LČ iespaidi pēc villošanās

Komandu pjedestāls Kokneses posmā

Komandu pjedestāls Kokneses posmā

Jau veselu nedēļu staigāju ar Latvijas Čempionāta spiningošanā no laivām medaļām kaklā. Tas bija šīs sezonas lielais izaicinājums: bez sponsoru palīdzības iejaukties tanī kvalitatīvajā putrā un izkļūt no tās ar godu. Klusais mērķis bija- vismaz viens pjedestāls kopvērtējumā. Rezultātā tuč tuč un būtu iznākuši divi. Kā tas atgadījās?

Vispirms- bija jātiek pie Annas un Līzes. Bez datu analīzes pēc katra treniņa uz kompja pie kartes uz galda nekas nebūtu sanācis.  Mārtiņš ar Kristiānu piekrita būt par komandas biedriem pēc tam, kad bija apskatījušies kā tas viss izskatās klātienē pagājušā gada čempī. Mārtiņš Daugavas posmā bija šoferis bet Kristiāns bija pabraukājies par tiesnesi un arī man pašam pēc pagājušās sezonas noslēgšanas Major Craft(t.s. Mežakrastu) komandā(5. vieta komandām,9. vieta ind.)  bija diezgan daudz skaidrības par to, kas tika darīts nepareizi.

Domājot par laivas biedru- man vienmēr ir paticis miksēt dīvainus salikumus- savulaik Ķirsona karpu maratonā sataisīju komandu no nezināmajiem makšķerniekiem Liepiņlauska un Baltavalova Jankas- “Karpovi”. Arī toreiz tikām prīzēs vairākas reizes. “Salackrastu” rīkotajā taimiņu mačā jau divus gadus ar “Gaujmalas Bunkurs” darbojamies- abus gadus pa diplomiņam esam norāvuši.

Draugi un konkurenti vienā saimē

Draugi un konkurenti vienā saimē

Mūsu zemē spiningošanai šobrīd ir ziedu laiki. Tāpēc, ka to darot var kādam iedot pa zobiem, kādam tikpat plēsīgam kā pats; tāpēc ka ir labs nolikums kura ietvaros nav jātrīc par noķerto zivju skaitu vai izmēriem. Tiesnesis visu izlemj uz vietas, nav jānervozē, Harijs LMSF kāatbildīgais labi visu sabalansē un iesaista jaunas sejas. Cilvēkiem aug tehniskā varēšna- šogad jau kādas septiņas basu laivas pa ūdeņiem rēkuļoja, par 700% vairāk nekā pērn…Tāpēc uzrunāju par laivas biedru Pēteri Lideri. Viņš laivā man nespiež un kā jau pieredzējis sportists zina, cik daudz vai maz vajag uztraukties zivis tramdot sporta režīmā. Bez tā zināju cik ļoti Pēterim patīk spiningot. Un zināju kā viņš to dara- ar radošu pieeju, cieņu pret pārējiem un ar inteliģenci.

Tā radās komanda RalljaKluba Autocentrs- “Te Ira Tā Ka Nava”, zinot manu darbu grafika veidošanās specifiku darba nosaukumu komandai teva Mārtiņš. Tā kā neviens potenciālais naudas devējs mums labu piedāvājumu dot nevarēja, nolēmām startēt par savu naudu.

Paši sev saimnieki, bez sponsoriem...arī labi

Paši sev saimnieki, bez sponsoriem...arī labi

Čempionāta daba. Man jau otro gadu ir skumji atzīt, ka no trim divdienu posmiem visas vasaras garumā es nevarēju nevienā izmantot sev tik tuvos plastmasas mānekļus- voblerus. Vobleris ir veids, kadā cilvēks personificē savu iejaukšanos zemūdens pasaulē, veids kā domāt, iedziļināties, ar uzmanīgu roku vadot plastmasas zivteli kādai pa ķērienam. Vobleri ir daudzi, tos mācās animēt, zivis tos teš azartiski…jau otro gadu uz voblera neko būtisku čempī izvilināt nevar. Dominē džigs, mikrodžigs, rtiņi, Burtniekā gumija un dzelzs šūpiņi. Jā, septembrī Kausa izcīņā Ķīšezerā ,iespējams, būs kas iztvičojams, bet uzskatu ka varētu vienu lokāciju tvičojamāku izveidot, jai attīstība džigošanā nedominē pārāk nospiedoši.

Tagad smalkāk par katru no kārtām:

Burtnieks lake, kā smejies, pilns ar zivīm, nav kas aprunājas…

Pēterim sacensību datumos bija piespriests pludiņmakšķerēšanā LČ pirmajā posmā startēt(spiningā sacenšas 19 komandas, pludiņmakšķerēšanā- piecas!!!, sveicieni atbildīgajiem iekš LMSF- vai tik kaut kas netiek darīts nepareizi…). Dabūjām lūgt Aināru Bauģi piestartēt kā rezervistu.

Treniņos zivis ķērās briesmīgi un uz visu, nesākām iespringt- galvenais- atrast asari un jau sacensību dienās saprast kur zivis ammā konkrētajā dienā. Asari atradām, līdakzivis pirmajā dienā mūsu izvēlētajā placī labāk Egons Simsons pavilka, otrajā placī ar tiesnešiem kopā izdarījām korekcijas un apsēdām citu, ražīgāku vietu. Šūpiņš, pretzāļu gumija, jūtīgi, bet stingri instrumenti un viss notika labi. Galvenais bija piespiest sevi nedomāt par ieskaites asarīšiem, ja var ķert ieskaites līdakas. Deviņpadsmitā piekodās dažas minūtes līdz mača beigām- svēta zivs. 60 195 punkti- ceru, ka tādu dienas lomu ne tik drīz kāds sacensībās kāds pārspēs. Posmā individuāli otrie, komandām- zemāk. Mūsu lielā laiva vienkārši nervozēja, nevarēja noticēt, ka lēnu velkot šūpiņu līdakas spēj vienkārši laiku pa laikam pieteikties. Viņiem bez raustīšanas esot neiespējami vadīt mānekli. Tas iegāza…  Graphiteleader Rivolta 7-28 grami, ja nemaldos , Stella 4000, 0,18 Sufix 832 aukla, Flexonite 11,2 kg pavadas un Alfona šūpiņi lieliski izdarīja savu darbu. Darba būtība bija panākt maksimālu jūtību saglabājot lielas jaudas rezerves. Tā 114 cm garā Mērsradznieku nomušītā šķila pierādīja, ka tas ir obligāti jāparedz.

Mērsrags parādīja klasi seklumu līdaku ķeršanā pavasarī... Osīša 10,4 kg

Mērsrags parādīja klasi seklumu līdaku ķeršanā pavasarī... Osīša 10,4 kg

Burtnieka saldais pjedestāls

Burtnieka saldais pjedestāls

Rušons:

Pirms starta.Gatavi visam

Pirms starta.Gatavi visam

Kad sākām treniņus ūdens temperatūra bija +27,5 grādi. Sacensību dienās šis cipars bija +22. Līdakas bija grūti atrodamas, uz zandartiem likt bija vairāk nekā riskanti, tad nu likām uz asarīti, kurš ķērās ne pārāk. Uz puna uzstājoties un piestrādājot 15-20 minūtes varēja to kaut drusku atvērt. Savu normu nesakasijām vien otrajā dienā, pirmajā- lai arī nervozi, tomēr izlīdām.

Igors iesēdināja laivā "vietējo" Aivaru- tādu numuru nebiju gaidījis.Sekmes neizpalika

AGAT Igors iesēdināja savā laivā "vietējo" Aivaru- tādu numuru nebiju gaidījis.Sekmes neizpalika

Pirmajā dienā Pēterītis rādīja asaru mikrodžigošanu uz ultratievas auklas, otrajā es parādīju kā līdakas pa zālēm jāfango- izdevās izvilkt pat to, kura zobus klabinot Pētera gumijai attesās līdzi un pēc tam pamuka. Kopumā savu klasi te parādīja algotņi Lucky John- tādas līdakas kā Vitaļiks ar Gunti pirmajā dienā…otrajā jau savu postošo darbu izdarīja tiesnešu nodotā informācija konkurentiem.

Vitaļiks ar savām. Lielākajai vēderā kilo līdaka

Vitaļiks ar savām. Lielākajai vēderā kilo līdaka

Krūmi tika bradāti un brikšķināti, bet tādi kukaiņi vairs nepieteicās. bet Goltiņš ar Armandu ar apskaužamu noturību tik rāpās un rāpās uz augšu. Ingus un Egils? Vīri sprieda, ka ar pareizajiem ekspertiem pacopējot plecu pie pleca dažādās pasaules malās rezultāts esot augoša meistarība.

Sausie treniņi

Sausie treniņi

Rušons bija grūts posms, bijām patiesi gandarīti ka atgadījāmies trešajā komandu pozīcijā. Tas parādija, ka arī kā komanda varam, ja daram.

Kristiāna slaidā nimfa

Kristiāna slaidā nimfa

Centrālais mūsu laivas kāts bija Pēterim: Pontoon21 Stylo 1-7 grami, YGK 0.25 japāņu diametrā, Shimano spole un 2-6 gramus smagas galvas. Pamatā Decoy, ar Keitech un LJ gumijām.

Negaidītais pjedestāls

Negaidītais pjedestāls

Mātriņš uz to brīdi no rokām ārā nelaida TICT līdz 5 gramiem. Komplektā ar Daiwa Luvias tas patiešām bija šīs kārtas lieliskākā kombinācija.

Daugava:

Mūžīga piemiņa motoram. Naktī pirms Daugavas treniņa no Pētera lieliskās laivas zagļi noknieba Tohatsu 40 divtaktnieku

Mūžīga piemiņa motoram. Naktī pirms Daugavas treniņa no Pētera lieliskās laivas zagļi noknieba Tohatsu 40 divtaktnieku

Daudz treniņu un atjēga ka patiesībā zivīgo vietu ir ļoti nedaudz, kaut ūdens klajs milzīgs un dziļumi lieli. Trešdien atkodām kā ņemt zivis augstā HES līmeņa gadījumā, ceturtdien ielobijām, bet piektdien no rīta jau mīnus metrs bija ūdens līmenis, kaut Latvenergo solijās ka nekādas izmaiņas neesot plānotas. Dirsā darbs un materiāls.

Kad upe pludo, zivis jāmeklē pazarēs, Kristiān!

Kad upe pludo, zivis jāmeklē pazarēs, Kristiān!

Mans uzstādījums bija copēt tā kā iet karā- kā baltai lapai, zināmos ierakumos un rīkoties pēc situācijas. Tas izdevās labi- tikai kāda velna pēc divkilogramīgai līdakai vajadzēja trāpīties uz vieglā spininga 20 cm dziļumā…tas bija vispadirstākais duelis šajā vasarā. Starp dolomītiem un zālēm es neko nevarēju viņai izsekot. Bet bija arī saldi brīži! 56 cm zandarts svētdienas rītā- ideāls loms. neticami slikti ķērās asari,tāpēc likām uz līdakām. Pareiza doma, pec tam izrādijās. Atkal viss uz mikrodžiga un ar lielu pacietību… Atkal Vitaļiks rādīja klasi, bet Armands ar Ingusu otrajā dienā paklupa, iespējams tāpēc, ka bija praktiski nepanākami. Malači Salmo Ingus ar Egilu- paņēma dažas minūtes pirms beigām labu līdaku. Mums desmit minūtes pirms tam viena spīgana noplēsa Pēterim pavadu pusūdenī, bet manējā tika uz 49 centimetriem…Egils aurēja pa visu Oliņkalnu. Tā līdaka viņiem deva trešo vietu kopvērtējumā, mūs pastumjot uz ceturto- tā vēlāk izrādijās.

LČ individuālais pjedestāls. Mēs ar Pēteri punktu aiz trešās...

LČ individuālais pjedestāls. Mēs ar Pēteri punktu aiz trešās...

Beigas labas- viss labs, tā mēdz teikt- individuāli jau uz pjedestāla stāvējām ar abām laivām!

LČ komandu pjedestāls. Jauka kompānija- pamats LV izlasei

LČ komandu pjedestāls. Jauka kompānija- pamats LV izlasei

Un kopvērtējumā otrā komandu vieta, mums individuāli ceturtā- koka medaļa, tā Juris Fjodorovs apsveicot teica…

Kas tālāk? Meklēsim komandai sponsorus. Pamats ielikts solīds.

P.s. Piecas stundas pēc šī publicēšanas uzzināju ka esmu iecelts par Latvijas Laivu izlases treneri. Skaisti. Piedzīvojumi turpinās. Oktobra beigās Ziemeļīrijā.

Raksts par tēmu Blogs.

8 komentāri par “LČ iespaidi pēc villošanās

  1. Apsveiciens! Ar visu to ņemšanos pāris ekskursijas uz Īriju esi no Salmo nopelnījis;) Oktobrī no Īrijas atved NE KOKA medaļas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*