Pirmās foreles(papild.)

Toma pirmā šī gada forele

Toma pirmā šī gada forele

Ir, ie jau arī Vidzemē vīri atklājuši sezonu. Par spīti vispārējam uzskatam, ka forele ķeras tad, kad ķeras un ātrāk tur nav ko darīt, ir arī šopavasar jau sezona atklāta, turklāt ja parasti tas notiek ar palieliem rotiņiem, tad šogad aptaujāto vairums sliecās par labu vobleriem. Toms, paskat kādu smukuli dabūjis! No sākuma ar rotiņu atstrādājies, bet pagrābusi šo te izstrādājumu. Jēkabpilieši arī uz pauzētu tviču straumju sākumos esot tikuši pie zivīm. Te atceros pagājušo gadu, kad tvičs robežojās jau ar Dead float un tikai tad zivis grāba. Vakar kopā ar puiku gan pie upes biju, bet par nopietnu piestrādāšanu to nosaukt negribētu- drīzāk jaunā malača apmācīšana.

Pirmās iemaņas trāpīšanā upē

Pirmās iemaņas trāpīšanā upē

Ejam uzmeklēt auto- ar vasaras riepām knapi izkūlāmies!

Ejam uzmeklēt auto- ar vasaras riepām knapi izkūlāmies!

Viņam esot bijušas divas copes, tā apgalvo. Par vienu no tām es teiktu- mož arī bija tur kaut kas- nu pārāk laba tā vieta bija- 100%.

Tagad upēs ūdens duļķains uz kādu brīdi paliks, pumpainās ēdīs pilnām saujām glumās un tad jau pieteiksies ar citu spēku.

P.s. Dzilnas kunga pirmais 38 cm forels, jau minēts iepriekš kad izvilkts:

Slaida, vardes nepārēdisies forelīte, Dzilnam labs manikīrs, starp citu

Slaida, vardes nepārēdisies forelīte, Dzilnam labs manikīrs, starp citu

Vakar- 16.aprīlī bijām Ventā un filmējām pludiņu evolūciju, kuru ceturtdien tad varēs skatīt LTV kopā ar līdaku nārstināšanu, ko filmēsim šodien. Vimbām aukstums nepatika, makšķerniekiem ar ne, bet uz atbraucēja emocijas, kuru vārdiski noraksturot varētu- “Ļoti gribas pabučoties ar Ventu” jau piektajā minūtē tomēr viens taimiņu paps ar visām dēlēm izleca. Uz Agat Salaca 28 gr. Latviešu zivs un latviešu vizuļa!

Smuks, bet kārns taimju paps- mana dāvana Einim

Smuks, bet kārns taimju paps- mana dāvana Einim

Likās jau, ka būs vēl, bet nebija. Sudrabainie nebij sasaucami, pērnie klusēja, sāku riskēt un zacepos piecus vizuļus sasēdināju. Mierinājumam vienu kastmasteru un daudz metrus auklas no upes izvilku.

Bet taimiņam uz astes bija skaidras pazīmes no viena sūkties kāra nēģa. Varbūt- tas nav nēģis bet kaut kas infekcijai līdzīgs. Kāpēc šo lieku pie forelēm? Taimiņš ir uz jūru migrējoša strauta foreles forma- fakts.

Uzzīstā aste, kā smejies salacā nāk ar nokostām, Ventā- ar nosūktām

Uzzīstā aste, kā smejies salacā nāk ar nokostām, Ventā- ar nosūktām

Raksts par tēmu Blogs.

12 komentāri par “Pirmās foreles(papild.)

 1. Visi taimiņu mednieki kā viens visā valstī atzina, ka ķēries vien no paša rīta.Tajā svētdienā, es domāju Dzilnas kungs.

 2. 🙂 Māri! Mani, taimiņš kā makšķerēšanas objekts īpaši neinteresē! Forelei ir pilnīgi citi barošanās principi! Es zinu, ko runāju!

 3. šodien noskrēju līdz vienai upītei ar cerību tikt pie šī gada pirmās pumpainās , bet upīte pagaidām vēl pludina kafiju 🙁
  Nekas pāris dienas ,bez lietus un būs okey 🙂

 4. 15.04 biju ieskreejis savaa upiitee uz 2 stundaam iestaipiit jaunaas uuzinjas :), tureejos pie mepps ieteikumiem pavasara copee un bija .. viens mazmeerinjsh(ap31) uzseedaas, otrs(ar tik pat mazs) bija kautriigaaks tikai atraadiija savus smukos saanus un prom bija ..

  p.s. mepps ieteikumi 🙂
  Early Season Trout Tactics – Fish slow moving water with logs, boulders or other cover. A deep, slow pool at the foot of a rapids or fast run is also a good place to start. Use small spinners; no larger than a size #1.

  nezinu, man nostraadaaja..
  stiivas auklas!

 5. Ipoint- Dzilnam Mosca Nr.3, Arī man tā labi patīk. Lielāks māneklis, lielāka zivs no pavasara…
  Mepps runā taisnību, bet ir citi varianti ar. Vietējie

 6. Māri – iespeejams.. tachu man liekas, ka lielummaanija ir vairaak liidaku laucinjsh, arii lielas foreles nereti barojas ar saliidzinoshi siiku eesmu, savas lielaakaas zivis mazajaas upees esmu izvilcis ar 0 un 1 nr kairinaataajiem 🙂 bet tas protams vareetu buut deelj manas neprasmes piebremzeet smagaaku rotinju pirms piezemeeshanaas tuvaakaa distancee 😀
  katram jau savs variants, galvenais lai straadaa, apsolu pameegjinaat arii Vieteejo ..

 7. Ir laiks sīkiem mānekļiem un ir laiks lieliem! Pēc ziemas gavēņa, foreles steidz piesist kunģi ar lielu, treknu barību. Kilo un lielāku foreļu kunģos ir atrastas lielas vardes (4-6gb), lieli akmeņgrauži (ap 15 cm) un pat kurmji!!! Tātad, liela paika un pie grunts. Par to der padomāt. Starp citu, Mosca Nr-4. Māris kļūdījās. 🙂
  Savu 2,41 kg izvilku uz 00 izmēra lapiņas. Tas bija pie ļoti zema un dzidra ūdens. Katram savs laiks. Viss nāk ar pieredzi. Uz doto mirkli, vislabāk strādā divu grupu mānekļi….

 8. gribēros zināt kas tas par skaistu voblerīti . Kā nosaukums un un ka uzvedas?
  Ja nav voslēpums :).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*