Zivju ceļš

Darbs iesviedis mani Austrijā, tur 100 km no Vīnes tek dzidra upīte, pie Kiršbergas ciema tilta plunčājas smukas alatas un foreles. Licenzes cena 140 eiro dienā, es labāk tikai paskatīšos, lai arī rokas riktīgi niez nodot tām pa zobiem.
Bez citiem brīnumiem, kurus rādīšu raidījumos, vakar apskatīju vienu HES, kuru klasificē kā “mazo”. Austrijā zivju ceļi ir obligāts priekšnoteikums spēkstacijas būvei. Īpašnieks teica, ka šajā ceļā, kuru uzskata par labāko Lejasaustrijā, viņš ielicis padaudz naudas, bet gandarījums par tik labi veidotu projektu tāpat esot lielāks.
Stulbi, ka pie mums Mitāna kungs VZRA savulaik tik kangariski savos atzinumos par mazo HES ietekmi uz vidi rakstīja… “aizsprosts ietekmi uz saimnieciski nozīmīgām zivju sugām neatstāj”… Tas nozīmē KIRDIK pārējām. Ko vispār nozīmē vārdu savienojums “saimnieciski nozīmīga zivju suga”?
Piedodiet, bet viņš bija mana diplomdarba vadītājs beidzot LU bioloģijas fakultāti. Nuja, bet celiņš strādā un izskatās šādi. ZC no augšas

Raksts par tēmu Blogs.

2 komentāri par “Zivju ceļš

  1. Kā parasti sajaucis putru ar kāpostiem. Ja tiešām šī lieta tik ļoti interesē, paņem izpēti vēsturi, pirms kādu konkrēti apvainot.
    Jānis Birzaks

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*