Igaunijas jaunā kārtība

Te Andris Felss bija painteresējies par copi Igauņu pusē un atsūtīja man šo:

Informācija par makšķerēšanas atļauju iegādi makšķerēšanai Igaunijā ir atrodama saitē:
http://www.kalastusinfo.ee/?lang=LV

Info no šīs mājas lapas:
Amatieru makšķerēšana Igaunija

Atkarībā no izmantojamajiem makšķerēšanas rīkiem, izšķir trīs amatieru makšķerēšanas veidus.

1. Makšķerēšana ar vienu makšķeri

Ikvienam ir tiesības par brīvu un bez makšķerēšanas atļaujas makšķerēt ar vienu parasto makšķeri sabiedriskajās un sabiedriskai izmantošanai paredzētajās ūdenskrātuvēs, ņemot vērā attiecībā pret makšķerēšanas laiku, vietu un zivju veidu noteiktos ierobežojumus.

Makšķerēšana ir ikviena cilvēka tiesības uz mūžu.

2. Amatieru makšķerēšana ar ne vairāk kā trijiem makšķerēšanas rīkiem

Ikviens, samaksājot par amatiera makšķerēšanas tiesībām, drīkst ķert zivis ar makšķerēšanas rīkiem sabiedriskajās un sabiedriskai izmantošanai paredzētajās ūdenskrātuvēs, ņemot vērā likumos noteiktos ierobežojumus.

Makšķerēšanas piederumi ir: spinings, velce, ziemas makšķere, mušiņmakšķere, grunts makšķere (gruntene), ūda, rokas makšķere un vairāk kā viena parastā makšķere, harpūnšautene, harpūnu, āķu makšķere.Zvejojot ar šiem makšķerēšanas rīkiem ir jāpērk makšķerēšanas atļauja.

Sākot no 2011.gada 1.janvara makšķerēšanas atļauju var iegādāties sekojoši:

Viens variants:Maksājot www.pilet.ee mājas lapā
Lai samaksātu, ir jāieiet mājas lapā www.pilet.eeun jāizpilda maksājuma rīkojums par amatiera makšķerēšanas atļauju. Sākot no 2011.gada 1.jūlija makšķerēšanas atļauju apstiprinošs dokuments ir personu apliecinošs dokuments un maksājuma rīkojuma izdruka vairs nav jāuzrāda.

Makšķerēšanas atļauju var iegādāties arī personas bez Igaunijas personas koda, t.sk. ārzemnieki. Lai to izdarītu, ir jāievada savs dzimšanas laiks koda veidā 0ggmmdd0000 (gg – dzimšanas gads, mm – dzimšanas mēnesis, dd – dzimšanas datums). Piemēram, ja dzimšanas laiks ir 29.06.1982, tad jāievada kods: 08206290000

NB! pakalpojums šobrīd pieejams igauņu, angļu un krievu valodā. Par makšķerēšanas atļauju var maksāt izmantojot Interneta banku (Igaunijas banku filiālēs), kā arī ar  kredītkarti.

Kredītkartes esamības gadījumā biļeti var arī iegādāties zvanot pa tālruni uz numuru 11 800 (maksa par zvanu 0,22 minūtē). Pakalpojums darbojas 24 stundas diennaktī un ir pieejams angļu, igauņu un krievu valodā.

Skaties papildus: Instructions for obtaining Recreational fishing right via Internet

Maksa par amatieru makšķerēšanas atļauju ir sekojoša:

1) 1 diena – € 1;
2) līdz 1 nedēļai – € 3;
3) līdz 6 mēnešiem – € 13;
4) līdz 12 mēnešiem – € 20.

Otrs variants:Ar bankas pārskaitījumu
Sākot no 01.02.2011 par makšķerēšanas atļauju vairs nevares maksāt ar bankas pārvedumu!

Trešais variants: Maksājums ar mobilo telefonu
Maksājums ar mobilo telefonu ir iespējams tikai Igaunijas telefonu operatoru (EMT, Elisa vai Tele2) tīklā. Makšķerēšanas atļauju var iegādāties arī ar šo operatoru sarunu kartiņu. Makšķerēšanas atļauja šajā gadījumā stājas spēkā divas stundas pēc maksājuma izdarīšanas un atbilstošas informatīvās īsziņas saņemšanas.

Lasīt vairāk instrukcijā: Kā maksāt par makšķerēšanas atļauju tieši no sava mobilā telefona.

Ceturtais variants: Makšķerēšanas atļaujas iegādāšanās mazumtirdzniecībā
Sākot no 2011.gada 1. janvāra par makšķerēšanas atļauju ir iespējams maksāt Tallinas Pilsētas Domē, ID-biļešu informācijas letē un vairākos Eesti Post pasta kantoros Igaunijā. Makšķerēšanas atļauju apliecinošs dokuments ir izsniegtā pārdošanas kvīts kopā ar personu apliecinošu dokumentu.

Piektais variants: Makšķerēšana par brīvu
Par makšķerēšanas atļauju nav jāmaksā pirmsskolas vecuma bērniem, jaunākiem par 16 gadiem skolēniem, pensionāriem, prettiesiski represētām personām un personām ar invaliditāti. Iepriekš uzskaitītām personām ir jāuzrada atlaidi apstiprinošs dokuments, proti:

jaunākiem par 16 gadiem skolēniem – skolēna apliecība;

pensionāram – pensijas apliecība;

prettiesiski represētai personai – rehabilitācijas apliecība vai represēto apliecība;

personai ar invaliditāti – invaliditātes grupu apliecinošs dokuments.

NB! Bezmaksas makšķerēšanas tiesības neattiecas uz makšķerēšanas rīkiem un makšķerēšanas vietām, kur makšķerēšanas tiesības apliecinošs dokuments ir makšķerēšanas karte.

3. Makšķerēšanas karte

Ar makšķerēšanas karti drīkst izmantot sekojošus makšķerēšanas rīkus: tīklu, naktsšņores ar ne vairāk kā 100 āķiem, vēžu krītiņu un vēžu murdu, smeļamo tīklu, brideni. Makšķerēšanas karte papildus vajadzīga lašu un foreļu makšķerēšanai Piritas, Jägalas, Seljas, Narvas, Väänas, Purtse, Valgejõgi upēs; upju foreļu ķeršanai Järvamaa upēs un ķeršanai ar harpūnu Saadjärves un Kuremaa ezeros. Dabas rezervāti, kur amatieru makšķerēšanai nepieciešama makšķerēšanas karte ir sekojoši: Endlas dabas rezervāts, Silma dabas rezervāts un Matsalu Nacionālais parks. Makšķerēšanas kartes ir par maksu un to skaits dažās ūdenskrātuvēs ir ierobežots!  Makšķerēšanas kartes izsniedz Vides departaments.

Skaties papildus: Dažas svarīgas lietas, kas jāņem vērā makšķerējot

© Kalastusinfo.ee

Varbūt Jūs arī ko īpašu par šo tēmu zināt?

Mana stratēģija slikta ledus apstākļos ir pievērsties distanču slēpošanai un pagaidīt.

Raksts par tēmu Blogs.

2 komentāri par “Igaunijas jaunā kārtība

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*