Nejauši atklāta sezona

Aizvakar biju paņemts līdzi uz Ventu vimbu mēģinājumā no Eiņa. Jocīgs pavasaris- itykā ūdens līmenis irt labs, dzidrība arī puslīdz, bet zivis vēl nesaka Čiv!

Iekšā ir, bet ārā nenāk

Iekšā ir, bet ārā nenāk

Klusums. Nu ne pilnīgs, bet pārāk liels. Zivis nav aktīvas, izskatās ka nav vispār. Einim pa visu garo dienu divas vimbas, man viena- uzlecu uz iebarotā galda tā klusu un pāris stundas pēc iebarošanas un tad nu viena satrakojusies uzleca. Bija vēl divas copes, bet nesanāca. Dienas laikā uz nomaļo grunteni Einim viens laikam taimiņš uzleca, copeni ūdenī iemauca, pret straumi pavilka un nokabinājās.

Man jau tas niķis uz pumpainajiem- aizgāju augšas krācīti pārbaudīt un sev par prieku Saldus slaveno forelistu- “zosu dzinēju” Māri satiku pāri upei. Padalījamies priekā par prieku lasīt atklātu ūdeni un strādājām. Man pirmajam klasiskā mēles sākumā kāts sāka dunkāties. Tas bija tik patīkami un nožēlojami vienlaikus, jo varēja just, ka diez ko liels jau nav. Pēc minūtēm trim rokā locījās smuki sudrabaina pērnā taimiņu mamma. Slaida, labi izslaukusies, tad atkopusies un ar lielu dzīvotgribu. Nu kas man- badā vai? Atlaidu padzerties, kā Mazais Mikiņš.

Slaida, spīdīga un dikti dzīvot griboša

Slaida, spīdīga un dikti dzīvot griboša

"Sapals aizpeld padzerties"

"Sapals aizpeld padzerties"

Pēc desmit minūtēm divsimt metrus lejup pa straumi esošais Māris arī smuki izvadīja savu sezonas atklāšanas taimi. Tēviņš esot bijis. 1,8 kilo. Tad vēl bija diezgan izmisīgs mēģinājums uz vienu lasi, kurš divas reizes pacilājās, bet tas bija ņemams no pretējā krasta. Saliņa upē zem ūdens man krietni maisīja un neļāva darīt savu.

Vēdzelēm arī kaut kāda neoma bija uznākusi un tā bikli no pavasara bet drusku škrobīgi uz vimbu- vēdzeli naktī ripelējām mājup.

Sezona ir atklāta!

Raksts par tēmu Blogs.

3 komentāri par “Nejauši atklāta sezona

  1. Nu ko, apsveicu ar sezonas sākumu! Šogad ūdens temperatūra netiek līdzi līmenim. Ko Tu gribi knapi +4 grādos?! Vispār prasītos vēl kādi 50cm uz leju un kādi 3 grādi klāt, tad būtu eleganti.
    Katrā ziņā arī esmu sezonu atklājis. Roka vēl tagad jūt bliezienu un turpmāko pumpi. Spēcīgs tas ķēms ir straumē, pat dabūju iet pretī.

  2. Es ar, šodien ko ieķēru no “raibās kompānijas”! 🙂 Ūdens, priekš pavasara-ideāls!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*