Lašu vizuļi

Helsinkos biju dzīvoklī kur plauktā atradu lašiem veltītu grāmatu. Dažas fotogrāfijas man patika gan. Te tās ir. Ar komentāriem, protams.

Tas vīrs izskatās laimīgs. Velce uz vobleri Somijā ir baigā štelle

Tas vīrs izskatās laimīgs. Velce uz vobleri Somijā ir baigā štelle

Tie sānu spārni somiem tagadnē Nils Masters piedien. Var jau būt ka kādam meistaram tas niķis izštukot bijis pirms. Te fotogrāfijā praktiski redzams piemineklis mīļākajam vizulim. Multiņš, pļurīgs velces kāts, 0,4 monofilā aukla un tad airē virs dziļumiem piestrādājot pie krāču sākuma plauktiem un akmeņu malām. Vajag upes un krāču laivu un nordisku noskaņu. I’ve seen It…

Actiņas jautājumsTe ir kāda maniakāla metālista darbs. Skaidrs, ka mušu un vobleru vai bleķu krāsojumi lielā mērā korelē- krāsu salikums vai laukumu mijiedarbība ir tas, kas liek zivij startēt. Te vēl papildus tā acs. Aizmugurē. Viszvalstīgākajā vizuļa vietā. Dīvaini, bet kādu raibu zibu māneklim droši vien ka piešķir.

SuperkairinātājiTe redzams, ka bez spēles arī var dabūt zivi uz tesienu. Superaktīvisti dabīgās krāsās. Vēdera āķis noņemts, lai netraucē piestrādāt gar grunti. Bet svarojums saglabāts, lai spēle nemaitājas. Interesanti, ka piekārts pendelītī, ne pa tiešo pie gredzena.

Vecie zaldātiTe nevaru tikt gudrs- defekts vai efekts. Varbūt tas ir no laikiem, kad vēl urbis nebij dabonams. Abet varbūt tas slaidais caurums iedod papildus spēli? Tas tiešām var būt interesants veids kā panākt vizulim atšķirīgu spēli. Šķiet ka visi vecie vizuļi ir baigi ķerīgie, vai ne?

Arona, meža posms

Vējgāze, ne upe

Nu skumja man sanāca vakardienas foprelēšana. Posmā, kur pirms gadiem sešiem bija 30-40 forelēnus iespējams iezīmēt tagad tiku vien pie četriem. Brālis- pie mēra līdacēna. Pavasara pali bijuši spēji, visas krasta aizaugas sagāzušās krustu šķērsu, ne vairs paiet, ne pamakšķerēt. Vēl visam papildus latvāņi pa straumi lēnām lūko ieleju pārvērst savā valstībā. Vietējais saimnieks, kuru satikām nākot atpakaļ, gan teica ka pa forelei gadoties tīri smukai uz vizuļa- nu nezinu. Mums likās ka šis posms dēļ nesakārtotā upju krastu kopšanas jautājuma LV ir ļoti ļoti degradējies. Bet par to kā korelē cilvēku gara kūtrums ar Latvāņiem es laikam rīt uzrakstīšu Klubam. Augusta mēnesī.

Raksts par tēmu Blogs.

7 komentāri par “Lašu vizuļi

  1. you have seen it all. you have done it all. and you survived. thats the trick isnt it? 😉

  2. Mēs ar Kostjiku gan atvilkāmies nejēgā! 🙂 Šim viena mamme aiznesa labu vobleri, man lielākais fāters uz 48cm! Mazais (38mm) krekdžeks bija zebest!!!

  3. Pusmetrīgas foreles-uzmanies ar to, ko gribi!
    Es šodien braukšu meklēt kur mūsu pusē vēl kas atrodams.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*