Laši un forele

Smuka un mīlīga nedēļas nogale padevās šaipusē. Sestdien provēju lasi, bet jau nākamajā dienā Beeeidzot sezonu forelēs atklāju.

Salackrastu Lašu karaļa kronēšana bija paredzēta sestdien. Kuram tad negribas? Sastādijām komandu “Gaujmalas Bunkurs” un uz priekšu! Šoreiz lasi gribēju samānīt, lai var godā tikt. Braucām uz lēnām straumēm, kur skaidrs, ka lielais var atpūsties no visa, kas apkārt. Upē ūdens līmenis bija pacēlies, bet dzidrība un ūdens temperatūra bija vienkārši ideāla spinim(6.5 grādi). Upe jau labu laiku ir vaļā, zivis atguvušās, licenzes beigušās- perspektīva laba.

Un Lēnās satraumes drusku deva. Vispirms apskatīju kā lietuviešu līderis ar voblerīšiem strādā- jūtīgs kāts, tīri kā forelists. Tad komandas biedram Andrejam ieblieza. Arī uz voblera. Pirmais lasis, un sacensībās. Trešā vieta lašu konkurencē, rezultātā. Bet ja par zivi un upi- tā stāvēja tipiskā krasta balkoniņā, kur straume pakrastei tuvu un mutuļus drusku met. Uz voblera ieblieza tā, kā tikai lasis māk. 4,0 kilo, voblerīti bildē var redzēt.

Taimiņu- simtiem, bet lasis pirmais!

Taimiņu- simtiem, bet lasis pirmais!

Pats taustīju lielo no upes vidus ar šūpiņiem, ar rotiņiem- tak augšpusē nedevās. Vispār paskatot zivis finālā redzams, ka lielie nebija iekustināmi uz copi. Tikai Baltajam Jurim no Alūksnes viens āķi velkot nolauza.

Alūksnieši ar dabūja- Edijas pirmais taimiņš un uzreiz sudrabainais- 3 vieta taimiņos!

Alūksnieši ar dabūja- Edijam pirmais taimiņš un uzreiz sudrabainais- 3 vieta taimiņos!

Man savu copi atrast izdevās lejpusē, augšpus darbnīcām. Paskalotā salas kantē pa 28 gr.Salacu vispirms uzsitiens un tad pēc metra tesiens. Spole tik nosīca, bet zivs neuzsēdās. Vien iegrāba. Vieta bija ar stipru straumi- cirks būtu liels malā vadīt tādu onku. Nesanāca. Mož citreiz.

Kā redziet, arī šoreiz tas neesmu es...

Kā redziet, arī šoreiz tas neesmu es...

Kaut kā ļoti vienbalsīgi visas pirmās vietas ieguva vietējie, pārējie, kaut drusku, bet zaudēja tiem.

Salackrasti kā labākie

Salackrasti kā labākie

Vietējais vecmeistars Lūsis bija kolorīts- iepriekš sacenēs nebija manīts. Salmo komanda otrie- labi un līdzeni nostrādāja- parādīja, ka spiningošanas čempī būs ko darīt ar viņiem sacenšoties.

Salmo otrie

Salmo otrie

Nū bet nākamajā vakarā forelēs minu. Arī Vidzemē upēs ūdens daudz, bet diezgan dzidrs.

Nu baigos džungļus bebri un ziema kopā saproducējuši!

Nu baigos džungļus bebri un ziema kopā saproducējuši!

Savu susuriņu uz voblera apčakarēju, vienu vobleri pasēju un gan priecīgs, gan pasējis labu mantu gāju mājās. Jāgaida lai sniegi nokūst pakrastēs.

Pie paša krasta izprovocēju sekotāju

Pie paša krasta izprovocēju sekotāju

Raksts par tēmu Blogs.

5 komentāri par “Laši un forele

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*