Atskats uz nedēļas nodarījumiem dabai

Skaistā Taimiņmammas iekšzemes radiniece. Rokā un vaļā

Skaistā Taimiņmammas iekšzemes radiniece. Rokā un vaļā

Galvu griezoša ir šī vasaras daļa. Pirms nedēļas vēl foreļu asinis dzīslās kūsāja, tagad jau par pilnīgi citām zivīm jādomā. Pēc labas, kaut baigi spriegās nedēļas nogales foreļu čempī kopā ar seno copesbiedru Matīsu nolēmām paturpināt pumpaino līniju savā dzīvē par spīti tam, ka ir jūlijs un vasaras tveice daudzām upēm līmeni laupa un zivīm apetīti atsit. Pēc Ogres džungļiem palakstojāmies ar GNP luteklītēm.

Matīss un viņa mīļākā

Matīss un viņa mīļākā

Upēm ar dzidru ūdeni, piesardzīgām zivīm un gleznainiem upju krastiem. Cenšoties pēc zivīm šāds uzstādījums sagādā patiesu prieku un estētisko baudījumu. Un galu galā bija kaut kā jāizvada tie foreļu stresa hormoni no savām asinīm pēc sacensībām jaukām.

7.cm grimstošais vobleris pēc personiskās izvēles, 0,21 mm gala pavadiņa, precīzas izspēles un zivis, kuras kārdinātājam bliež nopakaļus sekundes trīs, kad tas nospēlējis tieši gar deguna galu. Gaujas pietekas tiešām ir krietni bagātākas zivīm par manām Vidzemes strāviņām- pa upi brienot var redzēt kā sīkās forelītes bēguļo slēpjoties, bet no labākajām šusītēm izdodas noāķēt pat divus- trīs zuksterus. Tā ir laba zīme jebkurai foreļu upei. Mānekli ar nodomu izmantoju 7 cm. Lieta tāda, ka lielo labāk iekārdina…nu un vienā dziļumā lielā arī metienā ceturtajā- piektajā meta piesardzību pie malas un četros piegājienos jau brīdi pēc pēdējā iespējamā uzrāviena metās mānekli gāzt no kājām. Skats elpu aizraujošs, bet tak gudra bija un skolota- pamanījās tomēr neuzrauties uz āķiem to lecīgo zivtiņu lencot! Abi ar Matīsu noelsāmies vien par tādu Mega Violence. Nākamajā metienā pēc daiļās izklupiena manu maili piebeigt izdomāja vietējais līdacēns, jo medību drudzis tam arī bija skatoties korķus izdedzinājis. Uzrāvās, bet Saimniece vairs nebija izprovocējama.

Rokā ir

Rokā ir

Un vaļā ir! Mācība izdzīvošanā.Brūns vien pazib

Un vaļā ir! Mācība izdzīvošanā.Brūns vien pazib

Seklākā upes posmā baudu deva trāpīt 10 cm spraudziņā pirms baļķu sanesuma, tad iepludināt tam apakšā un strādājot ar vobleri pēkšņi just ka kāts sāk dancot un spole tirkšķēt. Saērcinātais forels zem sevis smilti sajūtot sasparojas, jau pie kājām noraujas un kā torpēda iemin atpakaļ mājā, kas nupat vēl šķita par 100% droša. Būs jāmaina apsardzes firma!

Nu un dažas dienas un vairākas lietusgāzes vēlāk kopā ar kompanjonu Juru šūpojos Daugavas viļņos pie Daugavas Radzēm. 10 metri, 20 metri, 7 metri zem kājām un stundas divas valda pilnīgs iekšējais apjukums- ko te var darīt?! Forelists saraujas čokurā un no tāda lauziena gribas ķiķināt kā pusaugu džudei, pie sienas piespiestai. Agrāk vai vēlāk tomēr pārslēdzos arī iekšēji un zandartu un asaru nervu LČ izšķirošajai- Daugavas kārtai padarbināju labi.

Kā var dabūt ka žoklis kā gludi skūtam itālim zils atspīd?!

Kā var dabūt ka žoklis kā gludi skūtam itālim zils atspīd?!

Mēra zandarti bija kādi četri, lielākais Juram.

Juročka- Latvijas džiga monstrs, tā man šķiet

Juročka- Latvijas džiga monstrs, tā man šķiet

Daugavā, šķiet, svarīgākais būs zivis atrast, tālāk visu pareizi darot bez loma palikt būs grūti, kaut iespējams viss, kā jau copē.

Šodien dodos montēt makšķeres raidījumu, kurā Fjodorova kungs iepazīstinās ar džiga pamatvērtībām, bet Andris Urtāns stāstīs kāpēc cilvēkam jāpalīdz upēm attīrīties.

Raksts par tēmu Blogs.

2 komentāri par “Atskats uz nedēļas nodarījumiem dabai

  1. Atklātības vārdā jāpiebilst, ka Matīss savu ”kilošku” tajā dienā paņēma no neizteiksmīgas celmapakšas Mārim deguna priekšā. Paldies upei, ja viņa lasa šo komentāru! 😀

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*