5,7 kilo brexis

Skaists un beigts Latvijas ūdeņu bagātības piemineklis

Skaists un beigts Latvijas ūdeņu bagātības piemineklis

Mērķtiecīgas darbošanās rezultātā manās rokā nonāca patiešām grandioza zivs, lielāka par Latvijas rekordu. Pirms laba laika es ar vienu zvejnieku strīdējos par Latvijā samedāmo zivju lielumu un sarunas apstājās pie tēzes- es ta noķeršu, bet tad Tev jābrauc pakaļ! Tā arī notika un šī zivs atbrauca uz manu māju. Lieki teikt, ieraugot TĀDU lopu visi copmaņi vien kasīja pakaušus un lūkoja izdibināt kur tādi zvēri mīt. Mana interese bija saprast cik gados zivs sasniedz rekorda lielumu. Parametri kad zivi dabūju un svēru bija 5,4 kilo(tai bija izplēstas žaunas un nolaistas asinis pēc mana lūguma) un garumu Jūs paši varat apskatīt. Tiko izvilkta tā svērusi virsrakstā minētos 5,7 kilogramus.

Aprunājoties ar BIOR zinātniekiem noskaidrojās, ka tik makanam zvēram vajadzētu jau būt bez dzimumproduktiem, tak nē- šī zivs bija pilna ar ikriem. Nākošais jautājums bija- kāpēc tik liels izaudzis. Izrādās ezers, kurā tas uzaudzis nav pārāk piemērots brekšu nārstam, tāpēc, iespējams tas izdodas ne katru gadu. Tad nu zivis esot maz, bet lielas. Padomju laikos pat 8 kilo zvēri gadījušies.

Zivs izmēru patiesi grūti apjaust- tas ir lielais šveices kabatas nazis

Zivs izmēru patiesi grūti apjaust- tas ir lielais šveices kabatas nazis

Tad pie binokulāra sēdās visi vadošie speciālisti un sākās gadu skaitīšana.

Te ir jāmāk saprast zivs attīstības bioloģija kopā ar augšanas dinamiku, pieredze vajadzīga

Te ir jāmāk saprast zivs attīstības bioloģija kopā ar augšanas dinamiku, pieredze vajadzīga

Beigās viedoklis bija, ka šīs zivs vecums ir 22-25 gadi. Zvīņā visplatākā esot tā josla, kad zivs pārmetusies uz barošanos ar lielākiem barības objektiem. Ja interesē arī Jums tagad paskaitīt- te ir zvīņas attēls.

Saskaiti pats!

Saskaiti pats!

Vispār jau jautājumi par zivs lieluma un vecuma sakarībām bieži nomoka praktisko copmaņu prātus, tāpēc ja ir jautājumi vai atziņas- lūdzu komentāros.

P.s. Savulaik Māra Nuķa čoma Lilastes ezerā noķertam 8 kilogramus smagam zandartam gadu skaits bija7-9 robežās.

Raksts par tēmu Blogs.

4 komentāri par “5,7 kilo brexis

  1. Māri. Zandarts aug ļoti ātri! Nekad nesapratīšu tos, kas patur zemmēra zandartiņus!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*