B-ezera džiga asari jeb Pie Simsona

Smukais piemānītais

Smukais piemānītais

Tās ir tikai kādas trīs lokācijas, uz kurām labāk doties no rīta, vēlāk nav tik labi… Tā apgalvo Egons Simsons. Citiem te praktiski neķeroties! Atbraucot, paņemoties un liekoties mierā. Viss notiek ar vieglajiem rīkiem, tievām aukliņām un 5 gramīgām svinagalvām. Traki esot gājis pagājušonedēļ. Uz Yamatoyo Famell 0.8JP mērauklu aukliņas un Daiwa exceller vieglā džiga kāta esot pieteikusies tik liela, ka mutuli beidzot ieraugot pat daudzpieredzējušjam vikingam esot bijis tikai viens dvešamais- vai tā tiešām pieķērusies man?!?

Skrējieni esot bijuši uz 100 metriem, tad ilgas pauzes, kontakts ildzis divs stundas un desmit minūtes. Egons apgalvo ka pirms šķiršanās esot zivi redzējis pilnībā, tad tā uzmetusi mutuli un atkal aiznirusi turp, kurp Virsaitis 1941 gadā. ka to līdaku ar šiem rīkiem nevarēs vinnēt, viņš sapratis jau pirmajā pusstundā, tad interesanti bijis paskatīties kas tālāk būs. Nu un bijis tā, ka acīmredzot uz “rakuškām” dreisēnām to auklu acīmrezot pārmuļļājusi. Pēc divām stundām un desmit minūtēm… Līdaka bijusi virs 15 kilo…

Dreisēna palīdz griezt auklu labāk par šķērēm

Dreisēna palīdz griezt auklu labāk par šķērēm

Šorīt lielā nebija, bet par spīti vējiem dzīvību manīt varēja.

Labs džiga kāts. Tas šādā copē ir svarīgākais.Lai var just

Labs džiga kāts. Tas šādā copē ir svarīgākais.Lai var just

Tā nu es paliku brīnoties kā tas nāk, ka pierīgā, Mazajā Baltezerā vienīgais, ar retiem izņēmumiem, zivis ķer Egons. Un viņa restorānā tos asarus var nobaudīt ceptus. Aiz baltezera kanāla tilta Ādažu virzienā 70 metrus, tad no lielā ceļa nost un pa grambām metrus 200.

Loms pamazām veidojas!

Loms pamazām veidojas!

Raksts par tēmu Blogs.

5 komentāri par “B-ezera džiga asari jeb Pie Simsona

 1. Vajadzēja fluorkarbona līderi, kaut vai pusmetru, tad to 15-ci būtu labas izredzes izvilkt. Pēc katalogaYamatoyo Famell 0.8JP iztur 8 lb un tādā klajā peļķē kā L.baltezers ir pietiekami lai pacīnītos. Pats asarus copēju ar UNITIKA 4lb… un fluorkarbona līderi seegar 0.15. Laikam mani rīki jau iebrauc UL sadaļā un ja tāda zivs pieķerās jākož aukla pušu pie laika 🙂

 2. Tas bija M.Baltezerā.
  Bet asarim gals 0,15- tas nozīmē daudz pakāstu džigu. Tad jau arī kāts droši vien ir 0-5 gramu testā…
  Man ir Famell 0.6JP- ar to dažus neticamus zacepus ir izdevies atkarot- apbrīnojams striķis, redz man jau arī foreles…
  4LB, tas ir uz 0.4JP- Jura Fjodorova ieteiktā aukla.

 3. Kātam tests no 1,5-7 tas “jaunais” Pontoon 21 Seven One, bet pirms tam copēju arī ar G.L. kaut kāds UL no GLX sērijas (modeļu nosaukumus nepaturu galvā). Džigs nav mana stihija – rotiņi gan. Patīk seklie ezeri un tur asarus ar džigu švaki, vismaz es nemāku. Agrāk copēju ar Berkley 0.038 kristālu, bet tam ir tendence plūksnoties. UNITIKA mazāk bružājas. Latvijā auklas vairs nepērku, sūtinu no japāņiem un par muitu ar šiem var sarunāt…:)

 4. Ja kāds grib zināt manu asaru bruņojumu- es te kaut kur tādu jautājumu redzēju, bet tagad nevaru atrast- raidījumā par butēm atbildēju komentāros un to te arī ielipināšu- gadījumam ja kādam interesē:
  Man ir Tiro 1-12 grami. Var patvičot arī foreles, bet kad Fjodorovs, Filipovs vai Poišs ar savu Finezza, vai Kostja ar savu Allrock, kam tests ir 0-5 grami es jūtos kā zilonis trauku veikalā.
  Citiem vārdiem- visu izvēli nosaka tas, cik labi ar ļoti tievu aukliņu(0.4JP)vari just to, kas ar ēsmu darās. Kāta tests ir viena lieta, otra- sensilā sajūta- vai jūti labi to, kas ar to džigu notiek! vai grunts ir mīksta vai akmeņaina, vai tas, kas piesita ir zāle vai arī zivs.
  ja Tev patīk- 3 līdz 12 grami ir ok. Bet ja tas kāts ir pļurkans un spice tāda patukla- labāk neņem.
  Un uzmani- tas jūtīgais gals ir trausls! Šogad zinu četrus salūzšanas gadījumus. Divi no tiem man pašam gadijās. Tagad gaidu jaunu spici, un tad man kātam būs galiņš tvičam un galiņš džigam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*