Sezona atklājās filmējot

Resna tā mazele kā bumba- diez kas vēderā?

Resna tā mazele kā bumba- diez kas vēderā?

Man ļoti patīk zīlēt pareizo filmēšanas lokāciju. Ir paredzēta cope, ir zināms kāda tā būs pēc copes veida un tad tu ošņā gaisu no visām pusēm pienākošo informāciju filtrējot lūko sajust ko saka sirds un pieredze un vienā brīdī saki- Te! Un ja tur tiešām viss notiek- gandarījums ir liels. Tā bija ar 1.decembri.Gauja? Brasla? Kāda mazāka upe? Varbūt Kurzemes krasts? Četras dienas iepriekš nogāzies lietus visas upes bija uzbriedinājis Oi oi oi kā. Izvēlējos pašu smallstream, ja skatās pēc lašupju mērogiem.

Haris ar smuko pagalīti brīdi pirms atlaišanas

Haris ar smuko pagalīti brīdi pirms atlaišanas

Rapalieši, Agat arī itkā nejauši uzpeldēja, Gaujmalas Bunkurs- kopā bijām deviņi gabali! Un praktiski visi dabūja. Visraitāk gāja Harim- praktiski trešais metiens un galā ir. Man pēc Hara vajadzēja tikai divus metienus un līdaks galā, turklāt leca kā lasis! Tādā notī turpinājās un jau divos varējām teikt upei paldies- viss bija padarīts. Un arī pēc mana paldies Igors vienu 3 kilo līdaku un Lauris vienu smuku taimiņu izkacēja.

Principi uz taimiņiem ir vienkārši. Blue Fox Nr.3 vai Mepps Aglia Nr.4. Auklas pītās 0,1- 0,18 diapozonā. Kāti at testiem 3-15 līdz 10-40 gramiem. Kāti bija grezni- Kasparam ar Igoru Rizer no Major Craft, Rapaliešiem SpeedMaster AX visādu testu, Gaujmaliešiem Andrejam pat bija Lesath- Shimano augstākais gals! Ar briežādas, nevis korķa rokturi- pa grezno. Visu copes gaitu labāk varēs ceturtdien LTV 7 puklsten 23.00 apskatīt. LTV šonedēļ mūsu normālā laika vietā izštukojuši MHL rādīt… (Es saprastu, ja KHL!Pakaļas gatavie- liedz skolēniem normālu copi redzēt!) Spiningojot sukā upi itkā forelētu un lielā Jūras forele, kas taimiņš patiesībā ir, vienā brīdī lec tam virsū. Vobleri- pēc katra ieskatiem. Igors atļāvās noraut pa kādam ZipBaits, mums uzdevums bija noķert uz Rapalas un to arī izdarījām. Atklātajos ūdeņos šis bija pēdējais šīgada Rapalas sižets. Nākamgad sadarbība, šķiet, turpināsies. daudz interesanti sižeti Jums būs garantēti, jo pirms nedēļas uzzināju, ka nākamsezon komandā iekļauti Juris Fjodorovs ar savu laivas biedru Aleksandru Meirānu. man tas ļoti der, jo būs iespējams filmējot pārbaudīt viņu iestrādnes, turklāt Juris māk ļoti argumentēti stāstīt, varat paskatīties šī gada Jūnija raidījumu.

Re kas vēderā! Akna kā zosij un tauki kā suķim- jūras zivs

Re kas vēderā! Akna kā zosij un tauki kā suķim- jūras zivs

Šodien cepu līdaku, bet rīt uz dažām stundām jāaizbizo palūkot Lielās tepat Viduszemē.

P.s. Ziņas par Gauju- esot atklāšanā arī tur pa kādam pumpainajam dabūti, bet ne daudz- ūdens tomēr baigā kafija. Arī citās upēs nekas spīdošs nav bijis. Ķer un atlaid!

Raksts par tēmu Blogs.

24 komentāri par “Sezona atklājās filmējot

 1. Joprojām izskatās,ka citiem noiet uz tiem “angļu skrūvgriežiem”,Māri, zifs to nesaprot vai major craft vai shimano dārgais gals,viņa ir diezgan neizglītota šai ziņā. Un īstenībā tās ir diezgan”bad mannnnnnnnnersssss” visu laiku atgādināt cilvēkiem ,ka tās zifs ir noķertas ar daivas, šimano, palms, gl,vai citu brandu dārgo galu izstrādājumiem.Latvijā tā reālā situācija ir tāda,ka vidusmēra makšķernieks nevar atļauties tos visus brīnum- izstrādājumus,ko ražo japāņi vai citi,īstenībā viņš nevar atļauties pat tās keitech,berkley,baithbreath,ecogear gumijas uz kurām tā zifs labāk ķeras. Tāpēc man liekas,ka nevajēdzētu pārāk spiest uz brandu uzskaitīšanu…. Vai Tu NEBŪTU tik laipns un labāk nepateiktu vai pateiktu kad īsti tas latvijas spiningošanas no krasta, čempis, nākošgad ir paredzēts,cik atceros,es personīgi tev trīs reizes esmu to prasījis,jo kā jau es tev izskaidroju,normālā pasaulē cilvēki plāno savus atvaļinājumus vismaz pusgadu uz priekšu.Ja jau visa pasaule var nolemt,kad un kur būs nākamās olimpiskās spēles (4.gadi) , nedomāju,ka Tev ,kā, vienam no organizatoriem,vajadzētu sagādāt kādas grūtības nominēt latvijas čempionāta datumu un vietu (ar iespējami lielāko precizitāti+- 2 dienas).Paldies par sapratni….
  P.S. Pieļauju,ka uniķis jau ir iegādājies to šimano koku ar lapsas ādas stumbru……

 2. Vajag uz to upi piebrukāt biežāk,jo ik rītu redzu cik ātri skrien makšķernieks uz mašīnu kurš noķēris ko vairāk par Līdaciņu

 3. Guntars
  To krasta čempionāta laiku nosaka LMSF, nākamgad tas plānots Jūlija pirmajā pusē. Kurā datumā- http://www.fishing.lv paskaties. Es esmu viens no organizatoriem un man šobrīd nav ne mazākās jausmas par to, kur dabūt naudu zivīm, nepatīk to dalības maksu tik augstu likt…

  Par japāņu šmotkām- nepiekrītu. Vienmēr nianses nosaka veiksmi. Nav vienalga ar ko strādāt! Un japāņus, vismaz pāris, katrs var lūkot savā kastē ielikt. Man Ērgļos ir biedrība “Zivju gani”, piektdien bija sapulce. Un zini ko vietējie man prasa? Lai atvedu japāņu auklu- dārgāku, bet labu un stipru, par vobleriem prasa… savam hobijam fanāts naudu atradīs. Un labāk es aprakstu uz ko ķer nekā kur.

 4. Kad Daiwa izstrādāja Morethan- zini cik viņi gada laikā Vācijā pārdeva? 8 Bet Latvijā? 25
  Cik mūsu copmaņiem nav Stellas? Nē, Guntar nepiekrītu par tiem angļu skrūvgriežiem. Ja Tu piedāvātu alternatīvā Fly fishing- tad varbūt

 5. Sveiks Māri! Kur labāk meklēt pumpainos mazās upītēs. Upīte aptuveni 6km gara… meklēt tuvāk ietekai vai iztekai, vai vienalga kur?

 6. Kungi, taisnība kā vienmēr ir pa vidu 🙂
  Zivij jau tiešām vienalga, kas copmanim rokās, rezultātu dod sapratne – ko un kāpēc dari.
  Tomēr foršāk ir copēt ar kvalitatīvu, atsaucīgu kātiņu (labi, briežādas rokturis jau ir izvirtība 😀 ), nekā ar lētu stiklašķiedras bomi.
  Kurzemē jau trešo dien līst, lietus bija vajadzīgs, bet nu jau pa daudz. Raibā sezona atklājās izcili, tagad gan jāsāk kasīt pakausis- uz kurieni lai brauc…

  Andris : Nezinot upītes specifiku visai grūti kaut ko ieteikt, bet 6km upīte kaut kā dikti maziņa liekas. Es personīgi sāktu ar ieteku (ja ietek jūrā vai lielākā upē) un ietu uz augšu. 2/3 no upītes pa dienu noteikti var noiet, tad arī pašam sapratne radīsies.

 7. Andris
  Tā kā divus sausos mēnešus zivīm bija jānārsto zemā ūdenī, bet tagad viss beidzot ir līmenī, es atkritējus meklēju un atradu lejā. Pēc likuma- 200 m no jūras un uz augšu.
  Copējot citur var uzraut uz nārstotājiem…

 8. Fjodorovs copmens jau labs, bet klaidonis 🙂 dažu gadu laikā Koknese, Agat, Izumi, nu jau Rapala. Bet Rapalu no viduvējības čempionos izvilkt viņš var, ja ilggadējie neveiksminieki neiegāzīs;))
  Lai veicas!!!

 9. Guntaram, oponēšu! Katrs, daudz maz sevi cienošs makšķernieks lepojās ar savu makšķerēšanas inventāru, ekipējumu! Nekad nesapratīšu tādu cilvēku, kas brauc ar labu mašīnu, ir materiāli situēts un ģērbjās atbilstoši, bet pērkot spiningu knauzerējās. 50Ls esot pa dārgu un sieva “nositīšot”! Nu i nah..tāda sieva, kas nesaprot sava veča vaļasprieku!
  Divi gadi atpakaļ, pie vienas foreļupes satiku “forelistu”. Vīriņš bija ģērbies pagalam nosmulētā “humpalās” pirkta slēpotāju kombinezonā. Galvā nenosakāmas krāsas, meža darbos izedzinātā ļebenīcā un kūts zābakos. Par spiningu nerunāsim…toties mani ļoti uzrunāja slapjā zivjukule, kas no smaguma bija nostiepusies! Skaidrs, zivis viņš prot ķert, bet visā kopumā skats ļoti nožēlojams!!! Žēl tas, ka uz upi šis cilvis iet kā uz veikalu. Žēl tas, ka itkā saprātīga būtne, bet neprot un nemāk novērtēt to skaistumu, ko mums dod apkārtējā vide!
  Es par to, lai vairāk būtu tādu, kas makšķerē ar šimaņiem, kraftiem, lūmjiem un lomus nevērtē pēc kilogramiem bet pēc skaistuma…..

 10. Igor, manis pēc oponē cik gribi —realitāte ir tāda,ka Latvijā vairāk vai mazāk valda nabadzība… Es zinu ,ka Tu to apzinies tieši tā pat kā es.Ne velti puse no Tavas Alūksnes dzīvo un strādā nealūksnē ,kaut kur svešumā. Ne velti esmu lasījis blogos,ka tieši Tu gaudies par augstām dalības maksām. Uzskatu to pilnīgi par normālu. Man personīgi ir pie vienas vietas vai Tu spiningo vai mušo ar glumisu vai ausmas stikla šķiedras kātu.Gluži tā pat vai Tu savas drēbes pērc “lietotu apģerbu veikalā ” vai Parīzē. Svarīgi ir kas cits– lai pēc visu Tavu lumisu,šimano un citu skaisto lietu nopirkšanas Tev vēl paliktu nauda pāri ko bērnus pabarot un sievai(kurai vīra hobijs ir jāsaprot(obligāti)) kaut ko skaistu uz Ziemassvētkiem nopirkt….
  Māri(Olte), citējot Tevi “Kad Daiwa izstrādāja Morethan- zini cik viņi gada laikā Vācijā pārdeva? 8 Bet Latvijā? 25”. VAI TEV PAŠAM TAS NELIEKAS SMIEKLĪGI ? Man gan—drīzāk jau nožēlojami.Varbūt paskaties uz to no citas puses —-cik latvju bālēliņu ir Eiropas bagātāko 1000 cilvēku sarakstā ,un cik vāciešu? Vai arī kāds ir Vācijas IKP uz vienu iedzīvotāju un kāds ir Latvijas?
  Es ļoti atvainojos,ja es aizskāru kādu ar savu tekstu,nebiju tā domājis. Lai visiem Jums un Mums Priecīgi un Gaiši Ziemassvētki un Laimīgs 2012.gads

 11. Guntar. Tas ir kā uzbrauciens vai?! Gribu zināt, kuros blogos esmu gaudojis par augstām dalības maksām?!
  Tev nu gan nevajadzētu satraukties par manu ģimenes budžetu! Labi apzinos, ka nekā uz pasaules nav svarīgāka par bērniem! Savā jomā esmu ļoti labs speciālists un man nav problēmu nopelnīt ģimenei iztiku. Meita Ziemassvētkos tika pie laba fotoaparāta. Sievai ar ir tas ko kāroja, tik nevaru ar puiku tikt galā. Stīdamies vai viņam būs gana ar mobilo pa 300Ls vai tomēr aifonu. Pats gan vēl sev nekā neesmu pircis. Bērniem tiek apmaksātas mākslasskolas, sporta trenniņi, utt. Itkā paēduši ar ir un nesūdzās par ēdiena kvalitāti…
  Tas, ka no “manas” Alūksnes daudzi ir aizbraukuši ir viņu problēma (tā pat kā citviet) Zini, darīsim tā: Es mušošu ar savu LOOP Green Line un bradāšu Simms Guide Classic “goretexos”, bet Tu vari turpināt ķert zivis ar “ausmas” teleskopu un “sarkanā kvadrāta kaziniekos”….
  Viss, tēma ir izsmelta!

 12. Igor 🙂
  Pēc Tevis rakstītā sanāk, ka ja copmanim nav Simms, tad viņš neko nesaprot no copes ētikas un dabasmātikas.
  Manuprāt tā ir zīmēšanās ar brendiem un nekas vairāk. OK, neapšaubu izstrādājumu kvalitāti, bet ja liec uzsvaru tikai uz Loop, Simms u.tt, tad visdrīzāk tā ir vienkārši plātīšanās. 🙂
  Neuztver personīgi 🙂 , bet cik nav redzēti tirliņi, kas nopakojušies atbilstoši “augstākajai” etiķetei (pat Simms zeķītes) pie upes ir pilnīgi lohi, bez mazākās saprašanas par notiekošo.
  Ja domā, ka mani aizskāra teksts par “kaziniekiem”, nē, ne mazākajā mērā un vēl man ir pilnīgi pie lampiņas- kas rakstīts uz manas kepkas 😀 , bet pats zini ar ko es ķeru zivis, bet nedomāju, ka tas ir pie iespējas jāuzsver. Man patīk šo izstrādājumu kvalitāte 🙂

 13. Saniezējās nagi arī par šo diskusiju uzrakstīt savas domas. Pilnīgi piekrītu MK paustajam viedoklim ka ne jau drēbes pataisa par cilvēku, piekrītu arī I.Dz ka ir patīkami strādāt ar labiem rīkiem. Man personīgi Oltes blogā tieši piesaista info par to uz ko tiek ķerts, bet to cik kas maksā, Māris taču neraksta. Guntars runā par smagu tēmu, bet šeit ir copes blogs un būtu labi vairāk nediskutēt par to ko trūcīgs copmanis nevar atļauties. No paša pieredzes zinu, ka ne vienmēr visu izšķir rīku kvalitāte, ļoti bieži veiksme, tomēr ilgtermiņā ir lietas kas parāda ka cena=kvalitāte. Es apzinos, ka nākamgad netērēšu vairs naudu savam hobijam, jo jābaro būs pāris mutes vairāk…:) Svarīgi vai mākam pateikt nē lietām bez kurām varam iztikt. Vai vajag steez obligāti? Ar vobleriem ir interesani, ka prasts Strike pro par 4 LVL kabina iekšā Megabasam, TD u.c. japāņu brīnumiem kas maksā 4 x vairāk, bet esmu atkodis vienu būtisku niansi kāpēc. Tas ir Engures ezerā un regulāri. Tomēr vobleru lietas neattiecas uz spolēm un kātiem un arī auklu.

 14. MK! Tevis vēl te trūka! 🙂 Kur es esmu rakstījis par to, ja necopē Simms biksēs, tad no copes un dabas zināšanām neko nesaprot?! Kur?! Makšķerējiet, kā un ar ko gribiet! Do lampočki man!
  Man uz kepkas rakstīts Simms, nu un?! Ne dēļ uzraksta nēsāju, tā ir nopelnīta ar godalgoto vietu mušošanas čempionātā! Tā kā padomā ko raksti!
  P.s. intresanti, ar ko copēsi nākamgad, foreļu čempī? Tak ne jau ar daimondu?! 🙂

 15. Igor, nu patīk taču tiem cilvēkiem likt zināt cik un kas maksā, un tā skaļāk lai visi dzird… Kā jau es izteicos man pie vienas vietas ar ko un kā tu ķer, un ja nu Tu pēkšņi esi iedomājies ,ka Tev man būtu jāatskaitās cik Tu esi par ko maksājis—MANI TAS ABSOLŪTI NEEINTERESĒ. Ļoti žēl ,ka Tev nepiekāpa par ko es runāju. Attiecībā par uzbraucienu par dalības maksām. Laikam jau man būtu Tev jāatvainojas, jo biju domājis, ka flyonly.lv Tu sevi sauc par Zivjugārni, izskatās,ka būšu kļūdījies.Atvaino… Tur ,flyonly,ir viens čoms no Alūksnes ar niku Zivjugārnis ,pagājušogad viņš ļoti uztraucās par dalības maksām latvijas mušu čempī, bet izrādās tas neesi Tu,tā kā jau teicu –atvaino un lai Tev Jauki Ziemassvētki.

 16. Guntariņ! Nevajag Latviju taisīt par MM meku! Saprotu, par ko Tu runā. Safantazējaties par trīs, četriem, pieciem čempionāta posmiem.Runa nebija par naudu! Tavai zināšanai ir citi resursi arī. Piemāram, laika resurss. Man nav sava transporta un es netaisos vizināties uz LV otru galu, lai piedalītos kādā no MM posmiem, kur nav tiesnešu! “Takoj hokej mņe ņenužen”. Šogad tā bija! Tādos pasākumos vairs nepiedalīšos, kur katrs var pats uz lapeles rakstīt, cik noķēris!!!
  Rādās, Tu neesi sapratis, ko gribēju teikt. Cik noprotu, jums te daudziem tāda mietpilsoniska, lūzeru domāšana! Ja reiz cilvēks netaupa uz sava hobija rēķina, tātad tas ir lohs! Ei jūs, ko ta nebraukājat ar moskvičiem un veciem zapīšiem?! Mašīna, pirmkārt ir pārvietošanās līdzeklis! Man ir pilnīgi pie kājas, ko domā par mani. Es jaunus draugus nemeklēju, bet turos pie vecajiem…

 17. Igor, tak nešūmējies 😀
  P.S. Nemaz nezināju, ka Tev Simms kepka 😀
  P.P.S. Varu arī ar Diamondu 🙂

 18. Igor,nupat jau Tu centies caur barankas caurumu balonu piepūst. Nemaz nezināju,ka mēs esam tik tuvu pazīstami(vai arī Tev galvā ir salīdis par daudz)lai Tu atļautos mani uzrunāt pamazināmā formā . Pacenties saglabāt kaut mazliet pieklājības,pat ja Tev tā nemaz nepiemīt—Šis vairāk vai mazāk ir publisks forums, nevis Igora Dzilnas privātā mājas lapa.Es Tevi ,Igor Dzilna, necentos publiski aizskart vai pat uzrunāt ar vārdiem šo es veltu Igoram Dzilnam ,bet ja jau Tu to visu padarīšanu ar to brandu uzskaitīšanu esi ņēmis tik tuvu pie sirds , lai Tev tiek. Man liekas dīvaini, ja esi pieaudzis vīrietis un Tev vēl joprojām nav “sava” transporta un kā tad Tu nokļūsti uz copi? Varbūt būtu labāk pirkt nevis simms cepurīti,bet vecu vw golf. Cena ir apmērām viena un tā pati. Manis pēc Tu vari turpināt ķengāties, vairāk Tu ,Igor Dzilna, no Alūksnes mani atbildēt neizprovocēsi. Lai Tev Laimīgs 2012.gads. Viss…
  Guntars

 19. Kungi, kungi! Miers! Tak Adventes laiks 🙂 Novēlēsim viens otram gaišus Ziemassvētkus un nekašķēsimies 🙂

 20. Guntaram

  Pirmkārt, JŪS sākāt uzrunāt mani pamazināmā formā! Otrkārt, neko nepieklājīgu Jūsu virzienā neesmu rakstījis! Treškārt, ne Jums uztraukties par manu ģimeni un manu budžetu (tas ir ļoti netaktiski)! Vispirms Jūs pats centieties ievērot elementāras pieklājības normas! Ceturtkārt, kāda Jums darīšana gar to, kā es tieku uz copi! Piektkārt, man Jūsu novēlējumi nav vajadzīgi!

  P.s. Šis ir mana drauga Māra Oltes copes blogs un man dziļi nesimpātiski šķiet tie cilvēki, kas cenšas Māri aplikt! Māris dalās ar copes iespaidiem, kā kur uz ko ķēris, bet te dažš labs tik meklē kur piesieties! Tieši dēļ tādiem mudakiem esmu pametis dažas soc. vietnes!

 21. Varbūt nenolaižamies līdz delfi līmenim? Kā teica kaķis Leopolds:”rebjata, davaiķe žiķ družno”. Kļūdas pieļaujam visi. Neiztirzāšu, bet izteikumi un takta trūkums nepatika ne no vienas “karojošās” puses.

  Atgriežoties pie raidījuma, par ko te diemžēl tik maz runā, mani personīgi interesē info par to ar kādiem vobleriem var labāk copēt taimiņu un lašupē, derēs arī padoms Salacai, jo tur savu pēdējo(vienīgo) taimiņu noķēru pirms gadiem 4 uz šūpiņa. Tagad gribās apgūt voblerus. Ezeros kaut ko jau saprotu, bet upes un straume, nulle saprašanas. Kā jāvelk, jāpietur, vai to var maz darīt ja pirmo reizi konkrētā vietā – žēl apraut muļķīgu kļūdu dēļ dārgu vobleri. Salacā drīkst būt viens troiņiks voblerim? Kādas iegrimes vobleri ņemt? Runa tikai par minnow tipa, vai der arī citi?

 22. Priecīgus Ziemassvētkus visiem! Un mieru arī, sevišķi, vēsajam ziemeļniekam ar Simms cepuri.:-)

  P.S. Fly_only – kāpēc nekur nav ziņu par Latvijas flyonly čempi?
  Māri, kaut kā nemanu nekur datumus, kad būs foreļu copes mači. Vai tad 2012.gadā Pasaule to nerīkos?

 23. 2012 gadā tie būs vai nu Polijā vai Čehijā.

  Bokens- Tev būs dvīņi?!

  Guntars- Redzi- cilvēks gadiem makšķerējot virzās profesionālisma virzienā.Un loģiski ir nonākt līdz labiem darbarīkiem. Mūsējiem saikne ar dabu ir pamatīgāka kā Vāciešiem. nav maz vīru, kas copē pat 120 dienas gadā, tāpēc līdz profesionālajam līmenim aizkapājas daudzi.
  Es daudzus gadus sadarbojos ar Salmo- vietējo kompāniju. Tagad viņi sponsorē Grabi, tā no malas izskatās. Bet tas, ko viņiem nevaru piedot, ka pat lieliem un bagātiem viņiem nav drosmes vai prāta klūt par idejas līderiem, likt cilvēkiem domāt tālāk par savām mākām un spējām. Tāpēc as par cenām nerunājot runāju par labām lietām.
  Nu nevaru es teikt, ka Ķīnā taisīts vobleris ir lielisks! Kaut vai tāpēc, ka viņi tai partijā divi vienādi nevar būt! Kāpēc? Tāpēc ka ķīniešiem voblera dizains neinteresē un stanoks to izgatavošanai maksā miljonu.
  Bet Japāņiem interesē, viņi ir ti, kas to dizainu attīsta un darbagaldi tiem maksā trīs- četrus miljonus. Jo ir ieinteresētība.
  Atceros, kad Salmo Ķīnā uzkļepīja ziemas zābaku tūkstošus. Ar paraugiem itkā viss bija saskaņots BET tajā mežon’īgi lielajā partijā ķīnieši zābaku zolēs kā pildvielu bija ielikuši nevis ko saprotamu, bet KARTONU! Viegls, lēts, izdevīgs…
  Var jau būt, ka arī Ķīnā ir labas rūpnīcas, visdrīzāk tā arī ir, bet esmu drošs, ka to produkciju Eiropā tad marķē kā nākušu no Korejas vai Japānas.

  Cilvēkam ir jādod ideja, ne jābaida ar cenām un tad lai izvēlas katrs pats.

  P.s. Bet Dzilna ir holeriķis- tāpēc viņu mīlam un apvainoties nav par ko- diskusija ir vien vārdu kauja.

 24. Jā, Māri 🙂

  Par vobleru kvalitāti piekrītu, kaut kad 90-to vidū vienā bāzē pa lēto iepirku voblerus – nekam nederēja, ja neskaita āķus un gredzentiņus.

  Ja grib pirkt dārgos voblerus tad lai katrs pats izvērtē vai no ebay par to pašu ciparu kas pie mums latos, bet tur dolāros +5$ šipings.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*