, 20 minūtes pirms kāts sagribēja izlekt no laivas

Skaistais ezers, 20 minūtes pirms kāts sagribēja izlekt no laivas

Kad apliecot vienu sešu metru punu man tas lielās ņēmiens notika sanāca diezgan savādāk. Spinis pēc gala skatoties beidza frēzēt un sāka darboties kad sekoja tāds pisiens, ko par rāvienu pat nenosauksi! Vienā mirgā kāts bija laukā no padirsas, leca prom, es ķēru bet nomāzēju, otrs rāviens un kāts jau uz pakaļējā sēdekļa unlabi ka zivs nepiecirtās! Ar trīcošiem nagiem es teicu paldies Rizer ar 4000 Stellu ka aizķērās ar lielo riņķi aiz borta… Viss. Depo urbmašīnu turētāji par 3,50 Ls esot nopērkami, trubas ar- jālabojas nākamgad.

Bet kamēr tas gads nāk- pašā ZSV rītiņā izlēmu par kātu turētāju izmantot puiku! Savu lielo makšķernieku no 3 kalses Nemo satuntuļoju un sievasmātes bažīgā skata pavadīti devāmies pabeigt pagājušajā gadā iesākto- dabūt mēra zandartu Jumurdā.

Tas bija pirms gada- 43 cm, amnestēts

Tas bija pirms gada- 43 cm, amnestēts

Ezers bija mierīgs un laipns, jau pirmajā līnijā liecot ap sēri kāts bija ripā un Nemo ar glanci un gavilēm virszemē uzvilka piktu zandarta mammu ar ķīsi un picīti guzā! 1,6 kilo ir ļoti labs izmērs, turklāt tepat- 9 km no mājām!

Tas bija Ziemassvētku rītā- slava Kalnozolam kas tos Jumurdā salaida

Tas bija Ziemassvētku rītā- slava Kalnozolam kas tos Jumurdā salaida

Vēl viens līdacēns ieteicās, bet tad sāka pūst, sāka junioram salt un braucām mājās pēc eglītes.

Lieki teikt ka puika par šādiem garšīgiem Ziemassvētkiem bija vienkārši laimīgs.

Vēl vienu padomu no savas šī gada pieredzes varu ieteikt- ja gadās brīvs desmitnieks un pa ceļam- izdsriet tā, lai pie savas zivs tiek kāds, kas parasti nemakšķerē. Tas var neticamā kārtā dot cilvēkam jaunus labus iespaidus dzīvā skaistajā. Tā sanāca ar sievasmāti. Braucām ārā no Ogres,Ciemupe pa ceļam, zivi galdā likt vajag- iešmaucām pie Māra Ansona varavīksnenēs.

Kazragi bērnībā ķertie te aizmirstas!

Kazragi bērnībā ķertie te aizmirstas!

Nu ir jau banāli, bet ja znots apkalpo un sprauž kukurūzu, zivis peld redzamas- var pacopēt pēc tam kad gadus 45 nekas nav tāds darīts. Pirmie piecirtieni gan bija uz jumta un pa korpusu, bet tad jau vienu un otru un trešo zivi mana spraunā radiniece izstibīja ar glanci un pa smuko. Tā jābūt- zivis nes prieku un saprašanos. Punkts.

Varbūt rīt ir vērts iespringt kādai trofejai? Vēju sola ne pārāk stipru…

Raksts par tēmu Blogs.

Komentāri par “ZSV+JG. Silti sveicieni

  1. Nemo rullē,spraunā radiniece arī,bet ko ta pats? 🙂
    Laimīgu Jauno gadu Tev un visiem taviem radiem!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*