Alauksts runā!

Pirmo reizi vasarā Alaukstu apciemojām. Pēteris vienkārši tur labi zandartus bija atradis kā saprovocēt, braucām pārbaudīt.

Smaukais vakara loms. Šodien kūpināms

Smaukais vakara loms. Šodien kūpināms

Savvaļas zivju meklēšana ezerā ir tik kutelīga lieta! Skaties eholotē- tur ir, tur jau vairs nav, te atkal ir, te bija… Vispirms abi ar puiku izdžigojām pa zandartiņam. Nekas, ka zemmēri, toties tas moments, kad zivs buc- un virsū gan ir tik foršs. Gribas to sajust vēl un vēl.

Zandartiņš puikam patīk dikti

Zandartiņš puikam patīk dikti

Taustījām kantes cerot, ka prāvākus zandartus atradīsim, tad ievēroju, ka viens velcētājs dupletu norauj pāri konkrētam placim braucot, Pēteris pēc brīža to pašu izsecināja un es jau biju airos. Kad zem laivas 6,5 metros sāka prāvas zivis visā horizontā rādīties un uz pirmā mikrodžiga metiena viens pieteicās- sapratu: medības ir sākušās!

Grunts bija akmeņaina, asari drīz vien tapa piesardzīgi, bet tomēr izdevās ar ēdamgumijām labu daudzumu pārvākt pie sevis pirms viss mitējās. Pēcāk prātoju kā to aktivitāti ilgāk varētu pieturēt- ienīgais variants- kacināt uz tviča. Ja asaris sāktu piesekot uz augšu, tad piesardzība tik ātri neieslēgtos, jo ņemot no apakšas iznāk tos ņemt tieši no midzeņa. Tā man šķiet- ko Jūs sakāt?

Nemo tika lielākais asaris- "nice", teiktu pelikāns

Nemo tika lielākais asaris- "nice", teiktu pelikāns

Copes karstumā zvanīja telefons, pārstāju vilkt, ņēmos ar tālruni, pēc pārdesmit sekundēm kāts sāka raustīties- strīpainais mani piecirta, ne es viņu. Grezni paālējušies teicām ezeram paldies, tas atbildēja ar grandiozu saulrietu- Latvija ir brīnišķīga zeme…

Raksts par tēmu Blogs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*