Te būs Burtnieks. Tagad ir. LČ Spin.1.posms

Balzas Emishi ir dārgs kā maita, bet vajag obligāti patestēt cik tas ir paklausīgs!

Balzas Emishi ir dārgs kā maita, bet vajag obligāti patestēt cik tas ir paklausīgs!

Piedodiet Nomad viesi, ka tik ilgi turu sveci zem pūra un tik aktīvas copes laikā neko neesmu iepublicējis. Viss šobrīd notiek, maigi sakot, ļoti blīvi. Šodien un rītdien Latvijas čempionāts spiningošanā no Laivām Burtniekā. Lielākā intriga- vai Vitaļiks no tagad Salmo komandas spēs kopā ar savu laivas biedru būt tikpat stipri svā čempionu tronī kā divus pēdējos gadus?

Šogad arī pats esmu nolēmis pasportot- kopā ar Juriju Boļšakovu un Aināra Eglīša ekipāžu veidojam Major Craft komandu. Ir bijuši treniņi, noskaidrotas dažas Burtnieka patiesības- jautājuma tagad- vai pietiekami? To iemetīšu vai nu tviterī @oltemaris vai svētdien vakarā tepat.

Otrs pasākums ir PČ foreļu vilkšanā no krasta. Latvijas čempī komandā Go Fishing apvienojāmies pagājušā gada čempions Sergejs Soldatovs, Igors Dzilna, Māris Klauze un es. Visiem izlases krekli jau pielaikoti- šogad būs patiešām interesanti mest izaicinājumu kaut vai pagājušā gada čempionkamandai AGAT. Tikai viena nianse- PČ notiek nākamsestdien, bet LČ- jūlija sākumā. Esmu iekļauts Latvijas komandā un zīmes rāda, ka pēc gada pārtraukuma tikšu atkal pats kaujā. Tāpēc daudz laika pavadīts trenējot foreļprasmes ar.  Tādi mani plāni, tiklīdz spēšu, tā kādu jaunumu iedošu arī še Jūsu inetersei. Paldies un turam īkšķus.

Saulriets pirms otrās dienas. Tobrīd Otrie individuāli- labs vakars

Saulriets pirms otrās dienas. Tobrīd Otrie individuāli- labs vakars

Burtnieks tiešām ir bagāts zivīm. Šo etapu es nosauktu par zelta klasiku. Domāju, ka tik daudz zivju, cik šajās dienās LČ spiningošanā tika noķertas uz vecajiem labajiem šūpiņiem un rotiņiem, nav čempja vēturē bijis gadus astoņus vai divdesmit- kamēr tur bija Babīte vai Liepājas ezers. Dari ko gribi, bet Burtnieka plēsoņām piespēles jādod zemu, un šie vizuļi to izdarīt spēj.

Alfona vizulis ielēpējies

Alfona vizulis ielēpējies

Vakardienas lielākais izbrīns bija par to, kā mēs asarus ievaļījām pirmajā dienā. Pēkšņi uz gludas vietas asari sāka ņemt tā, itkā būtu augusts. Uz mikrodžigu, uz tviču- asari izmērā no 24 līdz 31 cm nāca kā plēsti. Cik sapratu, vēl aktīvāks asaru katls pusstundu pirms beigām ļāva arī Rapaliešiem tikt zirgā, kas otrā dienā pēs padsmit mēra līdakām deva uzvaru. Mums to līdaku pietrūka gan. kaut gan mana vēlēšanās bija tikt pie lielām zivīm- tas izdevās- 78 um 87 cm zivis par mazām nenosauksi.

Tiem, kas nesaprot par ko te rakstu- Latvijas spiningošanas čempī zivis drīkst ķert un atlaist, tiesnesis laivā nomēra vien tās garumu. Un punktus vērtējumam iegūst reizinot garumu kvadrātā. Un ja nav drošas pārliecības, ka dabūsi desmit vai vairāk līdaku- asarēni var izvilkt maču ai cik labi.

Skaists, agrs rīts

Skaists, agrs rīts

Ekipāžu bija ap trīsdesmit, tomēr šķita, ka labāki bija tie, kas pa zālēm plēsoņas dauzīja. Lielākais asaris manam komandas biedram Jurim bija 1160 gramus smags un 41 cm garš. Diža zivs.

Man laivā par tiesnesi bija Edgars Grimze no Rapala komandas piekomandēts. Daudz labu fotogrāfiju tiks no viņa, tā ceru- gan lielā zivs, gan divus gadus sauli neredzējušais uztveramais tīkliņš, pilns ikriem pienērsts- to dabūju uz džiga. Par džigu runājot- Gold Fish ir interesantas galvas ar spirāli- tas labi der mīkstajām japāņu gumijām.

Skrūvē plastmasu un zivtiņa stāvēs stingri virsū

Skrūvē plastmasu un zivtiņa stāvēs stingri virsū

Kas vēl? Nu nenormāli jaudīgas un daudz Burtniekā ir līdakas- paskat kas par rumpi:

Šī gan tika ievelcēta uz vizuļa, kuram sapnī nenāca, ka ar viņu reiz velcēs treniņa laikā

Šī gan tika ievelcēta uz vizuļa, kuram sapnī nenāca, ka ar viņu reiz velcēs treniņa laikā

Jaunā čempja kārtība paredz katrai ekipāžai laivu. Tas pirms trim gadiem likās nopietns arguments pret to, ka tas pulcēs lielu skaitu gribētāju. Nu jau gads trešais- piektais pēc jaunās kārtības un tauta pavelkās! Čempionam Vitālijam K. esot basu laiva jau iegādāta, kamēr tā nav uz ūdens glaunākais kuģis ir AGAT komandai.

Labs rumaks

Labs rumaks

Droši ka rakstīto papildināšu tiklīdz Edgars iesūtīs savus foto, arī no komandas biedriem kas tiks.

FIN

FIN

Tagad rītvakar uz Poliju- foreles nākamajā nedēļas nogalē, bet šim čempim 29-30 jūnijā turpinājums Rušonā.

Raksts par tēmu Blogs.

3 komentāri par “Te būs Burtnieks. Tagad ir. LČ Spin.1.posms

  1. Māri, bilžus uz emīlu nosūtīju 😉
    Ja kāda lielā izšķirenē incē, padod ziņu.
    P.s. Bij priex patiesāt.

  2. 21/06/2010Love your work! Just last night I started renaidg Thoughts without a thinker’by Mark Epstein. Have you read it? Anyway he is discussing the importance of the mandala as a map of the phsyche. I feel fascinated by this idea. I am a painter and want to learn more about mandalas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*