Virs kilo asaris

Trīs paaudzes sakāpa vakar laivā lai dotos lielo medībās. Bišķi par traku tā viļņošanās bija, manai paaudzei nācās pamatīgi piepūst vaigus lai laiva uz priekšu kustētu, nevis kur vējš grib. Sākumā neko prātīgu atrast nevarējām, tad pie dziļuma sēkļa kādas līdaciņas sāka šķilties uz tviča, tad viens asaris ap 350 gr. arī. Vējš uz vakaru pierima un tas nozīmē ka bija jāieņem pozīcija uz ko lielu un knapi ezerā atrodamu.

Tie kalibri ir dikti dažādi tomēr

Tie kalibri ir dikti dažādi tomēr

Kālā problēma, tāpat kā daudzos LV ezeros ir plēsēju mazskaitlīgums pret barības zivtiņu masu. Pietiek pāris desmitus minūšu būt aktīvam, lai viss būtu darīts un bunkurs pilns. Tad vēl lielo asaru psihes īpatnība- uz ko un kā kurā brīdī reaģēt. Nu nerauj asaris virs 700 gr. Kālā tikpat tupi un prognozējami pa mānekli kā kolēģis Ķīšezerā vai Daugavā vai Lielupē. Tas Kāla asaru tvaiks man nāsi kairina jau gadus trīs un prieks, ka dažas lielzivis sevi piesaka tā kā vakar vakarā.

Sēkļa kantes vidus, zem laivas 5.5 metri. Eholotē kluss un tuksnešains. Zem laivas akmeņainā nogāze. Visa veida mānekļiem ir iespēja lidot visos virzienos, bet kurš izšaus? Vai varēs atrast to? Fāteram iestrāde par lielajiem šogad lielāka- jau divi virs kilo. Viens māneklis, kuru respektabla copes firma neražo izrādijies labākais Lielo sutinātājs. Un nav to lielo uz tā sēkļa daudz. Pēc mūsu saprašanas vismaz diviem vēl jābūt. Dažreiz tie uznāk pa vakaram augšā un spurām no ūdens spīdot šmakarē mailes vai vīķes pa ūdens virsu. 20 sekundes, enkurs vien līdz pusei izcelts, kad lielie jau beiguši un viss ir atkal kluss.

Nesnoskakāma sajūta liek man žvidzināt tur, kur dziļumam vajadzētu būt ap 9 metriem. Grimst, tad sāk vilkties un tad tāds kā vēja uzspiediens pa kātu- ne aizķer, ne pietur, bet itkā nospiež! Varat mani nosist, tas bija lielas zivs mājiens! Met tur, kamēr es izvilkšu tā piesardzība var atjaunoties un nekā! Metiens, grimst, divi metri pavilkti un ŠĒŽ!

Pārējais jau, kā smejies, ir tehnikas jautājums. Ierijis labi- laiks svētkiem!

Saķērušies abi sirmie

Saķērušies abi sirmie

Pa trijiem vakar noķērām 10 zivis, paturējām šos divus. Drīz atkal uz asariem, ne?

Daiwa Powermesh 2,7m tests3-15 gr., mono aukla0.25 un Daiwa Airity spole, kura drusku tinot klikšķ

Daiwa Powermesh 2,7m tests3-18 gr., mono aukla0.25 un Daiwa Airity spole, kura drusku tinot klikšķ

Raksts par tēmu Blogs.

15 komentāri par “Virs kilo asaris

 1. “vecajam” vecais un jaunajam jaunais:) tas par pirmo bildi.
  Tas vobleris, kuru vairs neražo ir no firmas kas sākas ar DAI un beidzas ar WA? 😀

 2. Man vēl ir trīs gabali TD minnow SP65mm, gan asarīts, gan truot krāsojums. Exelents tvičojamais voblerīts!!! Cena ar tam baigi skaista! 🙂

  p.s. Māri! Kur ir mani rigge un ryuki?!!! 😀 😀 😀

 3. TD minnow 1091 SP – 9,5cm man tas ir goda vietaa pie Engures spurainajiem. Meita shamo miiljo deeve par Daivinju, un pirms copes atgaadina to nenoraut. Iisti nezinu, kur fishka, bet kad iisti nekjeras uz Rigge, Megabass un citiem, uz sho veteraanu asari sastaajas rindaa 🙂 Zheel, ka vairs nerazho. Ebay arii cenas vinjiem, pat lietotiem ir baisas.

 4. Jā, Oltesmāri:) to pašu jau domāju.
  MarisV – par Enguri 100% piekrītu, BET jāmāk izraustīt un ne visās vietās var. Liepājai arī der. Savlaik ebay iepirku kaut kādu piedāvājumu ietvaros 5 gab pa 53 $ vai kā tamlīdzīgi. Vienīgais mīnuss – viegli iet nost krāsa, megabass vision one ten labāks pārklājums, bet tas jau nedaudz kas cits. Nav saīdzināmi.

 5. Pro 26. septembris, 2011 Ko es darītu? Protams, ka nebūtu mierīgs! Taču atšķirībā no Masas varonīgās uzsišanas pa Hamiltona plecu, īkšķa parādīšanas un vēlākas you know ooo ēēē tipa pasotstīšanās kameras priekšā, es vismaz uztaisītu kaut vai sakarīgu pagrūstīšanos un izlamāšanos. Ok, Bernij-onkuļa & Co publisks nosodījums, 50 000 dolāru sods, 3 sacīkšu diskvalifikācija un Eiropas civilizēto mediju nosodījums būtu garantēts, taču vismaz fani mani nesauktu par gļēvuli, kurš ne tikai braukt neprot, bet pat Hamim pa tauri nevar iedot

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*