Foreles – aiziet!

Nu lūk, solīju par forelēm vairāk nedēļas sākumā, nu ir laiks.

Izdevās atklāt sezonu, to jau pēc iepriekšējām fotogrāfjām varējāt saprast.

Gribu pastāstīt par savu uzstādījumu sezonas sākuma forelēšanai.

Pēc ziemas sezonas forelēm upēs vietas izveidojušās ļoti daudz un labas. Galvai treniņš lielisks. Ja iepriekš bedrēs bija divas – trīs lokācijas, tad tagad sešas – septiņas.

Kaut nu foreļu būtu tik daudz, cik šogad upē vietu…

AM_kats

Runājot par ekipējumu – kamēr auksts ūdens par sīkvoblerīšiem var droši aizmirst.

Mans ieteikums – trešā izmēra rotiņš ar ne pārāk blīvu spēli. Vibrax ar sarkanu vidu un baltu lapiņu, trešā Mosca, MAL 2 vai 3, Mepps Nr.2.  Muša uz āķa ir labs papildus kairinājums. Zinu, ka ir cilvēki, kas vismīļāk lieto pirmā izmēra mānekļus – arī tie der.

Kātu vislabāk izmantot pacietu, citādi būs kā man – vēloties sajust veco spēles garšu pagrābu sportisko ultralaitu un vienā kvadrātmetrā, aizgāztā ar kokiem, divas foreles – aptuveni 38 un 40 cm garas uztaisīja man īstu izrādi – ņēma ēsmu reizes desmit.

Es lietoju plaši pļenderējošu  trīs gramus smago straumes rotiņu (japāņu Forest firmas) un uz tā dzēlīgā vienžubura neviena no abām vienkārši nevarēja uzsēsties!

Vēsajā ūdenī zivis nebija tik aktīvas, lai būtu iespējamas, jo tās nepiecirtās.  Zivis ņēma no sāna, dzinās pakaļ, dunkāja smalko dīvaino kukaini – mēms varēja palikt skatoties vien.

Tiklīdz pamainīju lokāciju un ieslidināju starp baļķiem savu supervobleri 55 milimetrus garo, momentā aplauzos.  Zivis momentā saprata, kas notiek un noslēpās. Kaut gan iepriekš, trenkājot rotiņu, pat astes no ūdens ārā gāja.

Kātam pavasarī jābūt cietam un pagaram, virs diviem metriem mierīgi.

Beigu secinājums- Vidzemē ir dikti vēss ūdens joprojām. Četru – sešu grādu ūdenī zivis nevar saukt par adekvātām, sevišķi tās, kuras lielākas. Nāks maģiskā astoņu – desmit grādu robeža un sāksies pavisam cita spēle!

Raksts par tēmu Cope.

13 komentāri par “Foreles – aiziet!

 1. Kā ir ar to foreļu atšķiršanu viena no otras (strauta un varavīksnes), ka ari Laša un Taimiņa? Man vienmēr ir bailes sajaukt, lai nesanāk pārkāpt noteikumu. 🙂

 2. Mekleju internetaa un neatradu, vai ir nepiecieshami pirkt kautkadu papildus licenci uz Forelem pieniemsim Gaujaa??? jau ieprieksh paldies!

 3. Strautene klāta ar vairāk vai mazāk biežii izvietotiem ARĪ SARKANIEM punktiem. Varav;iksnene ir ar melniem tikai un plakanākas formas un mazāku galvu. Tas īsumā. …catch and release- atminieties, draugi! Tik maz mums viņu palicis. “Nāvi” maliķiem! …turēsimies kopā!

 4. paldies par apstarojumu!!! par catch and release atbalstu ar abaam rokaam!!! bet par taam vieteejam atlaujam, vienalga jau es nevaru atrasties blakus upei ar makshkeri un bez atlaujas, pat ja mans loms ir tuksh, es ilgi vareshu inspektoriem stastit par catch and release sezhot bobikas aizmuguree az resteem 🙂 tu neesi redzejis vel manu kriminalo purnu (bet tagat ne par to) nu citiem vardiem sakot es ka makshkernieks iesaacejs varu uzrauties tikai tapec ka nezunu vietejo likumu, to es gribeju teikt :).
  Vilni paldies par forelem taa ir skaidra runa prieksh manis!!!

 5. St.Jāni
  Es par tām atšķirībām ar visām bildēm daudz paskaidroju šogad izdotajā makšķernieku kalendārā, palūko atrast kuram tāds mājās ir un pašķirsti. Man izdevniecība neatļaus te pārpublicēt jau publicētus maketus.

  Aināram
  Ar līdaķelēm lai katrs rīkojas pēc savas sirdsapziņas, es esmu diezgan skeptisks par kaltiņa spēju noķert foreli un apēst. Dusmīgāks uz zobaino ir copmanis pēc nokosta vizuļa.
  Izvairīšanās no ienaidniekiem ir forelei izdzīvošanai nepieciešams instinkts. Zinātnieki ir nonākuši pie secinājuma, ka forelēm ir pat nepieciešami ienaidnieki, lai varētu labāk attīstīties to suga. Pirms gadiem trim es biju dabūjis no zviedriem atļauju rādīt dievīgu filmu- THE BROWN TROUT, The last Kingdom, tur viss bija labi izstāstīts kā ar to ir.
  Zobainā rij stagarus, mailes un tiklīdz paaugas, migrē uz dziļākām un klusākām vietām.

 6. Nākamais – foreļu kārotājs – ŪDRS. Esmu novērojis, ka to daudz.
  Tas itkā nozīmētu, ka jābūt forelēm upē katru dienu jaunām vismaz
  kilogramam, jeb cik nu viņš noēd. Sanāk, ka upē tur biezs no zivīm,
  kur viņš mito !!! Bet nav vis….

  …. kā ar tārpeniekiem un šņoru licējiem – Jūsu pieredze-?
  Ļoti baidos par šo aspektu visā nabadzīgajā tēvu zemē (laukos)…
  Nu un pilsētas ekipētajiem gaļēdājiem arī laba apetīte…

 7. Tikai vienu reizi ir gadījies foreļupē noķert līdaku ar izcili garšīgu rozā gaļu, tā kā tā 100% bija izaugusi barojoties ar ālatām un forelēm. Šajā upē tā ari bija vienīgā līdz šim noķertā līdaka,bet tur kur viņu ir daudz,nekādas īpašās gastronomiskās atšķirības neesmu pamanījis.

 8. Pededzē, no forelēm un alatām tukšā posmā…, divas brangas zaļās tā ap pusotra mito… manu Mep2 oriģinālo- gandrīz nokoda. Ar nolocīto atskabargu trijžuburīti tādu ārā dabūt šīs nevarēju- stipri kaulaina tā rīkle tomēr… tagad braukšu ar riktīgu vizuli tur mētāt. Plēsoņas jādabū tak laukā!:)

 9. …Vidzemes puses upēs,ķerot foreles, praktiski visās,esmu noķēris līdakas,un visvairāk tās sanāk baroties augustā,…par to, vai vajadzētu izķert tās, lai katrs domā pats,…

 10. Klasiskajās foreļupēs gandrīz vienmēr paņemu “kriminālās” līdakas. Visvairāk dusmas, kad tās pieķeras visreālākās foreļbedrēs… atstraumē, pacerēs 🙁

 11. Sakiet, kur var iegādāties strauta foreļu mazuļus, resursu atjaunošanai kādā no zvidzemes upēm. Un vēl. Vai šīs ielaistās foreles dzīvosies tieši tanī upes posmā (+ – 2KM), kurā tika ielaistas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*