Stāsts par Pēteri un samiem

Pirms lielā karstuma krišanas un lietu atgriešanās saules sakarsētajā Eiropa valstī Latvijā notika ne tikai pliku cilvēku lekšana no gaisa tramvaja, ne tikai premjers bumboja kopā ar kreizo krastu basketbolu, ne tika lasīja brūklenes tie, kam naudas ļoti vajag, bet arī makšķerēt cilvēki brauc. Pēteris ir cilvēks aizņemts un vienmār netiek tāpat vien pacopēt. Sestdienā viņš meta parastos niķus pie malas, paostīja gaisu, sazvanijās ar Ivaru un teica:”Sami”.

Daugavā to ir visvairāk, turp arī devās. Papriekšu pakvokoja, tikai vienu piesitienu sakacinājuši saprata, ka lietas jādara nopietnāk un lēma ievelcēt. Pēterim velcēt patīk, vēl vairāk- viņš to māk un jūt!

Iemeta 9 metru dziļi skrejošu nevis puņķīti vai vemeklīti, kādus lieto zandartus kacinot- nē, Pēteris paņēma vobleri. Pabrauca 200 metrus un vairāk pabraukt nevarēja. 0,18 aukliņu kāds spieda un raustīja! Sākuma šķita- labs zandarts, tad uznāca burbuļi un sākās īstā cīņa. Pēc vairāk kā divām stundām pie laivas pietauvojās sams ar stipri āķu izstaipītām lūpām. Septiņas laivas lūkoja to cīņu, smējās ka biļetes var pat tirgot, cik uzmanīgi viss tika darīts! Sams peldēja, vīri turēja. Divus kilometrus pa upi lejup! Zivs prom vairs neaizpeldēja, Pēteris to samu noķēra!

Pēteris ar izspēkoto zivi

Pēteris ar izspēkoto zivi

Svarā vairāk kā divdesmit kilogrami, vēdrā kaut kāda putra, vēderā daudz olu, šķietot ka nenārstojis bijis.

Samu žāvējot Pētris uzmeta karstāku un gandrīz bez žāvētavas palika. Visu saglābis Pēteris tagad visus cienā ar samu un kad šis būs apēsts, posīsies pēc jauna.

Abi divi. Viens ceps, otru ēdīs

Abi divi. Viens ceps, otru ēdīs

Tāds ir stāsts par manu laivas biedru Pēteri kurš pirmo reizi šovasar nolēma pacopēt “tāpat vien”. Otrs laimīgais uz upes bija Gunārs no Ludzas, divās dienās divi sami, bet mazāki. Pārējiem- ne pārāk ķērās.

Naktis atkal kļūst dzestrākas, apetīte drīz parādīsies asariem, bet samiem- kas zin, varbūt ši bija piemērotākā nedēļas nogale.

Raksts par tēmu Blogs.

4 komentāri par “Stāsts par Pēteri un samiem

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*