PČ pirmā puse

Tādas viņas te izskatās

Tādas viņas te izskatās...

Pirmā sacensību diena.

Apmācies, lēns vējš, upe pieklususi un itkā apmulsusi. Pa upi dīdās trīsdesmit laivas. Vakar kapteiņu sanāksmē lēma ļaut uz copes vietām izbraukt pusstundu iepriekš un arī atgriezties atļaut pusstundu pēc sacensību beigām. Tas dos atlētiem vairāk laika pierādīt savu varēšanu uz vietējo plēsēju ādas.

Kad notika svinīgās pasākuma atklāšanas ceremonija, visu komandu kapteiņiem bija jāiepazīstina ar saviem audzēkņiem. Sajutos kā kaut kādās spēkavīru sacensībās- Valsts Čempions, Pasaules čempions utt. Izskatās ka te neviens nav atbraucis pasauļoties laivā. Medaļas un tituli vilina pat labāk nekā lielas zivis.

Ir pilnīgi skaidrs- lai labi nostartētu nevajag lielas līdakas( kaut arī organizatori sola naudas balvas lielāko trofeju noķērājiem). Vinnēs daudz, bet ne tik lielas. Asari? Tie te ir neticami daudz, lecīgi- vienīgi to vidējais izmērs 95% gadījumu ir zem noteiktā minimālā izmēra 22 centimetriem.

Mūsu ekipāžas aizbrauca pretējos virzienā- Vitālijs ar Gunti aizvilka uz augšu- tur mazāks makšķernieku spiediens, bet Ingus ar Armandu aizpūta uz leju- pirms slūžām un pilsētā ir daudz neparastu vietu, kurās var notikt neticami piedzīvojumi.

Sešas stundas vēlāk. Laivas atgriezās ar dalītām jūtām. Jau makšķerējot mūsu laivas stūrmanis rādija ka līdaka ir Ingus un Armanda laivas kontā, Vitālijam un Guntim tā nebija. Kad mūsējie izbrauca krastā viss izrādijās savādāk: viena līdaķele un daži asari bija stipri par maz mūsu pirmajai ekipāžai. Turpetī Vitālijs ar Gunti uzstādija asaru daudzuma rekordu- 43 mēra asari. Līdakas situšas, bet nepalikušas uz āķa. Beidzamā noskuvusi pirms pavadas minūtes piecpadsmit pirms beigām.

No malas skatoties likās, ka šodien, pilnīgi pretēji vakardienai, strādāja vobleri un džerki… Sponsoru laivā operējošais Pjotrs Piskorskis ar Salmo produkciju testējot vakar trīs zemmērus dabūjis šodien ielipināja deviņas labas līdakas! 92 un 93 cm bija lielākās.

Sacensībās lielākā pagaidām itāļiem- 101 cm.

Rezultāti pielikumā. Par startu spriest varēsim rīt ap šo pat laiku. Jācīnās.

Vitālijs:No škuma šķita ka viss sanāk- bija līdaku grābieni, asari ķērās- ūdenī dzīvību jutām.Problēmas bija ar copju realizāciju- līdakas nepalika uz mūsu gumijzivīm! Sitiens ir pamatīgs, tad stiepiens un viss- kā viņas iemanās neuzrauties uz āķiem tik pārliecinoši.

Asarus atradām un atvērām labi. Divu stundu laikā izvilkām ap 200 aariem no kuriem katrs piektais bija mērā. Kad asaru baru pievilku tuvāk laivai gāja pavisam raiti. Un tad garām nobrauca viena laiva un viss beidzās kā pec pulksteņa. Vairāk tajā vietā asaris nebija dabūjams.

Beidzamā līdaka aizpeldēja mums garām tad, kad ierodoties drošajā punktā jutām ka zivis te ir pabaidītas bet aktīvas un pēc laba ņēmiena izvilku tukšu auklu.

Divas līdakas mūsu ekipāžai un komandai būtu diezgan daudz ko mainījušas visā kopējā situācijā.

Armands: Pēc pirmās stundas bijām ar līdaku un dažiem asarīšiem, likās- viss notiks. Bet nenotika. Varbūt bišķi samulsām- itāļi ložņāja gar mūsu laivu piestātnēm un zem kuteriem mānīja mūsu treniņos atrastās zivis.

Neko pārdabisku jau tie krievi neizdarīja- izvilka pa piecām- sešām līdakām uz laivu. Mēs treniņos ar tā vilkām.

Vakar piecu stundu laikā neizdevās tikt pie mēra līdakas. Smagi.

Rīt jāturas pie plāna stingrāk.

Raksts par tēmu Blogs.

Komentāri par “PČ pirmā puse

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*