Atvaļinājums, itkā! Spey

Aizvakar vēl kapājos spininga čempionātā, vakar jau baudīju karaliskas atlaides. Ķēru un laidu vaļā lašus. Uz mušas. Spey upē. Idiota un katra mušiņmakšķrnieka sapnis ir pabūt Skotijā un lūkot kādu skaistu zivi sagrabināt, protams metot ar divroci un Spey tehnikā.

Un pateicoties draudzīgam uzaicinājumam es to uz savas ādas tagad arī baudu! Vakar brīdi pamocījis sevi lai minimizētu spiningošanas iestrādnes metienu tehnikā Skotijas un pasaules čempiona Spey castingā Ian Gordon varībā ar vecā Ian uzraudzībā izmāniju divus springerus no Lord March posma Lower Ewe stienuma Gordon Castle īpašumos. Six pounder- novērtēja vecais Ian pirmo un gribēja dot man rokā lai nofotografētos, bet lasēns izdomāja, ka viņam jāsteidzas un es par visām varītēm nesāku viņu grābt. Tā vieta izskatās šādi, daudz tālmešanas tehnikas tur nevajadzēja, peldoša aukla, polilīderis un ņēmiens bija kā pa naglu.

Veco dāmu tuvmešanas placis- ideāls pleķis! Te arī bija.

Veco dāmu tuvmešanas placis- ideāls pleķis! Te arī bija.

Galvenais esot mušu laist gludi un izbaudīt kā straume spēlē to, vecais Ians teica pīpi sūcot.

Tad lūkoju savest kārtībā savu pa sezonu paplukušo iemetiena tehniku, Lee Wolf triangle taper uz 10 klases kāta mana tehnikas līmeņa vīriem esot pārāk tehniski liels izaicinājums. Kad to visu izskaidro, atliek vien pabrīnīties kā man pašam tas nebija ienācis prātā… Pēc pusdienas dabūju normālu spey auklu ar sink tip un līderi bez tipeta.

Lūkoju atrast pareizo ielādes ātrumu, metieni jau bija labāki un tālāki, labās rokas nevajadzīgo uzrāvienu dzēsa tas, ka strādāju no otra pleca un “sometimes the springer takes”! Stipra zivs, reizes četras vilka pret straumi, pirms tika rokās. Nice Sevenpounder, teica Ians un zivs bija tik nogurusi, ka izdevās nofočēt. Pēc tam lēni un lamājoties aizpeldēja.

Skaista vieta, skaista zivs, skaists viss!

Skaista vieta, skaista zivs, skaists viss!

Zivis šeit lielākoties uzturas tranzītā, līdz jūrai ir 12 kilometri. Zivju pēdējos gados atkal palicis stipri vairāk un var teikt, ka Skotijā lašiem nekas tāds šobrīd nedraud. Ņemt drīkst katru ‘pāra cipara noķerto, bet neviens ar kalkulatoru klāt nestāv un uz nerviem nespēlē. To sarežģīti panākamo, bet tik pilnasinīgi izbaudāmo sajūtu dod pasākumu komplekss ko vietājie sauc “properly managed river”. Zivis ir, tās lēkā, rādās un ir.

Mazākais- tēviņš bija ar neticami spilgtu gaļu

Mazākais- tēviņš bija ar neticami spilgtu gaļu

No maniem kolēģiem lielākais grābienu skaits vakar bija seši, no kuriem izvilkti tika divi. Bet augstāk pa upi tika piezemēts 17 kilogramnieks. Šodien laiks ir draņķīgs, bet mēs lauzīsim savu ceļu vismaz Tenpaunderam!

P.s. uz kādas mušas strādāju? Kāts LOOP Green line 15 pēdas, good old Cascade fly. Te apskatāma piezvejas ausī.

Cascade- klasika klasiskos ūdeņos

Cascade- klasika klasiskos ūdeņos

Ierauti bija abi āķi, labi ka kolēģim pietika dūšas dabūt ārā.

Raksts par tēmu Blogs.

6 komentāri par “Atvaļinājums, itkā! Spey

 1. Izskatās ka leģendai iepatikās Latvijas kompānija, vienkārši izstāstīt par būtikāko lai speycasting ietu labi viņš māk tikpat labi kā Reinis, vienīgi garais nav bijis pasaules čempions Spey tālmetienos un strādā ar Loop nevis ar House of Hardy. Vīrs atzinās ka parastie banķieri, kas savu nodarbošanos mantojot kopā ar uzvārdu te ir parastākie viesi.
  Beidzot esmu pozīcijā, kad daudz jāmācās un arī vēl tad lasis var negadīties.
  Šovakar izšķirsies vai būs arī mājās vedamais lasis 🙂

 2. Ups!
  Gribēju palielīties ar savu āķi kaklā!

  Anyway! Māri, gaidu atskaiti!

  p.s. Paldies par Kalix’s! Atgāju pēc pāris dienām. Tagad sapratu, kāpēc tiem, kas ir vilkuši LAŠUS, norauj jumtu pilnībā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*