Vēlā cope

Lietus, vējš- īstais laiks

Lietus, vējš- īstais laiks

Garie rudens vakari, tad arī vētras pa gaisu- īstais laiks lūkot laimi uz vēdzelēm.

Lūkojām- lietus lija, vējš kokus locīja, bet nu tās lunkanās visādi negribēja ķerties! Četrus stundu laikā četras copes, turklāt nevaru apgalvot, ka tās bija vēdzeles-  vienīgais, ka tās noteikti nebija mazas zivis. Varbūt kāds sapals?

Vienīgā vētras vakarā izvilktā zivtele bija 5 cm plicītis, nesaprotamā kārtā uz āķa palicis piezīdies naktstārpam. Viens pluss tādiem vakariem- bērniem tiek pieredze, ka tumsā, lietū un vētrā padzīvot pa upesmalu nav ne vainas. Vakara izskaņā ūdens upē sāka acīmredzami celties un izvēlējāmies doties mājup- mazgāt drēbes smilšaini dubļainās.

Tas itkā viss, BET mni ieinteresēja tā nakts aktivitāte. Kādus divdesmit naktstārpus sīkās vai uzmanīgās lielās nodrebelēja no asās smailes. Tātad tumsas iestāšanā ne vienmēr nozīmē arlabunakti! Skaidrs, ka patiesi vēlā stundā zivis tādā kā nomiedzī ieslīgst- to ar gaismu no laivas braucot var novērot.

Tā šovakar Brīvostā filmēt beidzām pietiekami vēlu un savas Gaujas attekas malā nonācu 16.00. Gaisa temperatūra 8 grādi. Uzliku DEPS Ballisong Minnow 90 SP, viņš tāds viegli spīdīgs- fluorescents. pauzes taisīju uz sekundēm desmit. Atteka laba, vēl nevienu līdaku no tās neesmu ārā ņēmis- vismaz labs poligons izmēģinājumiem. Gaismas dzisa un aizvien lielākas viesās bažas par to, vai nav par vēlu. Hops- pieturēja! Un sākās vecā labā stīvēšanās kurā stihijā būs labāk. Sekundes desmit, tad aukla atslāba un viss bija beidzies. Pusots- divi kilo, viegli jau tā domāt. Nākamajā metienā- atkal Hvakt! Neliela, kā korķis izlidoja- acīmredzot bija atskrējusi brīnīties.

Tad 15 minūtes klusums. Jau pavisam tumšs, kaut rāda vien 16.30- varbūt vainīgs mellais mākonis rieta pusē? Pauzes liku arvien lielākas. nu jau mans tvičs līdzinājās pavelc un atlaid… Un tak nenoturējās vēl viens dūcis! Pašam par pārsteigumu drīz vien jau fotografējās un peldēja atpakaļ pie mammas.

Vēlā kampēja pati personīgi

Vēlā kampēja pati personīgi

Secinājums- tāpat kā par automašīnu stabilitāti līkumos, ne amatieriem spriest par to, kas ir gulētiešanas laiks plēsoņām. Kāpēc neuzkot pirms nakts?! 18.40 Eksperimenti turpinās.

Raksts par tēmu Blogs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*