Šogad Paldies!

Un ņēmos ar to Kālu kā ar karstu kartupeli, šis tas sanāca, bet vairāk tā ka ne dikti. Viens kilo asars un lieliska cope ar puikām, ja tā paanalizē. Vakar palūkoju ka gaidāms mazs vējš- Džigošanas laiks!

Diena kā puķe, lēns Z, temperatūra 0,5 grādi

Diena kā puķe, lēns Z, temperatūra 0,5 grādi

Visu vasaru tie svarīgie punkti meklēti, šodien braucām ar Raivi tos pārlūkot. 9-7 metru kante ir vieta, kur dzīvība ir visstraujākā šajā sasalušajā rudenī. Pirmās biklās copes, loģiski pakāsām- pārāk līdzīgas zacepam tās bija. Tad vēl uzkūlās tie Koknesieši, iereibušie bļauri sadomāja noenkuroties  metiena attālumā no mums 400hektāru ezerā! Labi ka paši attapās un aizdevās tālāk laimi meklēt. Pirmais pieteicās uz smagā kāta.

Nu kas tu neesi, kad šitāds plāceni trāpās?! Paldies...

Nu kas tu neesi, kad šitāds plāceni trāpās?! Paldies...

Tālāk bija tā, ka asari bija jāvāc pa vienam no katras labās vietas. varēja labi just, ka zivis ir aktīvas, piesardzīgas un tās ir jāatrod. Kad man bija trīs kukuļi 500-700 gramu robežās kļuvu bezgala pateicīgs un vairāk neko pat necerēju nobadīt. Nāca divi pulkstens un braucām atpakaļ uz punu, kur koknesieši visu satramdīja ar savu motoru. 10-8 metru kante bija tā, kur ar vieglo Loomis un 0,6 japāņu auklu- jūtīgāko komplektu sajutu hlops un uz vietas. Lielais beidzot! Bremzīte sāka sīkt, kātiņs ripā- tests ta līdz 12 gramiem… Sākumā likās ka asaris, tad ka pālija, tad sāka nākt burbuļi- bija pilnīgs bezvējš, un tad uznira prāvs ļundaks. Bet man 8 cm tievākā pavadiņa tam džigam… Halzes pie laivas taisīja reizes piecas. Tas uzķeramajā vietas par maz bija, tad vienkārši satraukums. Noganījām beigās…nagi vibrēja tā neko. Paldies pateicu un paņēmu- šovakar svinētāju bars prāvs sagaidāms! Cirtīs sloksnēs un grilēs!

Mani čabaki te blakus kā bērni izskatās...

Mani čabaki te blakus kā bērni izskatās...

Krastā izrādijās 5,85 kg. Brīvā dziļā ezera zvērs! Asinīs visdrīzāk arī kādi 150 grami noskrēja tā ka sešiniece gada nogalē izšķīlās! Nu kas to būtu domājis, ka šodienas vienīgajai airu ekipāžai stratēģija veiksmīgāka par pukšķinātājiem izrādīsies?  Fakts- klusā laikā tikai ar airiem un džigu. Šogad viss.

Mūsu šīsdienas Jaungada kartīte. Nu nemāk Džigits lielas zivis bildēt, tas ir fakts. Bet paldies par to pašu.

Mūsu šīsdienas Jaungada kartīte. Nu nemāk Džigits lielas zivis bildēt, tas ir fakts. Bet paldies par to pašu.

Raksts par tēmu Blogs.

10 komentāri par “Šogad Paldies!

 1. Laimīgu Jauno Gadu visiem copmaņiem!

  Man jau liekas ka tagad būtu tie kustonīši(līdakas) jāliek mierā, pēc pāris mēnešiem taču nārsts sākas.

 2. Spriežot pēc bokena rakstītā, zivis vajadzētu makšķerēt vienu mēnesi gadā, pēc nārsta! Vēlāk jau parādās ikru aizmetņi! 🙂 Boken! Līdaka ir viena no retajām Latvijas zivīm kurai ir pirmsnārsta liegums (aizliegts paturēt no 1 marta…)

 3. Zinu,Igor, kā nekā diplomēts ihtiologs skaitos:), bet žēl paturēt kad ikri ir jau tik lieli… Un man nav kaifa vilkt zivi kad tā praktiski nepretojas – nu tā ir kad ūdens jau auksts. Tas nav sportiski. Ar piecinieci pacīnīties vasarā, cita lieta.

 4. boken. Pamēģini no ledus, ar šķērseni! Redzēsi, kā pretojās! Respektēju Tavu viedokli, neatkarīgi no zivs sugas, neķert pirms nārsta! Makšķerēsim saprātīgi!

 5. Boken- es respektēju Latvijas max.noteikumus, kuros mēnesi līdakām mieru liek gan pirms, gan pēc kāzām. Tos sacerējuši par mums augstāki ihtiologi. No otras puses- viņa galīgi nebija nespējīga pretoties:)
  Cita lieta, ka gadā vairāk par vienu zivi virs 4 kilo ņemt es netaisos.

  Bet par Dzilnu runājot- viņam šodien bija iespēja makšķerēt no āliņģiem ar daudz niknākiem rīkiem. Ielūzušos plānprātiņus- zemledniekus. labi ka viss laimīgi, cik man zināms.
  Kā bija Dzilnīt? Raudošo maxernieku kluba izbraukums…

 6. Ir jau viss štokos, Māri, “vainu mīkstinoši” apstākļi 🙂 Tev zivis ir medījums ko aiznes ģimenei un arī 0.6 aukla (apmēram kādi 8Lb gan ziemai daudz bet vasarai maz). Kāts un aukla nav gluži UL klasē, bet vienalga kauč kāda cīņa jau ir ar tik smalkiem rīkiem šeptējoties.

  Igor, man tas ledus par aukstu liekas… Esmu ziemā epizodiski copējis, bet īsti neizpratu savus skolotājus kā var paturēt tik daudz tos sīkos asarīšus, ja pat vasarā 5 x lielākus parasti laižu atpakaļ, izņemot mačus. Sajūtas jau patīkamas kad velc ar tievu aukliņu pirkstos, bet nu tie zirga zobi…

 7. Bokens. Man jau šķiet tas kāts tāds pasmalks- cik gramos ir tests, ja uncēs ir1/8-3/8? Uz tā tas arī notika

 8. boken. Esmu arī ledus fanāts! Prātā sajuktu pa pusgadu bez copes! 🙂 Pa visu ziemu trīs reiz sievasmātes kaķim saķeru sīčus. Pārējā laikā mani dziļumi ir no 6 metri un uz leju. Galvenais māneklis lielā šķērsene. mērķauditorija līdaka un lielais asaris.

 9. Igor, manas sievas kaķis ēd līdakas un asaru fileju 🙂 No mazajām grūti izgriezt… tāpēc tas ledus man tā ne visai. Kaut gan kas māk, tam nāk. Es nemāku ziemā un arī tāds salīgs ar gadiem palieku. Bet par to prātā jukšanu piekrītu – grūti ir bez spinigošanas izvilkt līdz pavasarim.

  Māri, neesmu skatījies testu savam G.L. IMX-am laitam, bet liekas ka mazāks jo apakša bija 1/16 oz – vasarā divnieci vilkt Engurē bija kaifīgi. Bet vispār jau man patīk ka tagad spiningo – man ir ko Tavā blogā palasīt, citādi pietrūkst copes auras 🙂 Man personīgi visi copes raidījumi patīk tikai viena iemesla dēļ – “fīlings”, un pie kājas vai tur NG, EZ vai cits kāds biologs 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*