Līčupes jaunie laiki

Vīrs ar UZtveramo

Vīrs ar UZtveramo

Salaist nelielā upē daudz zivju un tad papētīt kā ar tām tiek tikts galā- tas varētu būt zinātniska darba temats. Svētdien čempis beidzās, un visi, kas grib, uzzināja ka upē ielaistas 3000 foreles, ka ūdens krītas un zivis var ķert pēc noteikumiem un bez licenzēm, kuras pirms pāris gadiem šē vajadzēja. Man par prieku jāatzīst, ka vakar jēdzīgos sastapu vairāk kā nejēdzīgos. Tikai viens vīrelis ar savu draugaļu mērcējot slieku melsa ka izdzīvos tāpat vien 2-3% no ielaistā, pārējo inspektors šim esot ļāvis bāzt kulē un stiept mājā. Cits copmanis mani ieradzījis izbijās un  lūkoja atlaist vēl dzīvu zivi no spainīša kurā kādas septiņas vēl plunčājās.

Pie upes satiku Rēzekniešus, Daugavpiliešus, Rīdzeniekus, vietējos, daudzi no viņiem lūkoja ko vairāk atstrādāt savā zivju mānīšanas tehnikā, pārējie īsināja laiku rāpjoties kokā pēc vizuļa norautā un noķēra arī pa forelei. Bija arī augšā redzamais vīrs, kurš ar Vigore no Graphiteleader un iespaidīgu zivju uzsmeļamo prasīja vai es fočējot lai paņirgātos. Atbildēju, ka rēcīgi jau izskatās un saņēmu atbildi ka zandartos un laivā šādi pribambasi noderot vairāk nekā še un ka foreles neesot priekš viņa.

Kopumā man patika tas, ko redzēju, nepalika sajūta ka upi liek uz ausīm. Arī paši ar puiku paņēmām sešas zivis un braucām mājās. Ja izdomājat braukt- atminiet ka strauta fireles drīkst paturēt trīs vienā reizē, izmērā no 30 līdz 40 cm, bet varavīksnenes- piecas vienā reizē. Un noķertās jāglabā katram savā traukā vai čupiņā.

Raksts par tēmu Blogs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*