Tīklaunieki sarosījušies

Ēdīsi mani, kaut nemāki noķert?

Ēdīsi mani, kaut nemāki noķert?

Neko daudz jau ne- tikai pieminēt, ka Vidzemē ūdeņi atnākuši brīvi. Man par prieku līdakas kā raķetes iznārstoja un daudzviet tīklus tām nobāzīt neuzspēja.

Baigais loms, ne? 100Ls vērta līdaka. Ja licējs ir mednieks- ārā no kolektīva

Baigais loms, ne? 100Ls vērta līdaka. Ja licējs ir mednieks- ārā no kolektīva

No 12 ha lielā ezeriņa Dāvelnīša šodien četri tīkli. Acs lielums- 40mm. Nelieši. Brīvi aizpeldēja trīs zemmēri, viena rauda uz 300 gr un viens 400 gr.līnītis.

Paskatiet arī savus ūdeņus- ja Jūs ne, tad citi nepiesargās. Un, godīgi runājot, nav ko gaidīt inspektorus. Laukos spēks ir arī vietējie un viņu viedoklis.

Raksts par tēmu Blogs.

6 komentāri par “Tīklaunieki sarosījušies

  1. Pilnīgi piekrītu ,ka šādus tīklu licējus vajadzētu….Man tikai gribētos paust savu viedokli un novērojumus par līdaku spiningošanu Burtniekā un ķer un atlaid principu ievērošanu tai pašā ezerā. Kādus 3-4 gadus atpakaļ biju brīvdienās Latvijā un devos uz Burtnieku (kādas trīs- četras dienas pēc sezonas atklāšanas).Ezers pašā rīta agrumā pilns ar laivām- gan vecām kocenēm,gan jaunām un dažādām stiklenēm un gumijenēm. Visas vairāk vai mazāk aprīkotas ar motoriem. Es savu normu noķēru (5) 2.stundu laikā ,pēc kuras sasniegšanas sāku nodarboties ar ķeršanu un atlaišanu,kā arī ar savu mānekļu testēšanu. Pietika laiks arī novērot ko dara tie speci ar motoriem un eholotiem. Tā kā lidakas rijās kā negudras jebkuras laivas ekipāža normu sasniedza diezgan agri. Un ko Jūs domājat -neviena laiva nedevās mājup,bet gan uz krastu un atpakaļ. No sākuma man nepieleca ko viņi tur braukā un dedzina benzīnu nost…Taču nākamajā dienā vienā no Valmieras makšķernieku veikaliem sastapu večus,kuri gudri sprieda par shimano spolēm un kātiem,kā arī par to cik reizes viņi paši savas zivju kules braukuši tukšot savos(pieļauju “glaunos”)autiņos. Vai nav dīvaini,ka tas ļaunais tīklu licējs nodara mazāku ļaunumu (pat ar 40 acs izmēru),nekā tas mūsu labais spiningotājs ar visu oficiāli nomaksātu atļauju un biedra karti.Vēl viena lieta – apskatieties savu pašu draugu bildes portālā “Draugiem.lv” .Visas , vai 99.9% no visām skaistām fotogrāfijām, kuras izdarītas ar rekordlielu zandartu, līdaku vai citu zivi ,ir veiktas bildējot beigtu objektu.Diezgan nožēlojami…Varat apjautāties Oltes k-gm.,kura līdaku mamma ir labāka priekš produktīva nārsta 1kg vai 8kg…
    Guntars Vaivads
    p.s.Tikai ,lūdzu, atkal neuztveriet visu personīgi…

  2. Devu ziņu Burtnieka lēmējiem- mož varam investēt drusku tautas vešanā pie prāta. Širmis labas copes laikā braukt var visiem. Jāpalīdz atjēgties, ko vēl varu teikt?…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*